مهاجرت تحصیلی پرتغال

تحصیل پزشکی در پرتغال

تحصیل پزشکی در پرتغال

شرایط تحصیل پزشکی در پرتغال مطمئنا شرایط سختی است و در صورتی که متقاضیان 2 زبان انگلیسی و پرتغالی را بدانند میسر خواهد بود. متقاضیان در صورتی که علاقه مند به شهرهای مملو از دانشجویان بین المللی هستید و به فرهنگ و زبان پرتغالی علاقه دارید می توانید به تحصیل پزشکی در این کشور اروپایی جالب فکر کنید. پرتغال غربی ترین کشور در اروپا محسوب می شود. این کشور آب و هوای مدیترانه ای ملایمی دارد و ساحل های زیبایی دارد و شهرهای آن آثار باستانی و تاریخی جذابی دارد. زندگی شبانه در کشور پرتغال جریان دارد و همین موضوع موجب جذب بسیاری از دانشجویان به این کشور می شود. در واقع حال و هوای زندگی شبانه برای بسیاری از دانشجویان جذاب است. از شرایط عمومی تحصیل پزشکی در پرتغال می توان به بودجه مالی اشاره کرد زیرا رشته پزشکی رشته پرهزینه ای است.

در کشور پرتغال دانشگاه های خوبی با رتبه های عالی وجود دارند که در حقیقت از مهم ترین مزایای تحصیل پزشکی در این کشور محسوب می شود. سیستم آموزشی و چهارچوب های تدریس و استادان خوب و با تجربه از دیگر مزایای خوب تحصیل در پرتغال است. همین معیارها موجب می شود که دانشگاه های این کشور هر ساله در رتبه بندی جهانی رتبه های خوبی به دست بیاورند. مدارس مخصوص پزشکی و دانشگاه های آموزشی عملی هم در این کشور برای تحصیل پزشکی و سایر شاخه های آن وجود دارد. جهت آشنایی بیشتر با شرایط و دوره های تحصیل پزشکی در پرتغال با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

مهم ترین شرایط تحصیل پزشکی در پرتغال

پذیرش برای تحصیل در دانشکده های پزشکی شرایط مخصوصی است. شرایط تحصیلی و آموزشی از مهم ترین شرایط تحصیل پزشکی در کشور پرتغال است. متقاضی بایستی در مدت دبیرستان خود دروس مرتبط با پزشکی را با نمرات خوبی کسب کرده باشید. به طور مثال شیمی و زیست شما باید در حد قابل قبولی باشد. همچنین دروس فیزیک و ریاضیات نیز مهم هستند. توصیه نامه از سوی موسسه آموزشی شما هم مهم است. نامه انگیزه که در آن از اهداف و علت انتخاب این کشور و رشته را در آن توضیح می دهید را هم اضافه کنید. اگر شما تجربه کارهای پزشکی یا دوره های پیش پزشکی را دارید را ذکر کنید. اگر رشته یا واحدهای مرتبطی با پزشکی مانند مراقبت و بهداشت و سلامت را گذرانده اید یا آنکه در دوره و سمینارهای خاصی شرکت کرده باشید هم برای شما موثر خواهد بود.

دیگر شرایط مورد نیاز برای رشته پزشکی نمره تافل یا آیلتس بالا است. اگر می خواهید در کشور پرتغال به زبان انگلیسی تحصیل کنید بایستی دوره های مهارتی زبان را از پیش گذرانده باشید و برای دستیابی به آن بایستی بسیار تلاش و برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. مدارک تحصیلی شما زیر نظر وزارت آموزش و پرورش کشور پرتغال معادل سازی می شود. البته هر دانشگاه می تواند معیارهای متفاوتی برای برای جذب دانشجویان بین المللی داشته باشد. مثلا ممکن است برخی از موارد درسی را چه به زبان تحصیل چه به زبان انگلیسی چه از شما امتحان بگیرند. ممکن است از شما بخواهند تا در دوره پیش پزشکی تحصیل کنید و در صورتی که نمره قابل قبولی کسب کرده باشید می توانید ادامه تحصیل در رشته پزشکی را دنبال کنید. معمولا 40% دانشجویان خارجی در این کشور این مرحله را می گذرانند.

کلیات تحصیل پزشکی در پرتغال

اگر احساس همدلی عمیقی دارید و دائما احساس می کنید باید درد و رنج اطرافیان خود را کاهش دهید، باید در رشته پزشکی تحصیل کنید. تحصیل پزشکی در کشور پرتغال شامل کلاس های نظری و عملی و امتحانات خاصی می شود و همچنین شامل دوره های آموزشی در موسسات مراقبت های بهداشتی است. به طور مثال ممکن است پس از گذراندن دروس خود در یک آزمون سراسری شرکت کنید و نمره شما تخصص شما را تعیین می کند.

در خصوص کلیات تحصیل پزشکی در پرتغال جالب است بدانید که دوره های کارآموزی در پزشکی عمومی معمولا 3 سال طول می کشد. برای پزشکی تخصصی، یک دوره کارآموزی ممکن است 4 تا 5 سال طول بکشد. در پایان همه دانشجویان یک دیپلم مطالعات تخصصی دریافت می کنند. آخرین مرحله نوشتن و دفاع موفقیت آمیز از یک رساله در برابر هیئت منصفه است و پس از آن فارغ التحصیلان مدرک پزشکی خود را دریافت می کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در پرتغال پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده می باشد.

کلیات تحصیل پزشکی در پرتغال

دانشگاه های رشته پزشکی در پرتغال

در مقطع تحصیلات تکمیلی، یافتن برنامه های آموزش داده شده به زبان انگلیسی معمول است. دانشگاه پورتو یک دانشگاه دولتی واقع در شهرستان از پورتو است که در سال 1911 تاسیس شد و دارای جامعه ای بزرگ با بیش از 31000 دانشجو است که شامل3280 دانشجوی بین المللی است. با گسترش فعالیت تحقیق و توسعه، دانشگاه پورتو خروجی گسترده ای از تحقیقات را ایجاد کرده است.

از مشهورترین مراکز تحقیقاتی این مدرسه می توان به انستیتوی زیست شناسی مولکولی و سلولی، انستیتوی آسیب شناسی و ایمنی شناسی مولکولی و موسسه تحقیقاتی سیستم های رایانه ای اشاره کرد. دانشجویان بین المللی در این موسسات به تحقیقات خود می پردازند. دانشگاه لیسبون با رتبه خوبی که در عرصه جهانی دارد بزرگترین دانشگاه در پرتغال است. جهت اطلاع از بهترین دانشگاه های پرتغال می توانید مقاله مشخص شده را مطالعه بفرمائید.

به طور کلی رتبه دانشگاه های رشته پزشکی در پرتغال به شرح زیر می باشد:

نام دانشگاه رتبه
دانشگاه کاتولیک پرتغال 351
دانشگاه پورتو 401
دانشگاه لیسبون 501

تخصص های پزشکی و فرصت های شغلی در پرتغال

بیشتر دانشگاه ها و کالج ها دوره های پزشکی را به عنوان مدرک کارشناسی ارشد (M.Sc.) یا Master of Arts (MA) ارائه می دهند. فارغ التحصیلی برخی از مدارک ممکن است بین 3 تا 6 سال طول بکشد. شما می توانید از زیر رشته های مختلفی انتخاب کنید: پزشکی پزشکی ، دندانپزشکی، پزشکی انسانی، مامایی، پرستاری، تغذیه، دامپزشکی، فیزیوتراپی، داروسازی و سایر موارد. دوره هایی که در دوره تحصیلات تکمیلی پزشکی خواهید گذراند از یک دانشگاه و برنامه به دانشگاه دیگر متفاوت است. با این حال، می توانید کلاس هایی در زمینه آناتومی و فیزیولوژی انسانی، پزشکی بالینی، تشخیص فیزیکی، آسیب شناسی بالینی، سیاست های بهداشتی و اخلاق، پیشگیری از بیماری ها، بیومکانیک و سایر داشته باشید. دانشجویان پزشکی نیز باید اقامت خود را تکمیل کنند.

طول دوره اقامت از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، اما معمولا برای بیشتر تخصص ها 3 الی 5 سال و برای جراحی پلاستیک و جراحی مغز و اعصاب 6 یا 7 سال طول می کشد. آنها از ارتباطات، کار گروهی و برنامه ریزی تا هوش هیجانی انعطاف پذیری، حل مسئله و توجه به جزئیات را شامل می شوند. فارغ التحصیلان رشته و گرایش های متفاوت پزشکی در بیمارستان های دولتی و خصوصی، کلینیک های مراقبت های بهداشتی و آزمایشگاه های تحقیقاتی فرصت های کاری پیدا می کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و تخصصی تر درباره تحصیل پزشکی در پرتغال و مشاوره با مشاوران با تجربه با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :