مهاجرت به کشور آلمان

شهر برلین آلمان

شهر برلین آلمان

بازدید از شهر برلین آلمان، تجربه ‌ای کاملا باورنکردنی است زیرا شهر برلین نیز مانند دیگر شهرهای آلمان از دیدنی های متنوعی برخوردار است. تاریخ و فرهنگ این شهر علاوه بر مناظر چشم نواز نظر بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب می کند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت درنظر دارد که اطلاعاتی کلی و کارآمد را در باب آشنایی بیشتر با فرهنگ و اقتصاد و شرایط زندگی در این شهر ارائه دهد.

به یاد داشته باشید که شهرهای مختلفی در کشور آلمان وجود دارند که هر کدام دارای مزایا و معایبی خواهند بود. در مقاله پیشرو در خصوص فرهنگ، شرایط تحصیل و شرایط اقتصادی شهر برلین اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

فرهنگ مردم شهر برلین آلمان

برلین به عنوان یک شهر جهانی به فرهنگ و صنایع خلاق شناخته می شود. بسیاری از جوانان، کارآفرینان فرهنگی و هنرمندان بین المللی در این شهر ساکن هستند. البته نقش فرهنگی برلین همچنان در حال پیشرفت است. این شهر دارای صحنه های هنری بسیار متنوعی است. بدین ترتیب از جمله بیش از 700 گالری هنری به طوری که عنوان شهر طراحی در سال 2005 از طرف یونسکو به برلین اعطاء شد.

شهر فرهنگی برلین مرکز مهم صنعت فیلم اروپا و آلمان نیز محسوب می شود که بیش از 1000 شرکت تولید فیلم و تلویزیون و 270 سالن سینما دارد. همچنین سالانه 300 تولید ملی و بین المللی در این منطقه فیلمبرداری می شود. برلین بیشترین تعداد روزنامه های روزانه آلمان و همچنین روزنامه های ملی را در اختیار دارد که هر کدام وابستگی سیاسی متفاوتی دارند. همچنین این شهر مقر 2 نشریه بزرگ آلمانی به نام های والتر گرویتر و اسپرینگر است که هر کدام کتاب، نشریات و محصولات چندرسانه ای بسیاری را منتشر می کنند.

برترین دیدنی های شهر برلین آلمان

در این مبحث به برخی از برترین جاذبه های گردشگری آلمان در شهر برلین که نظر بازدید کنندگان را خصوصا در اولین سفر به این شهر جلب می کند، اشاره می کنیم:

  • دروازه براندنبورگ Berlin’s Brandenburg Gate که حدود 250 سال پیش بازسازی شده و تا پابرجاست.
  • گنبد شیشه ای Reichstag که محل استقرار دولت آلمان و یکی از چشم گیرترین گنبدهای شیشه ای در سراسر جهان محسوب می شود.
  • باغ وحش برلین Zoo Berlin که از طریق آموزش، همکاری و برنامه های بازگرداندی به برخی از گونه های در معرض خطر در سراسر جهان کمک می کنند.
  • گالری هنری East Side که یک بخش گسترده از دیوار برلین است. به عنوان یک یادواره بین المللی آزادی ساخته شده و شامل بیش از 100 نقاشی مختلف از هنرمندان سراسر جهان می باشد.

جهت مهاجرت به آلمان و کسب اطلاعات بیشتر به مقاله لینک شده مراجعه فرمائید.

زبان مهاجران در شهر برلین آلمان

جامعه عظیم مهاجران در برلین نشانگر این است که زندگی در این شهر بدون دانستن زبان آلمانی نیز امکان پذیر است. اما این بدان معنی نیست که افراد مهاجر بتوانند زندگی در آلمان را به راحتی با زبان انگلیسی بگذرانند بلکه تا زمانی که آنها نتوانند به زبان آلمانی با افراد محلی صحبت کنند نمی توانند تمام شکوه و عظمت این شهر را دریابند. مهاجران علائم خیابان ها، اعلامیه های UBahn، تابلوهای تبلیغاتی و اعلامیه های نصب شده در ساختمان خود را نمی توانند متوجه شوند.

علاوه بر این ها، تعدادی از روزنامه های بزرگ ملی هم که وب سایت های انگلیسی دارند، اغلب فاقد اخبار خاص در برلین هستند مثل: Deutsche Welle ،Der Speigel ،Die Zeit ،Die Welt. روزنامه های محلی برلین مانند Morgenpost، هم به طورکلی نسخه انگلیسی اخبار را در وب سایت های خود ارائه نمی دهند.

زبان مهاجران در شهر برلین آلمان

وضعیت اقتصاد در شهر برلین آلمان

پس از سال1870 برلین به یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین مراکز صنعتی اروپا تبدیل شد. زیرا تعداد زیادی از شرکت های بزرگ آلمانی، مانند زیمنس، دویچه بانک، لوفت هانزا، آلیانز،AEG ،Telefunken ،Osram ، Knorr-Bremse و Edeka در برلین تأسیس شدند. پس از سال 1900 منطقه بانکی برلین به یک مرکز مهم مالی قاره تبدیل شد که شعب بانک های برجسته در آن قرار گرفت. پس از پایان جنگ جهانی دوم در سال 1945 و اختلافات سیاسی متعاقب آن، موقعیت این شهر در داخل آلمان شرقی منجر به خروج بسیاری از شرکت های بزرگ به سمت آلمان غربی شد.

پس از اتحاد مجدد آلمان در سال 1990، بخش های بزرگی از خدمات، فناوری و خلاق در این شهر دوباره برقرار شد. تعدادی از شرکت ها دفتر مرکزی ثانویه شرکت ها یا دفاتر ماهواره ای را در برلین بازگشایی کرده اند. مهمترین هدف مدرن سازی اقتصاد از طریق نوآوری های زیست محیطی است. از این رو استفاده از انرژی خورشیدی گسترش یافته که در همین راستا باید در آینده بام های بیشتری در برلین به پنل های خورشیدی مجهز شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان ابتدا مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

هزینه زندگی در شهر برلین آلمان

در کل کشور آلمان از نظر هزینه زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی در سطح مناسب تری قرار دارد. در اینجا آخرین آمار از هزینه زندگی در آلمان و در شهر برلین در سال 2022 بیان شده است:

عناوینقیمت ها به یوروعناوینقیمت ها به یورو
رستوران40€وعده غذایی در رستوران متوسط برای 2 نفر56€
کوکا / پپسی (بطری 0.33 لیتر)2.01€آب (بطری 0.33 لیتر)1.71€
شیر (یک لیتر)0.81€نان شیرینی تازه (500 گرم)1.34€
برنج سفید (یک کیلوگرم)1.76€تخم مرغ (12 عدد)1.92€
سینه مرغ (یک کیلوگرم)6.95€گوشت گاو (یک کیلوگرم)11.59€
سیب (یک کیلوگرم)2.17€موز (یک کیلوگرم)1.43€

برترین دانشگاه های شهر برلین آلمان

دانشگاه های هر شهر مهم ترین و مورد توجه ترین مکان آن، از دید مهاجران، به خصوص مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل است. به همین دلیل ارائه جدول دانشگاهی از دانشگاه های برتر برلین در این مبحث خالی از لطف نیست و می تواند به بررسی دقیق تر شهر که بر اساس معیارهای وب سایت معتبر timeshighereducation در سال 2022 ارائه شده است، کمک کند:

دانشگاه های برتر برلینرتبه در سطح جهانی
دانشگاه هومبولت74
دانشگاه پزشکی80
دانشگاه رایگان برلین117
دانشگاه فنی برلین149

مهاجرت امری خطیر و پر ریسک است که اگر نظر و راهنمایی افراد مجرب در آن دخیل نباشد ممکن است فرد مهاجر را دچار مشکل سازد. به همین دلیل ما پیشنهاد می کنیم تا قبل از هر اقدامی در زمینه مهاجرت به کشور آلمان و سایر کشورهای شاخص جهان با کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید و از مشاوره ارزشمند بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :