شرایط اتریش, شرایط اسلواکی

تفاوت زندگی در اتریش و اسلواکی

تفاوت زندگی در اتریش و اسلواکی

در این مقاله به تفاوت زندگی در اتریش و اسلواکی پرداخته می شود تا متقاضیانی که قصد مهاجرت به این 2 کشور را دارند، آگاهی بهتری پیدا کنند. اتریش در اتحادیه اروپا از جمله کشورهایی محسوب می شود که شرایط زندگی با خاطر آسوده به همراه توزیع برابر رفاه را فراهم می آورد و از نظر شاخص‌ های رفاه در سطح مطلوبی قرار دارد. در سوی دیگر اسلواکی، همچون کشورهای اروپایی دیگر، می تواند به اتباع و مهاجران سیستم های آموزشی و مراقبت های بهداشتی رایگان و همچنین زیر ساخت کارآمد ارائه دهد. کسانی که با خانواده به اسلواکی مهاجرت می کنند، باید بدانند که مدارس مناسب برای فرزندان شان وجود دارد. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه راهنمایی دقیق تر به متقاضیان مهاجرت در این زمینه هستند.

تفاوت زندگی و سیستم آموزشی اتریش و اسلواکی

اسلواکی یک سیستم آموزشی رایگان دارد که به مدت 10 سال اجباری است. مانند بسیاری از کشورها، مدارس این کشور به مدارس ابتدایی و متوسطه تقسیم می شوند. با این حال، در حدود سن 10 سالگی، دانش آموزان می توانند انتخاب کنند که تا 15 سالگی در مدرسه “ابتدایی” بمانند یا در یک “سالن ورزشی” شرکت کنند. هنگامی که آنها این مرحله از تحصیل را در 15 یا 16 سالگی به پایان رساندند، می توانند انتخاب کنند که آیا تا سن 19 سالگی در مدرسه متوسطه شرکت کنند یا برای ورود به نیروی کار، مدرسه را ترک کنند. پس از فارغ التحصیلی در 19 سالگی، آنها می توانند در یک موسسه آموزش عالی دولتی یا خصوصی که می تواند دانشگاه یا کالج باشد، شرکت کنند. در کنار سیستم مدارس دولتی، اسلواکی دارای تعدادی مدارس بین المللی بسیار معتبر است که به زبان انگلیسی تدریس می کنند.

در اتریش سیستم آموزشی اما دارای کمی تفاوت با اسلواکی است. تفاوت نخست در مدت زمان تحصیلی مقاطع است، بدین معنا که دوره اجباری آموزش در اتریش 9 ساله است. از سوی دیگر هزینه مقاطع تحصیلی در مدارس خصوصی در اتریش کمی بالاتر است. مدارس متوسطه خصوصی می توانند تا €55000 (یورو) هزینه داشته باشند. یک سال تحصیل در یک مدرسه ابتدایی بین‌المللی می‌تواند €13000 (یورو) در سال هزینه داشته باشد، اما مدارسی وجود دارند که حداقل €5000 (یورو) هزینه دارند. هزینه اقامت در یک مدرسه بین المللی برای یک سال €64000 (یورو) است.

تفاوت زندگی و سیستم آموزشی اتریش و اسلواکی

تفاوت سیستم بهداشت اتریش و اسلواکی

مانند بسیاری از کشورهای اروپایی، اسلواکی دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی دولتی است که توسط وزارت بهداشت جمهوری اسلواکی اداره می شود، که ساکنین آن حق دارند از مراقبت های بهداشتی اولیه و درمان بیشتر توسط متخصصان، بستری شدن در بیمارستان، نسخه ها و خدمات بارداری و زایمان برخوردار شوند. با این حال، برخی از خدمات دیگر فقط تا حدی یارانه می گیرند یا باید به طور کامل توسط ساکنان محلی و مهاجران پرداخت شوند. اما در اینجا تفاوت هایی بین سیستم درمانی اتریش و اسلواکی وجود دارد. به عنوان مثال مراکز درمانی دولتی اتریش دارای وضعیت مطلوبی هستند، تامین اجتماعی حدود 45% از کل هزینه های مراقبت های بهداشتی در اتریش را پرداخت می کند.

اگر در یک موقعیت تمام وقت یا پاره وقت مشغول به کار باشید، کارفرمای شما نیمی از این مبلغ را کمک خواهد کرد و بیمه سلامت عمومی حدود 99% از جمعیت اتریش را پوشش می دهد. در اسلواکی اما شرایط متفاوتی برای بیماران وجود دارد. به عنوان مثال، بسیاری از بیمارستان ‌هایی که دولت بودجه آنها را تامین می‌کند، فاقد تجهیزات هستند و بدهی دارند و کیفیت مراقبت‌ ها می ‌تواند از منطقه به منطقه دیگر متفاوت باشد. اگر شهروند اتحادیه اروپا باشید که به اسلواکی مهاجرت می کنید، می توانید از کارت بهداشت اتحادیه اروپا برای دریافت خدمات بهداشتی رایگان دولتی استفاده کنید. روش های مهاجرت به اتریش به طور کامل در مقاله مشخص شده شرح داده شده است.

تفاوت در سیستم حمل و نقل اسلواکی و اتریش

حمل و نقل در اسلواکی با استفاده از شبکه های حمل و نقل جاده ای به خوبی توسعه یافته و بیش از 720 کیلومتر بزرگراه و بیش از 3660 کیلومتر راه آهن در این کشور وجود دارد. تعدادی از شبکه ‌های راه ‌آهن مختلف با بودجه دولتی در این کشور فعال هستند. همچنین یک شبکه اتوبوس بزرگ وجود دارد که در بسیاری از شهرها و شهرستان ‌ها در سراسر کشور و همچنین تراموا و واگن برقی در برخی از شهرهای بزرگ تر کار می ‌کند. با این حال، در حالی که حمل و نقل عمومی بین ساکنان محلی و خارجی ها بسیار محبوب است، بسیاری از مردم نیز اتومبیل خود را انتخاب می کنند. اما باید توجه داشت که بسیاری از جاده ها مشمول عوارض هستند و محدودیت های سرعت 60 کیلومتر در ساعت در مناطق شهری و 130 کیلومتر در ساعت در سریع السیر و بزرگراه ها به شدت اعمال می شود.

در اتریش اما شبکه حمل و نقل عمومی دارای امکانات بی شماری است و خدمات متنوعی به شهروندان در اتریش ارائه می شود. سیستم حمل و نقل اتریش به طور عمده شامل 3 نوع وسیله، اتوبوس برقی یا اشتراسن بان می شود که از داخل خیابان ها و از روی ریل های مخصوص به خود حرکت می کند. این اتوبوس برقی ها چند توقف در هر ایستگاه دارند. قطارهای سریع السیر یا شنل بان از دیگر وسایل حمل و نقل عمومی اتری است که عمدتا در اطراف مرکز شهر حرکت می‌کنند و مسیر های بین شهری را پوشش می دهند. این قطارها شبیه مترو، نقشه مسیر مختص به خود را دارند. مترو و یا اوبان از دیگر بخش های حمل و نقل عمومی در اتریش است. در این بخش مقاله هزینه زندگی در اتریش را مطالعه بفرمائید.

در اینجا با ملاک قراردادن هزینه حمل و نقل، میزان بهایی که شهروندان در هر یک از 2 کشور اسلواکی و اتریش برای حمل و نقل صرف می کنند، روشن شده است:

نام کشوربلیط یک طرفه حمل و نقل محلی به یوروتعرفه معمولی تاکسی به یوروتعرفه معمولی تاکسی یک کیلومتر به یورویک لیتر بنزین به یورو
اتریش2.4€4.02€1.80€1.22€
اسلواکی0.8€3.01€1€1.33€

تفاوت و معایب زندگی در اتریش و اسلواکی

اگر در اتریش، شرایط دولت برای اقامت به مهاجران و مسائلی همچون سرو غذایی محدود در رستوران ها و برخی سخت گیری های فرهنگی جزء سختی های زندگی در اتریش است. بدین ترتیب در اسلواکی از سویی این موضوع وجود دارد که یادگیری زبان اسلواکی به راحتی زبان اتریشی نیست. هر چند زندگی در اسلواکی با دانستن زبان انگلیسی نسبتا راحت است، چرا که مردم اسلواکی غالبا زبان انگلیسی را می ‌دانند و این شرایط متقاضیان را راحت تر می کند، اما یادگیری زبان این کشور خیلی آسان نیست. موضوع دیگر این است که جمعیت براتیسلاوا به عنوان پایتخت اسلواکی و سایر شهرهای اسلواکی، جمعیت محدودی است.

برخی مسائلی که مرتبط با زندگی در کشور اسلواکی است، برای روشن تر شدن شرایط زندگی در این کشور، در قالب تصویر زیر توضیحاتی در اختیار شما همراهان عزیز قرار خواهد گرفت:

جزییات زندگی در کشور اسلواکی

حال با توجه به موارد گفته شده و با توجه به اینکه هم اسلواکی و هم اتریش هر 2 درون محدوده اتحادیه اروپا قرار می گیرند و از امکان های رفاهی ای که اتحادیه اروپا به کشور های تحت پوشش خود قرار می دهد، برخوردار هستند. اما تفاوت های مختلفی در جنبه های هزینه ای زندگی بین این 2 کشور وجود دارد. مشاوران حاضر در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با اتکا به آمارها و اطلاعات به روز در این زمینه، آماده راهنمایی های مورد نیاز متقاضیان جهت مهاجرت و اقامت اتریش هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :