مهاجرت سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان

بلغارستان با موقعیت استراتژیک خود در مرکز اروپای جنوب شرقی، سرمایه گذاری در بلغارستان را به بهترین گزینه برای تاجران تبدیل کرده است. جمهوری بلغارستان به نقطه اتصال اروپا برای دسترسی به بیش از 1.3 میلیارد مشتری معروف است. علاوه بر این بلغارستان در میان 10 کشور برتر جهان با سریعترین اتصال موبایل به اینترنت قرار دارد. بهتر است بدانید که بلغارستان یکی از مطلوب ترین رژیم های مالیاتی را در اروپا دارد و نرخ مالیت بر درآمد شرکت ها 10% است.

همچنین اجاره مناسب دفتر و هزینه کم آب و برق باعث شده افراد زیادی از سرتاسر جهان به فکر سرمایه گذاری در بلغارستان باشند. به عنوان مثال هزینه برق در بلغارستان برای کاربران صنعتی 70% پایین تر از میانگین اروپا است. برای آگاهی بیشتر در خصوص سرمایه گذاری در بلغارستان به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه فرمایید.

بررسی اجمالی سرمایه گذاری در بلغارستان

بررسی اجمالی بازار بلغارستان می تواند کمک بسیاری به سرمایه گذاران خارجی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند کند. جمهوری بلغارستان از یک اقتصاد متمرکز و برنامه ریزی شده به یک اقتصاد باز مبتنی بر بازار با درآمد بالا تغییر کرده است. بلغارستان به عنوان یکی از جدیدترین اعضای اتحادیه اروپا بازاری نوظهور است که فرصت هایی را برای شرکت های جهانی فراهم می کند. بازار بلغارستان در یک قوس اقتصادی مثبت قرار داشته است، ولی جنگ اوکراین خطراتی را برای رشد قوی ایجاد کرده است. علاوه بر این دولت بلغارستان انتظار دارد که یورو را در اوایل سال 2024 پس از پیوستن به مکانیسم نرخ ارز اروپا، در بازار این کشور اتخاذ کند. پذیرش یورو در بلغارستان ریسک ارز را کاهش می دهد و به کاهش هزینه هاای مبادله در این کشور کمک می کند.

تجارت و سرمایه گذاری در بلغارستان

از آداب و رسوم تجارت در بلغارستان می توان به این موضوعات اشاره کرد که بلغارها از طرز لباس پوشیدن تا نحوه انجام کارشان رسوم کمتری نسبت به اروپای غربی دارند. جلسات در محیط کار از جمله نهار و شام به عنوان فرصتی برای آشنایی و به عنوان مبنایی برای ایجاد اعتماد استفاده می شود. شرکت ها از پذیرایی های عصرگاهی در هتل ها، رستوران ها، مراکز همایش، نمایشگاه های تجاری و حتی موزه ها برای تقویت روابط عمومی و تجاری استفاده می کنند.

کارت های ویزیت به صورت غیر رسمی و معمولی و بدون پروتکل های زیادی مبادله می شود. هدایا در بلغارستان جزء مرسوم جلسات کاری اولیه نیستند. همچنین بلغارها به طور فزاینده ای به زمان، آگاهی بیشتری دارند بنابراین عاقلانه است که به موقع به قرار برسید. یک عادت بالقوه و گیج کننده در بلغارستان این است که تکان دادن سر از چپ به راست، اغلب با یک لبخند خفیف به معنای (بله) است. درحالی که تکان دادن سر به بالا و پایین نشان دهنده (نه) است. جهت اطلاع از شرایط اقامت بلغارستان، پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده می باشد.

تجارت و سرمایه گذاری در بلغارستان

ساعت کاری و تعطیلات در بلغارستان

بلغارها در این کشور از دوشنبه تا جمعه 40 ساعت در هفته کار می کنند. مشاغل در جمهوری بلغارستان از ساعت 9 صبح باز می شوند و در ساعت 6 بعد از ظهر تعطیل می شوند. ممکن است برنامه ریزی جلسات بعد از ظهر جمعه در ماه های تابستان دشوار باشد. زیرا بلغارها زودتر برای تعطیلات آخر هفته این کشور را ترک می کنند. مانند بقیه اروپا، فعالیت های تجاری در اواخر ماه جولای و آگوست زمانی که بسیاری از بلغارها تعطیلات تابستانی طولانی خود را انجام می دهند به طور قابل توجهی کند می شود.

در جدول زیر می توانید ساعت کاری عمومی مشاغل در بلغارستان را با یکدیگر مقایسه کنید:

مشاغلساعت کاری
بانک ها8:30 صبح تا 5 بعد از ظهر
ادارات و سازمان ها8:30 صبح تا 5 بعد از ظهر
فروشگاه های بزرگ10 صبح تا 10 شب
سوپر مارکت ها7 صبح تا 10 شب

به این نکته نیز توجه فرمایید که فروشگاه های 24 ساعته بسیاری در بلغارستان به مشتریان خدمات ارائه می دهند..

دلایل سرمایه گذاری در بلغارستان

دلایل بسیاری قابل ذکر می باشد که سالانه سرمایه گذاران بسیاری از سرتاسر جهان، این نقطه جغرافیایی را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند. از مهمترین این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قیمت های رقابتی برای انجام کسب و کار
  • بلغارستان یکی از اعضای هیئت ارزی است که از طریق آن BGN (لو بلغارستان) به یورو متصل می شود.
  • بلغارستان علاوه بر اینکه مقصدی جذاب برای سرمایه گذاری است، به دلیل آب و هوای منحصر به فرد با 4 فصل هر ساله توسط میلیون ها گردشگر خارجی ترجیح داده می شود.
  • زیر ساخت های توسعه یافته با فرودگاه ها در شهرهای بزرگ صوفیه، پلودیو، وارنا و بورگاس
  • بلغارستان متخصصان بسیار ماهری را در تمام بخش های اقتصادی ارائه می دهد.
  • پنج کریدور اروپایی از بلغارستان عبور می کند و اروپا را به خاورمیانه و آسیا متصل می کند.
  • بلغارستان به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا، صادرات رایگان به سایر کشورهای عضو را ارائه می دهد. به طور جداگانه این کشور بیش از 40 قرارداد تجاری با بیش از 80 کشور دارد.

در خصوص اطلاع از قوانین بلغارستان می توانید مقاله مذکور را از طریق مراجعه به وبسایت رسمی ما مطالعه بفرمائید.

سرمایه گذاری در بخش فناوری اطلاعات بلغارستان

بهترین بخش صنعت آینده برای بلغارستان بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات است که شامل نمای کلی بازار و داده های تجارت می شود. فرصت های جدیدی برای سرمایه گذاران در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) وجود دارد. زیرا شرکت های بلغاری برای افزایش رقابت خود در اتحادیه اروپا تلاش می کنند. به همین سبب دولت بلغارستان از دستورالعمل ها و قوانین اتحادیه اروپا در مورد اقتصاد دیجیتال خود پیروی می کند. بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در بلغارستان به عنوان یک بخش پایدار و دائما در حال رشد شناخته می شود. که آن را به یکی از سود آورترین بخش ها در بلغارستان تبدیل کرده است.

جمهوری بلغارستان خانه تقریبا 10000 شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات است. که 70% آنها فقط صادرات دارند که بلغارستان را به یکی از مقاصد برون سپاری فناوری اطلاعات و ارتباطات تبدیل کرده است. همچنین سهم فناوری اطلاعات و ارتباطات در شکل گیری تولید ناخالص بلغارستان بالاست که این کشور را در رتبه چهارم اتحادیه اروچا قرار داده است. چنانچه قصد سرمایه گذاری در بلغارستان را دارید، برای اتخاذ یک تصمیم درست و هوشمندانه در این خصوص با مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :