مهاجرت به کشور آلمان

مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان

مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان

فراهم آوردن مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است، زیرا کوچک ترین نقص در مدارک موجب رد درخواست می شود. جمهوری فدرال آلمان قدرتمندترین اقتصاد اروپا و یکی از بنیانگذاران بسیاری از توافق نامه ها و سازمان های اروپایی به عنوان اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است. مساحت آن 357386 کیلومتر مربع و جمعیت آن از سال 2018، 82 میلیون و 800 هزار نفر است. این کشور بیش از هر کشور دیگری در اروپا، با 9 کشور دیگر هم مرز است و همین امر آن را به یک جاذبه گردشگری با ارزش تبدیل می کند.

برای سفر به آلمان، بسیاری از اتباع جهان ممکن است نیاز به دریافت ویزا داشته باشند. از سال 1995 که آلمان به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا به عضو منطقه شنگن تبدیل شد، مسافران می توانند با ویزای شنگن وارد آلمان شوند. با توجه به توافق نامه شنگن که در سال 1985 منعقد شد، شهروندان کشورهای عضو شنگن می توانند در سراسر قلمرو این کشورها بدون ویزا سفر کنند. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین گزینه ها را در اختیار شما قرار خواهند داد.

بررسی مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان

برای دریافت ویزای آلمان، اسنادی وجود دارد که باید قبل از تعیین وقت سفارت تکمیل کنید. بسته به هدف سفر شما به جهت مهاجرت به آلمان، تفاوت کمی در نوع مدارک مورد نیاز وجود دارد.

در جدول زیر به طور خلاصه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آلمان آورده شده است:

مدارکتوضیحات
گذرنامهگذرنامه شما باید حداقل 6 ماه قبل از موعد معتبر ویزا اعتبار داشته باشد تا واجد شرایط درخواست ویزای شنگن برای آلمان باشد.
عکس2 قطعه عکس در هر فرم درخواست
محل اقامتاثبات محل اقامت رزرو شده همراه با سایر مدارک به سفارت ارسال می شود.
بلیطمتقاضی باید بلیط برگشتی خود را تهیه کند.
بیمه درمانی سفربیمه درمانی معتبر که کل تعداد روزهای اقامت شما در آلمان را پوشش دهد اجباری است.
صورت حساب بانکبیانیه رسمی وضعیت مالی شما از بانک در 3 ماه گذشته الزامی است.
رضایت نامهرضایت هر 2 والدین در صورت سفر با یکی از والدین

بررسی مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان

انواع ویزای آلمان

به طور کلی 3 نوع ویزا در آلمان وجود دارد که در ادامه به توضیح کامل آنها خواهیم پرداخت. همچنین، اعتبار و زمان ویزا و اینکه در چه شرایطی از کدام ویزا باید استفاده کنید، را توضیح خواهیم داد:

نوع ویزاتوضیحات
ویزای شنگنافرادی که تبعه کشورهایی هستند که قرارداد معافیت ویزا با کشور آلمان ندارد، از این رو قصد اقامت در آلمان را دارند.
ویزای ترانزیت فرودگاهاگر در فرودگاه آلمان توقف کنید و مقصد نهایی شما کشوری خارج از منطقه شنگن باشد، به ویزای ترانزیت فرودگاه (ویزای دسته A) نیاز خواهید داشت.
ویزای ملی (برای بازدیدهای طولانی مدت) و ویزای نوع Bاگر شما ویزای شنگن را دریافت کنید حداکثر 90 روز می توانید در آلمان بمانید. اما اگر می خواهید بیش از 90 روز در این کشور بمانید و قصد کار یا تحصیل در آلمان را دارید، باید قبل از سفر برای دریافت ویزای ملی (ویزای دسته D) اقدام کنید.

نکاتی درباره مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان

اگر به بیش از یک کشور شنگن سفر می کنید، و آلمان کشوری است که مدت بیشتری در آن اقامت دارید، به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه کنید. اگر در روزهای اقامت در بین کشورهای شنگن که به آن ها سفر خواهید کرد تفاوت قابل توجهی وجود نداشته باشد و آلمان اولین بندر ورود به منطقه شنگن باشد باید در سفارت آلمان درخواست ویزای شنگن کنید. برای دریافت ویزای توریستی آلمان نیازی به هر نوع دعوت نامه رسمی از هر نوع دیگری نخواهید داشت.

در این مقاله انواع ویزا و مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان گفته شد. اگر قصد مهاجرت به کشور آلمان از طریق کار یا تحصیل را دارید، برای اطلاعات بیشتر جهت اخذ هرگونه ویزای آلمان می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعات تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :