شرایط اتریش, شرایط کانادا

تفاوت زندگی در اتریش و کانادا

تفاوت زندگی در اتریش و کانادا

در این مقاله به تفاوت زندگی در اتریش و کانادا پرداخته می شود تا متقاضیانی که قصد مهاجرت به این 2 کشور را دارند، آگاهی بهتری پیدا کنند. از کانادا آغاز می کنیم، کشوری که بسته به مسیری که انتخاب می کنید، طیف وسیعی از تجربیات را ارائه می دهد. کانادا به دلیل سطح رفاه بالا و مشاغل با درآمد زیاد، همواره مورد توجه علاقه مندان به مهاجرت است. کانادا از 10 استان و 3 حوزه تشکیل شده و بعد از کشور روسیه، دومین کشور پهناور شناخته می شود. در طرف مقابل و در مورد اتریش باید گفت، این کشور نیز شرایط زندگی همراه با رفاه و آرامش مالی و روانی را فراهم می آورد و از نظر شاخص‌ های رفاه همچون شاخص کیفیت زندگی در سطح مطلوبی قرار دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از راهنمایی و مشاوره کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.

تفاوت هزینه زندگی در اتریش و کانادا

هزینه های زندگی شما در کانادا بسته به موقعیت مکانی و عادات مخارج شما به طور قابل توجهی متفاوت خواهد بود و البته شهرهای بزرگ معمولا گران تر هستند. بر اساس نظرسنجی ها، معمولا تورنتو گران ترین شهر کانادا برای زندگی است و پس از آن ونکوور قرار دارد و قسمت اعظم این هزینه به پرداخت اجاره خانه باز می گردد. به همین جهت باید گفت که اگر می خواهید در یک منطقه دورافتاده از کانادا زندگی کنید، هزینه ها نسبتا مقرون به صرفه هستند. اما اگر می‌خواهید در یکی از شهرهای پرجمعیت کانادا مانند تورنتو یا ونکوور زندگی کنید، برای شما هزینه خواهد داشت.

به عنوان مثال، متوسط هزینه سالانه زندگی در تورنتو 45400CAD (دلار کانادا) است که تقریبا 2 برابر کبک است که هزینه زندگی آن 25374CAD (دلار کانادا) است. در مورد اتریش اما باید به این نکته مهم پرداخت که اگرچه اتریش، جزء ثروتمندترین کشورهای جهان به حساب می آید، اما هزینه عمومی زندگی در اتریش در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی چندان بالا نیست. به عنوان مثال هزینه محل اقامت در اتریش تقریبا 400€ (یورو) است که این هزینه ها بستگی به شهری دارد که می خواهید در آن تحصیل کنید، چه چیزی در اجاره گنجانده شده است و ترتیبات انجام شده توسط موسسه. به عنوان مثال، مسکن در وین گران تر از شهرهای کوچک تر است.

تفاوت سیستم آموزشی و زندگی اتریش و کانادا

دوره آموزشی در کشور اتریش 9 ساله است که 4 سال اول آموزش در مدارس ابتدایی اجباری است و تحت عنوان (Volksschule) از آن یاد می شود. پس از 10 سالگی کودک امکان تحصیل در مدارس راهنمایی یا دوره دبیرستان وجود دارد که این دوره تحت عنوان (Hauptschule) شناخته می شود و پس از این مرحله، مراحل دیگری وجود دارد، اما تحصیل در هر نوع مدرسه ای در نهایت 4 سطح آموزشی را در بر می گیرد. با در نظرگیری هزینه، باید گفت که در قیاس با مدارس دولتی، هزینه مقاطع تحصیلی در مدارس خصوصی در اتریش کمی بالاتر است. مدارس متوسطه خصوصی می توانند تا €55000 (یورو) هزینه داشته باشند. یک سال تحصیل در یک مدرسه ابتدایی بین‌المللی می‌تواند €13000 (یورو) در سال هزینه داشته باشد، اما مدارسی وجود دارند که حداقل €5000 (یورو) هزینه دارند. هزینه اقامت در یک مدرسه بین المللی برای یک سال €64000 (یورو) است.

سیستم تحصیلی کانادا در مقایسه با اتریش، ویژگی های خاص خود را دارد. در این کشور آموزش با بودجه دولتی به 3 مرحله تقسیم می شود:

  • آموزش در دوران کودکی، برای کودکان از بدو تولد تا سن 6 سالگی
  • مدرسه ابتدایی، برای دانش آموزان از مهدکودک تا کلاس 8
  • دبیرستان، برای دانش آموزان از پایه نهم تا دوازدهم

البته شکل مدیریتی مدارس با یکدیگر تفاوت دارد. به عنوان مثال در انتاریو 4 نوع هیئت مدیره مدارس وجود دارد. بر اساس بخش 93 قانون اساسی، کاتولیک‌های رومی حق دارند از یک سیستم مدارس فرقه‌ای جداگانه با بودجه عمومی برخوردار شوند و خانواده‌های فرانسوی زبان حق دارند در مدارس فرانسوی زبان شرکت کنند. بسته به زبان، پیشینه مذهبی یا انتخاب خود، دانش آموزان می توانند در مدارس عمومی انگلیسی، انگلیسی کاتولیک، عمومی فرانسوی یا کاتولیک فرانسوی شرکت کنند.

تفاوت سیستم آموزشی و زندگی اتریش و کانادا

تفاوت سیستم بهداشت اتریش نسبت به کانادا

مراکز درمانی دولتی اتریش دارای وضعیت مطلوبی هستند، به طوری که 45% از کل هزینه های مراقبت های بهداشتی و درمان را در اتریش، دولت پرداخت می کند و اگر موقعیت شغلی تمام وقت یا پاره وقت داشته باشید، نیمی از این مبلغ را کارفرما برای شما پرداخت می کند، در حالی که در کانادا حدود 9% از این حق بیمه ها توسط کارفرمایان یا اتحادیه ها پرداخت می شود. اما در اتریش، بیمه سلامت عمومی حدود 99% از جمعیت اتریش را تحت پوشش درمانی قرار می دهد که نباید دست کم گرفت.

در مورد کانادا باید گفت که یکی از مزایای سیستم درمانی کانادا، ارائه خدمات بهداشتی با بودجه عمومی برای همه است. با این وجود حدود دو سوم کانادایی ها دارای بیمه درمانی خصوصی هستند که خدمات اضافی مانند مراقبت از دندان و چشم، داروهای تجویزی و اتاق های بیمارستان خصوصی را پوشش می دهد. از اینرو جهت اطلاع از شرایط تحصیل در اتریش می توانید مقاله مشخص شده را از طریق لینک مذکور مطالعه بفرمائید.

تفاوت در سیستم حمل و نقل عمومی کانادا و اتریش

کانادایی ها هنگام سوار شدن به اتوبوس یا مترو بسیار ساکت هستند. اگر در حال رفت و آمد هستید و می خواهید به موسیقی گوش دهید، مطمئن شوید که از هدفون استفاده می کنید. اگر با دوستان هستید، فریاد نزنید و زیاد بلند صحبت نکنید. در مورد وسایل مورد استفاده در فرهنگ حمل و نقل کانادا باید گفت که مترو، اوبر، انواع تاکسی ها و دوچرخه همگی جزو وسایل حمل و نقل عمومی این کشور شناخته می شوند. به همین جهت سیستم حمل و نقل عمومی کانادا یکی از بهترین سیستم‌های حمل و نقل در جهان به شمار می رود، چرا که 1431 واگن مترو و ترن هوایی در حال انتقال مسافران هستند. علاوه بر این حدود 11850 دستگاه اتوبوس در سرتاسر کانادا قابل دسترس است.

علاوه بر اینها، اتوبوس ‌های برقی در مناطق پر رفت و آمد و مرکز شهر، ارزان‌ترین شکل سفر درون‌ شهری در کانادا هستند. در اتریش هم شبکه حمل و نقل عمومی دارای امکانات بی شماری بوده و خدمات متنوعی به شهروندان در اتریش ارائه می شود. سیستم حمل و نقل اتریش به طور عمده شامل 3 نوع وسیله، اتوبوس برقی یا اشتراسن بان می شود که از داخل خیابان ها و از روی ریل های مخصوص به خود حرکت می کند. این اتوبوس برقی ها چند توقف در هر ایستگاه دارند. قطارهای سریع السیر یا شنل بان از دیگر وسایل حمل و نقل عمومی اتری است که عمدتا در اطراف مرکز شهر حرکت می‌کنند و مسیر های بین شهری را پوشش می دهند. این قطارها شبیه مترو، نقشه مسیر مختص به خود را دارند. مترو و یا اوبان از دیگر بخش های حمل و نقل عمومی در اتریش است.

مشکلات و مسائل زندگی در کانادا و اتریش

کانادا علی رغم داشتن منابع طبیعی فراوان، به ویژه در مناطق شهری، دارای هوای آلوده ای است. به عنوان مثال ونکوور کانادا دارای حدود 200 پارک است، اما هوای این شهر همچان آلوده است. از جمله مسائل غیر قابل چشم پوشی در این کشور، بالا بودن میزان مالیان در کانادا است. در مورد اتریش دشواری ها بیشتر حول موضوعات دیگری اهمیت پیدا می کند. به عنوان مثال، متقاضیان مهاجرت تحصیلی باید بدانند که اغلب دانشگاه های اتریش، پذیرش مبتنی بر تسلط به زبان آلمانی است و دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی است، محدود می باشد. بدین ترتیب از سوی دیگر متقاضیانی که همراه دارند، معمولا نمی توانند همزمان با همراه خود وارد اتریش شوند و معمولا یک سال تاخیر در این زمینه وجود دارد.

حال با توجه به موارد طرح شده تا به اینجا درباره هر 2 کشور کانادا و اتریش، برای دریافت اطلاعات بیشتر و در عین حال در جهت انتخابی درست و آگاهانه برای اقدام به مهاجرت به اتریش، می توانید از راهنمایی و مشاروه کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید که با اتکا به آمارها و اطلاعات به روز در این زمینه، آماده راهنمایی های مورد نیاز متقاضیان مهاجرت و بررسی تفاوت زندگی در اتریش و کانادا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :