مهاجرت به کشور اسپانیا

جغرافیای اسپانیا

جغرافیای اسپانیا

جغرافیای اسپانیا شامل توپوگرافی است که شبه جزیره ایبری را اشغال می کند و از کوه های پیرنه تا جنوب به تنگه جبل الطارق کشیده می شود. نام رسمی این کشور پادشاهی اسپانیا است و به شکل سلطنت پارلمانی اداره می شود و پایتخت آن مادرید است و جمعیتی حدود 49331076 میلیون نفر جمعیت دارد. زبان رسمی نیز اسپانیایی است. واحد پول این کشور یورو است. کوه های معروف و مهم پیرنه، سیرا د گواداراما، سیرا د گریدوس، سیرا نوادا هستند و رودخانه های بزرگ گوادالکوویر، ابرو، دوئرو، میینو، تاجو و گوادیانا می باشند. فضای داخلی اسپانیا به طور کلی شامل یک فلات مرتفع و خشک است که توسط رشته کوه ها احاطه شده است.

از لحاظ آب و هوا نیز فضای داخلی کشور در تابستان بسیار گرم و در زمستان بسیار سرد و خشک می شود. گیاهان و درختان در سواحل شمال غربی، در گالیسیا و در امتداد خلیج بیسکای به خوبی رشد می کنند، به طوری که آن منطقه از اسپانیا را سبز می نامند. سواحل جنوبی و شرقی اسپانیا، از دشت حاصل خیز اندلس تا پیرنه، غالبا توسط وزش باد گرم موسوم به بادهای سیروکو احاطه می شود. این بادها از شمال آفریقا سرچشمه می گیرند و دما را در امتداد ساحل مدیترانه نسبت به فضای داخلی معتدل تر نگه می دارند. همچنین اسپانیا محل استراحت مهم پرندگان مهاجر است. در خصوص مهاجرت و انتخاب کشور اسپانیا برای زندگی انتخاب مشاوره با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را در نظر داشته باشید.

بخش های مهم جغرافیای اسپانیا

به دلیل قرن ها قطع درخت، جنگل های بزرگ اکنون در شمال پیرنه و منطقه آستوریاس-گالیسیا یافت می شوند. کاشت درختان جدید در محلی که گوسفندان و بزها چرا می کنند دشوار است. فرسایش و آلودگی رودخانه ها نیز مشکلاتی هستند که در این بخش وجود دارند. اسپانیا پارک های ملی و پناهگاه های زیادی ایجاد کرده است، اما آنها فقط حدود 7% از کشور را پوشش می دهند. یکی از منطقه های حفاظت شده پارک ملی Doñana است، که منطقه ای است از مرداب ها، نهرها و تپه های شنی که رودخانه گوادالکوویر به اقیانوس اطلس می ریزد و زیبایی تحسین کننده ای دارد. تنوع جانوری و گیاهی این پارک در اروپا بی نظیر است و شامل گورگر اروپایی، مانگوس مصری و گونه های در معرض خطر مانند عقاب امپراتوری اسپانیا و سیاه گوش ایبری است.

مهم ترین بخش های این کشور عباتند از:

 • شامل دشت اندلس
 • کوه های کانتابریان
 • پیرنه
 • فلات مرکزی ماستا
 • کوه های مرکزی سیستما
 • کوه های سیرا دو گوادالو
 • جزایر قناری

شهرهای مهم اسپانیا نیز شامل مادرید با 5762 میلیون جمعیت و بارسلونا 5029 میلیون و والنسیا 812000 نفر می شوند. رودخانه ها و دریاچه ها نیز شامل رودخانه تاگوس، رودخانه ابرو، دوئرو، گوادالکوویر، دریاچه سانابریا، دریاچه ، خلیج بیسکای، اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه می باشند.

اماکن معروف کشور اسپانیا عباتند از:

 • قلعه الحمرا در گرانادا
 • ال اسکوریال
 • ساگرادا فامیلیا
 • قنات سگوویا
 • پامپلونا
 • پالاسیو رئال
 • کاستا دل سل
 • ایبیزا
 • بارسلونا
 • مسجد کوردوبا
 • میدان پلازا در مادرید
 • مونتسرات

بخش های مهم جغرافیای اسپانیا

بررسی خاک و رودخانه در جغرافیای اسپانیا

در بررسی خاک و رودخانه در جغرافیای اسپانیا به شهر مادرید، واقع در مرکز کشور اسپانیا اشاره می نماییم که دارای 3 درجه سانتیگراد در ژانویه و 31 درجه سانتیگراد در ژوئیه است. 5 نوع خاک عمده در اسپانیا وجود دارد. مهم ترین آنها خاک های آبرفتی در دره های اصلی و دشت های ساحلی یافت می شوند و خاک های کوهستانی با رشد ضعیف. خاک های جنگلی قهوه ای نیز محدود به گالیسیا و کانتبریا است. زمین های اسیدی قهوه ای در جنوب و خاک های خاکستری یا شاه بلوطی در لایه های آهکی و قلیایی در شرق است. خاک های شور در جلگه های ساحلی یافت می شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله مهاجرت به اسپانیا را مطالعه بفرمائید.

اسپانیا رودهای مهم بسیاری دارد. تاگوس که 1007 کیلومتر و ابرو 909 کیلومتر، دورو نیز 895 کیلومتر است. در واقع، تمام رودخانه های مهم اسپانیا به جزء رود ابرو به اقیانوس اطلس تخلیه می شوند. شبکه هیدروگرافی در حوضه مدیترانه حوضه آبخیز در مقایسه با سیستم های آتلانتیک ضعیف توسعه یافته است، تا حدودی به این دلیل که در خشک ترین مناطق اسپانیا قرار دارد. با این حال، تقریبا همه رودهای ایبری دارای حجم کم سالانه، رژیم های نامنظم و دره های عمیق و حتی دره ها هستند. جاری شدن سیل همیشه یک خطر بالقوه است. فقط رودخانه ابرو دارای یک جریان نسبتا ثابت و قابل توجه است.

مواد معدنی از بخش های مهم جغرافیای اسپانیا

مواد معدنی از بخش های مهم جغرافیای اسپانیا می باشد که دارای قدیمی ترین و همچنین جوانترین صخره های اروپا است. نیمه غربی ایبریا، به از مناطق باستانی تشکیل شده است. پیرنه یک رشته کوه عظیم است که از دریای مدیترانه تا خلیج بیسکای امتداد دارد. اسپانیا از غرب با پرتغال همسایه است. در شمال شرقی با فرانسه همسایه است. مرز دیگر اسپانیا در جنوب با جبل الطارق است. در قسمت های دیگر کشور به آب محدود می شود. پوشش گیاهی در اسپانیا شامل این چشم انداز متنوعی می که تقریباً هشت هزار گونه و گیاهانی از کل اروپا و آفریقای شمالی را شامل می شود. راش اروپایی با بلوط گوزن مدیترانه ای، کاج حلب، نخل آفریقا و حتی اکالیپتوس استرالیا همزیستی دارد. در خصوص اطلاع از هزینه زندگی در اسپانیا مطالعه مقاله لینک شده خالی از لطف نخواهد بود.

اسپانیا از نظر ثروت معدنی یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپا است. آهن، انواع پیریت، روی، مس و سرب از منابع فلزی و آرگیل نسوز، بنتونیت، کوارتز، فلور یوریت، گلاوبریت، مگنتیت دانه، نمک سنگ و دریا، نمک های پتاسیم و سپیولیت از جمله مواد معدنی غیر فلزی است. با این حال، کاربری زمین در اسپانیا در حال حاضر تحت سلطه کشاورزی، دامداری و جنگلداری است و بیش از 42 میلیون هکتار یا 80% از کشور را اشغال کرده است. از این منطقه، کمی بیش از 30% برای محصولات دیم، 30% برای جنگلداری و 12% برای چرا و گونه های گیاهی که به آب کمی نیاز دارند، استفاده می شود. برای کسب اطلاعات با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :