مهاجرت تحصیلی اندونزی

تحصیل پزشکی در اندونزی

تحصیل پزشکی در اندونزی

تحصیل پزشکی در اندونزی نسبت به تحصیل رشته پزشکی در کشورهایی مثل آمریکا و کانادا به مراتب ارزان قیمت تر برای متقاضیان تلقی خواهد شد. اگر می خواهید در اندونزی تحصیل کنید، از شنیدن این موضوع خوشحال خواهید شد که هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی پایین است. هزینه تحصیل در رشته پزشکی حدود 3000$ الی 6100$ (دلار آمریکا) در سال برای اکثر رشته ها در نظر گرفته شده است. کشور اندونزی یک انتخاب عالی برای یک دانشجوی بین المللی است. آموزش با کیفیت بالا را با قیمت مناسب دریافت خواهید کرد. این کشور مملو از غذاهای عالی، مناظر فوق العاده و مردم دوستانه است. آموزش در اندونزی اجباری است و در مدارس دولتی از پایه یک تا نهم (6 سال آموزش ابتدایی و 3 سال آموزش متوسطه اول) رایگان است.

دانشگاه‌ ها، کالج‌ ها، دانشکده‌ های پزشکی، دانشکده‌ های مهندسی و دانشکده‌ های حقوق اندونزی بسیار مورد احترام و شهرت در جوامع آموزشی و دانشگاهی هستند. همچنان به ارائه برنامه‌ های معتبر کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای ماجراجویان باهوشی مانند شما ادامه می‌ دهند. کشور اندونزی یکی از کشورهایی است که در خارج از کشور تحصیل می کنند که به دانشجویان بین المللی اجازه کار در حین تحصیل را نمی دهد. یک دانشجوی بین المللی نیاز به دریافت ویزای دانشجویی به نام VITAS (برنامه ویزای دانشجویی اندونزی) دارد که به نوبه خود با ویزای دیگری به نام KITAS در هنگام ورود به کشور مبادله می شود.

در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده راجع به رشته پزشکی در اندونزی به سوالات ذیل پاسخ داده می شود:

 • هزینه تحصیل رشته پزشکی در اندونزی چقدر است؟
 • درآمد پزشکان در اندونزی چه میزان می باشد؟

شرایط تحصیل رشته پزشکی در اندونزی

امکان تحصیل در اندونزی در رشته پزشکی به زبان انگلیسی هم وجود دارد. دانشگاه های زیادی در کشور وجود دارند که شما را ملزم به داشتن مدرک و نمره ثبت شده در آیلتس یا تافل می کنند. بدین ترتیب اگر شرایط لازم را نداشته باشید، می توانید برنامه های خاصی مانند دوره های زبان انگلیسی را اعمال کنید. بنابراین بدون نیاز به داشتن مدرک آیلتس یا تافل می توانید در داخل کشور تحصیل کنید. در سال 2022 تحصیل پزشکی در اندونزی یک دوره پزشکی مقرون به صرفه است که با شهریه از 130000IDR الی 260000IDR (روپیه اندونزی) در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب بایستی در نظر داشته باشید که شرایط تحصیل و اخذ پذیرش تحصیلی برای متقاضیان از دانشگاه های کشور اندونزی جهت تحصیل پزشکی کاملا متفاوت خواهد بود.

شرایط تحصیل رشته پزشکی در اندونزی

بهترین دانشگاه ها برای رشته پزشکی در اندونزی

برخلاف تحصیل در آلمان، نروژ و فرانسه، تحصیل در اندونزی رایگان نیست. خصوصا دانشگاه های اندونزی شهریه بیشتری در رشته هایی مثل پزشکی و دندانپزشکی از دانشجویان اخذ می نمایند. به منظور تحصیل رشته پزشکی در اندونزی دانشجویان باید با توجه به مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه خود سالانه بین 5000$ الی 7000$ (دلار آمریکا) به دانشگاه مورد نظر خود بپردازند. جهت اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی در سایر کشورها پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله تحصیل پزشکی در چین خواهد بود.

از جمله بهترین دانشگاه های اندونزی برای رشته پزشکی می توان به موارد ذیل اشاره نمود که اخذ پذیرش از آنها مستلزم قبولی در آزمون ورودی است و به سادگی امکان پذیر می باشد:

 • دانشکده پزشکی دانشگاه آندلاس
 • دانشکده پزشکی بهداشت عمومی و پرستاری دانشگاه Gadjah Mada
 • دانشکده پزشکی دانشگاه ایرلانگا
 • دانشکده پزشکی دانشگاه پادجاران
 • دانشکده پزشکی دانشگاه دیپونگورو

از دیگر هزینه هایی که دانشجویان ضمن تحصیل در دانشگاه های اندونزی باید مدنظر داشته باشند، هزینه زندگی در اندونزی می باشد. دلنشگاه های اندونزی را نمی توان جزء دانشگاه های بسیار گران قیمت دانست و هزینه زندگی در این کشور نیز به مراتب پایین تر از کشورهایی مثل آلمان، اتریش و سوئیس می باشد.

در ادامه حدود هزینه زندگی در اندونزی بدین صورت بیان گردیده است:

 • هزینه تخمینی خانواده 4 نفره ماهانه 22075515IDR (روپیه اندونزی) بدون اجاره است.
 • هزینه های ماهانه تخمینی یک نفر بدون اجاره 6450637IDR (روپیه اندونزی) است.

مبلغ اجاره بها را نیز باید به ارقام بالا افزود که در سال 2022 به شرح ذیل می باشد:

نوع آپارتمانحدود اجاره بهای ماهانه به روپیه اندونزی
آپارتمان یک خوابه2436907IDR الی 4013730IDR
آپارتمان 3 خوابه5590552IDR الی 9317587IDR

ویزای تحصیلی اندونزی

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه به منظور تحصیل در اندونزی اخذ ویزای تحصیلی این کشور ضروری است. به این منظور تقدیم کردن مدارک متعددی به سفارت لازم است که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • گواهی تمکن مالی بانکی
 • مدرک زبان معتبر آیلتس یا تافل
 • محل اقامتی در اندونزی یا ووچر هتل
 • رسید پرداخت شهریه سال اول دانشگاه مورد نظر در اندونزی
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • مدرک تحصیلی و ترجمه رسمی آن به زبان انگلیسی
 • پرداخت هزینه سفارت اندونزی

تحصیل پزشکی در اندونزی به حداقل 5.5 سال فارغ التحصیلی به اضافه یک سال کارآموزی برای واجد شرایط بودن برای دوره کارشناسی ارشد نیاز دارد. دانش آموزانی که 3.5 سال اول را گذرانده اند قبلا فارغ التحصیل تلقی می شوند و عنوان “Sarjana Kedokteran” (مدرک کارشناسی پزشکی) به آنها اعطاء می شود. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده راجع به رشته پزشکی در اندونزی اطلاعاتی ارائه گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :