مهاجرت به کشور مالتا

زندگی در مالتا

زندگی در مالتا

برای افرادی که قصد مهاجرت به مالتا را دارند، اطلاع از نحوه و شرایط زندگی در مالتا می تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار متقاضیان قرار دهد. کشور مالتا حدود 50 مایلی جنوب سیسیل در مدیترانه قرار دارد. این کشور یک مجمع الجزایر کوچک می باشد که دارای آب و هوای مدیترانه ای، سیستم بهداشتی و درمانی با رتبه بالا و یک جمعیت انگلیسی زبان می باشد. علاوه بر این، کشور مالتا یکی از بهترین غواصی های جهان را در خود جای داده است و سال به سال به عنوان یک مکان توریستی در حال رشد می باشد.

کشور مالتا دارای یک پایتخت پر جنب و جوش بندری به نام والتا دارد که خانه معماری باستانی، منطقه خرید شلوغ عابر پیاده، رستوران های فوق العاده خوب و جامعه بین المللی در این شهر قرار دارد. شهر مورد علاقه دیگر مهاجران در کشور مالتا سلیما می باشد که در آن سوی آب شهر والتا واقع شده است. در ساحل شمالی جزیره اصلی، منطقه استراحتگاه ساحلی اطراف خلیج سنت پل با تفرجگاه های منظره اقیانوس، سهم نسبتا زیادی از مهاجران را به خود جلب می کند.

هزینه زندگی در مالتا

در مقایسه با اکثر کشورهای غربی، هزینه زندگی در کشور مالتا مقرون به صرفه می باشد. قیمت غذا و حمل و نقل عمومی در این کشور نسبتا ارزان می باشد. به طور کلی هزینه حمل و نقل هر ماه 26€ (یورو) می باشد. زندگی در کشور مالتا مانند کشورهای دیگر، گران شده است. اما هنوز مواردی وجود دارد که تغییر نکرده است.

در نمودار زیر توزیع هزینه زندگی در کشور مالتا را مشاهده می کنید:

توزیع هزینه زندگی در کشور مالتا

در کشور مالتا غذا خوردن ممکن است گران باشد، در حالی که تعداد بسیار زیادی رستوران ها در این جزیره وجود دارد. اما رستوران های واقعا خوب ارزش آنها را می دانند و بر این اساس شارژ می شوند. تمام کارهایی که با اینترنت و موبایل سرکار دارند در کشور مالتا گران است. برای یک بپهنای باند 50 مگابایت در ثانیه ماهانه 30€ (یورو) به همراه اشتراک تلفن باید بپردازید. به طور کلی، هزینه زندگی در کشور مالتا به مکانی که می خواهید زندگی کنید و سبک زندگی شما بستگی دارد. اما هزینه های کشور مالتا کم می باشد.

مزایای زندگی در مالتا

از مزایای کشور مالتا می توان به یافتن آپارتمان های اجاره ای اشاره کرد. یافتن آپارتمان بسیار آسان بوده و بسیار زیاد است. در دهه های اخیر پیشرفت های بسیاری صورت گرفته است و در نتیجه باعث شده است که املاک اجاره ای بسیار متنوعی در بازار وجود داشته باشد. برای دانشجویان هزینه خوابگاه در مقایسه با کشورهای پیشرفته بسیار ارزان می باشد. زمانی که به کشور مالتا انتقال یافتید، به راحتی آپارتمان 2 خوابه مبله با متوسط اجاره ماهانه 500€ (یورو) در مناطق ارزان بیابید. قیمت آب و برق ارزان می باشد. حتی اگر تهویه مطبوع داشته باشید، می توانید هزینه آب و برق ماهانه 50€ (یورو) بیشتر نمی شود.

مهم ترین مزیتی که در این کشور وجود دارد، یافتن شغل است. یافتن شغل در این کشور به ویژه در اواخر بهار و اوایل تابستان آسان می باشد. چرا که بسیاری از مراکز گردشگری تعداد کارمندان خود را گسترش می دهند. از آن گذشته شرکت های بین المللی زیادی در کشور مالتا وجود دارد که عمدتا در زمینه های مالی و تعداد معدودی از مشاغل تخصصی را ایجاد می کنند که بهتر از شرکت های محلی دستمزد می گیرند. این شرکت ها در جستجوی سخنرانان زبان های خارجی می باشند. جهت مهاجرت به مالتا از طریق تحصیل مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

مزایای زندگی در مالتا

معایب زندگی در کشور مالتا

اجاره در مناطق محبوب ممکن است گران باشد. برای مثال، یک آپارتمان کوچک در موستا یا ناکسار در مالتا ماهانه 500€ (یورو) می باشد. قیمت آپارتمان در اسلیما یا سنت جولیان می تواند از 1000€ (یورو) بیشتر باشد. در اواخر بهار و تابستان به علت گردشگران و مهاجران بسیار قیمت افزایش می یابد. در کشور مالتا زمستان ها سرد و کوتاه نمی باشند، اما با این حال بسیار ناخوشایند می باشد. با وجود اینکه دمای هوا به ندرت زیر 10 درجه سلسیوس می رسد. به علاوه، هیچ گرمایش مرکزی وجود ندارد و تنها گزینه ها را برای گرم کن های الکتریکی یا واحدهای گاز می باشد. با وجود اینکه کشور مالتا یک کشور امن است، اما جیب بری و سرقت در حال افزایش می باشد. اما با این وجود، به سطح متوسط اتحادیه اروپا نمی باشد.

یکی از مهم ترین نکات کشور مالتا این است که حدود 88% مردم کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند. زبان مالتیایی به طور گسترده ای صحبت می شود. نکته منفی این امر این است که زبان مالتیایی، ترکیبی از ایتالیایی و عربی می باشد که زبان بسیار دشواری برای یادگیری می باشد. اما سمت روشن این موضوع این است که اگر این زبان را یاد بگیرید از طرف مردم این کشور بسیار مورد توجه قرار خواهید گرفت. اگر قصد مهاجرت به کشور مالتا را دارید می توانید با موسسه حقوقی سفران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :