مهاجرت به کشور پرتغال

زندگی در پرتغال

زندگی در پرتغال

زندگی در پرتغال در مقایسه با کشور پر سرو صدا مانند کشور اسپانیا بسیار ساکت و آرام می باشد، از اینرو جزء کشورهای پیشنهادی برای زندگی خواهد بود. کشور پرتغال با داشتن خط ساحلی و فضای داخلی می تواند گردشگران را به قرن های گذشته برگرداند. این کشور مانند اروپای گذشته می باشد. با وجود اینکه به سمت مدرنیته پیش می رود، اما هنوز هم می توان از زندگی به سبک قدیمی و دنیای قدیم لذت برد. با وجود اینکه سواحل آن اقیانوس اطلس است، اما کشور پرتغال معمولا مدیترانه ای می باشد و هوا و سبک زندگی گرم مانند کشورهای مدیترانه ای دارد. مرز غربی کشور پرتغال را دریا تشکیل می دهد.

سوالاتی که در رابطه با زندگی در پرتغال پاسخ داده خواهد شد:

  • هزینه زندگی در کشور پرتغال چقدر است؟
  • مزایا و معایب زندگی در کشور پرتغال چیست؟
  • آیا کشور پرتغال یک کشور امن است؟
  • آب و هوای کشور پرتغال چگونه است؟

هزینه زندگی در کشور پرتغال

متوسط هزینه زندگی در کشور پرتغال به بخشی که شما برای زندگی انتخاب می کنید بستگی دارد. برای مثال، شهرهای بزرگ مانند لیسبون و کاسکایس گران ترین شهرهای پرتغال می باشند. قیمت اجاره در شهر پورتو بالا می باشد. با وجود اینکه کشور پرتغال یکی از ارزان ترین کشورهای اروپای غربی می باشد، مواردی مانند حقوق پایین و قیمت اچاره بالا نسبتا زندگی در این کشور را دشوار می کند.

زمانی که صحبت از هزینه های زندگی در پرتغال می شود، این کشور به 2 منطقه سواحل غربی و جنوبی جذاب و گران قیمت و منطقه شرق که با کشور اسپانیا هم مرز می باشد و نسبتا ارزان است، تقسیم می شود. بسیاری از مناطق و شهرهای بخش شرقی خالی از سکنه بوده و فرصت های شغلی کمی به ویژه برای مهاجران می باشد.

در نمودار زیر توزیع هزینه زندگی در کشور پرتغال را مشاهده می کنید:

توزیع هزینه زندگی در کشور پرتغال

گران ترین منطقه و شهر پایتخت پرتغال یعنی شهر لیسبون می باشد. با وجود اینکه هزینه زندگی در کشور پرتغال کم است، اما شهر لیسبون در لیست 100 شهر گران قیمت جهان قرار دارد. کاسکایز به عنوان یکی از گران ترین شهرها می باشد که در منطقه لیسبون می باشد. شهر پورتو دومین شهر پر جمعیت کشور پرتغال می باشد که یکی دیگر از مکان های گران برای زندگی می باشد. برای کسانی که زندگی راحتی دارند و علاقه به خرید دارند متوسط هزینه ماهانه حدود 2500$ (دلار) می باشد. اگر قصد زندگی در کلان شهری مانند لیسبون دارید، این مقدار ماهانه حدود 3000$ (دلار) می باشد.

مزایای زندگی در پرتغال

کشور پرتغال دارای آب و هوای گرم، معتدل، مرطوب و جنگلی می باشد که زمستان های آن مرطوب و تابستان های خشک دارد. بنابراین، تغییرات زیادی در آب و هوا وجود ندارد. شاخص صلح جهانی کشور پرتغال رتبه 163 را به خود اختصاص داده است. کشور پرتغال را به عنوان سومین کشور امن در جهان معرفی کرده است. مالکیت اسحله فقط برای شکارچیان و افراد ورزشی مجاز می باشد و افراد دیگر مجاز به حمل اسحله نمی باشند. مردم محلی این کشور افراد صلح جویی می باشند و از درگیری جلوگیری می کنند و زمان خود را کنار دوستان و خانواده خود سپری می کنند.

در سراسر کشور پرتغال، مراقبت های بهداشتی حرفه ای، دولتی و خصوصی در کلینیک ها و بیمارستان ها وجود دارد. به طور متوسط بیمه شخصی ماهانه 46$ (دلار) برای هر نفر می باشد. به ازای هر نفر 40$ (دلار) در سال بابت بیمه ای که پزشک پاره وقت می تواند ویزیت کند، باید پرداخت شود و یا می توان از خدمات بهداشتی عموی استفاده نمایید و یا در سیستم خصوصی با تخفیف پرداخت شود. 3 فرودگاه بین المللی در کشور پرتغال وجود دارد که که به خطوط هوایی بسیاری سرویس می دهد. شما با کرایه اقتصادی بدون توقف، 7 ساعته برای رفت و برگشت از JFK به لیسبون با کمتر از 700$ (دلار) بروید. در کنار هزینه زندگی در پرتغال پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله هزینه تحصیل در پرتغال می باشد.

مزایای زندگی در پرتغال

معایب زندگی در کشور پرتغال

با وجود اینکه هزینه زندگی در کشور پرتغال مقرون به صرفه است، اما مواردی مانند هزینه برق، بنزین، اتومبیل و وسایل بزرگ مانند واشر و خشک کن در پرتغال گران تر از هزینه های اضافه شده در مقایسه با کشور آمریکا می باشد. بدین ترتیب با وجود امن بودن این کشور، جرایم خفیفی، در شهرها وجود دارد و کشور پرتغال از این قاعده مستثنی نمی باشد. بنابراین بایستی بدانید که سایر هزینه های مربوط به زندگی از جمله خرید و اجاره آپارتمان نیز به دلیل بالا بودن نرخ های موجود جزء معایب زندگی در این کشور می باشد.

اما به طور کلی کشور پرتغال یک مقصد عالی برای کسانی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند می باشد. در این مقاله به مزایا و معایب زندگی در این کشور اشاره شد. اگر قصد مهاجرت به کشور پرتغال دارید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :