مهاجرت تحصیلی پرتغال

تحصیل در رشته سینما در پرتغال

تحصیل در رشته سینما در پرتغال

پرتغال مقصد جذاب و قابل دسترسی برای دانشجویان و به خصوص هنرجویان بین المللی است که می خواهند تحصیل در رشته سینما در پرتغال را انتخاب کنند. سیستم آموزش عالی کشور پرتغال بین موسسات دولتی و خصوصی، دانشگاه ها و پلی تکنیک ها تقسیم شده است و تمرکز کلی آن بر تئوری و تحقیقات است. به عنوان قدیمی ترین کشور اروپا، پرتغال مکانی ایده آل برای تحصیل در خارج از کشور است، به ویژه برای افرادی که علاقه مند به لذت بردن از هوای آفتابی و تحسین خطوط ساحلی باشکوه هر روز هستند.

بدین ترتیب هر کجا که به کشور پرتغال بروید، همیشه یک ساحل در این نزدیکی خواهید داشت و از آنجا که پرتغالی ها به برگزاری جشن های مختلف معروف هستند، همیشه می توانند به یک جشنواره محلی بپیوندند. متخصصین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص مهاجرت تحصیلی به کشور پرتغال توضیحات جامعی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

مدارک لازم جهت تحصیل در رشته سینما در پرتغال

رشته تئاتر، سینما و رسانه ترکیبی از مطالعات تاریخ، تئوری و تحلیل انتقادی با تجارب عملی در تکنیک های تولید و خلاقیت تشکیل شده است. از جمله موضوعات مشترک تحصیل در رشته سینما در پرتغال، فرهنگ بصری، مطالعات اجرا و تکنیک های کارگردانی، طراحی، نویسندگی و اجرا در رسانه های پرده ای و نمایشی است. از آنجا که فرهنگ بصری نقشی فزاینده در تولید، توزیع و دریافت دانش دارد، تحصیل در تئاتر، فیلم و رسانه از برنامه های درسی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، در هنرهای لیبرال است و موارد زیر ممکن است برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد اعمال شود:

  • متقاضیانی که دارای A یا مدرک معادل آن هستند.
  • متقاضیانی که دارای مدرک دانشگاهی خارجی هستند که پس از اولین دوره آموزشی سازمان یافته به آنها اعطاء شده است.
  • متقاضیانی که دارای مدرک دانشگاهی خارجی هستند که به عنوان درجه ای که اهداف تحصیلات تکمیلی را توسط نهاد موظف تأیید می کنند، می باشد.

هنرجویان می توانند با گذراندن دوره های آموزشی مقدماتی، در زمینه های تولید و فیلم سازی سمعی و بصری و آموزش های اساسی که تجربه کاری مربوطه را به آنها ارائه می دهد، در دوره های آموزشی پذیرفته شوند. همچنین کلیه متقاضیان باید موارد زیر را ارائه دهند:

  • نمونه کارهای فردی که یک مسیر هنری و حرفه ای و ارتباط تجربه قبلی را نشان می دهد. این نمونه کارها ترجیحا باید اینترنتی ارسال شود.
  • پروژه انفرادی حاوی یادداشت قصد، خلاصه داستان و سایر عناصری که داوطلب مرتبط با ایده اصلی برای تولید یک اثر سینمایی می داند.

مدارک لازم جهت تحصیل در رشته سینما در پرتغال

ساختار تحصیل در رشته سینما در پرتغال

تحصیل در رشته سینما در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد برنامه مطالعاتی گروه علوم ارتباطات، هنرها و فناوری های اطلاعات در زمینه مطالعات سینماتوگرافی در پرتغال را ارائه می دهد. همچنین بخشی از آموزش های دوره پیوسته در پیشرفت تحصیل دانشجویان با مدرک سینما است. ارتباطات ویدیویی و چندرسانه ای یا سایر درجات مشابه، برای همه متخصصانی که مایلند مهارت های خود را در زمینه های تولید و کارگردانی فیلمبرداری تعمیق دهند، تعیین شده است. شاخه دانشگاهی مطالعات فیلم در ESTC در طول 6 ترم دوره کارشناسی وجود دارد و واحدهای برنامه درسی مانند فیلم تاریخی، تمام مطالعات مربوط به تجزیه و تحلیل فیلم (از نظر تنوع جغرافیایی، فرهنگی) را پوشش می دهد.

معمولا برنامه های مرتبط با تحصیل در رشته سینما در پرتغال بسیار کاربردی است و برنامه های درسی شامل کارگاه های آموزشی، سخنرانی ها و دروس عملی است. کسانی که به تاریخ و فرهنگ فیلمبرداری و صنعت تئاتر علاقه مند هستند می توانند برنامه های مطالعاتی نظری را انتخاب کنند که می تواند توسط گروه های فلسفه یا علوم فرهنگی در آن ارائه شود. دوره های تحصیلات کارشناسی معمولا از 3 الی 5 سال و دوره های تحصیلات کارشناسی ارشد، از یک تا 3 سال طول می کشد. همچنین معمولا دانشگاه ها موقعیت شغلی را برای دانشجویان سینما و تئاتر فراهم می کنند تا بتوانند مهارت های خود را افزایش دهند و تجربه کار در پرتغال را کسب کنند.

اخذ پذیرش تحصیلی در رشته سینما در پرتغال

شرایط پذیرش متقاضیان دوره های تحصیل در رشته سینما در پرتغال در دوره هایی نظیر سینما، فیلم و تئاتر به برنامه، موسسه و حتی کشور انتخابی بستگی دارد. گاهی اوقات موسسات به تحصیلات قبلی در زمینه فیلم و تئاتر نیاز دارند، اما برخی از موسسات ترجیح می دهند متقاضیان را بدون تجربه عملی اما با علاقه به فیلمبرداری و تئاتر قبول کنند. معمولا متقاضیان (مخصوصا برای رشته های بازیگری) باید یک جلسه آزمون بازیگری را بگذرانند. از آنجا که تمام برنامه های تحصیلی در فیلم و تئاتر، به زبان پرتغالی و انگلیسی تدریس می شوند، تسلط به این 2 زبان همیشه لازم است. همه دانشگاه ها نتایج آیلتس، تافل یا سایر آزمون های زبان معادل را جهت تحصیل در پرتغال می پذیرند.

هنرجویان می توانند بازیگری را در نمایش های دانشکده، پروژه های دانشجویی و کلاس ها تمرین کنند. پروژه ها و مطالعات ویژه ای برای هنرجویان پیشرفته، برای تولید یک اثر یا مطالعه در موضوع بازیگری، کارگردانی، طراحی یا نمایشنامه نویسی ارائه می شود. به عنوان بخشی از هدف مستمر گروه تئاتر، فیلم و تولید دیجیتال برای ارائه برنامه ای جامع و در سطح جهانی در هنرهای نمایشی و روند ساخت فیلم برای هنرجویان ارائه و توضیح داده می شود. از اینرو معمولا هنرجویان در درجه اول به دنبال هدف فیلمساز شدن هستند. متقاضیان علاوه بر گذراندن کلاس های فیلم سازی، فیلمنامه نویسی، بازیگری و کلاس های فن بیان و تئوری را نیز به عنوان پیش نیاز می گذرانند تا آنها موارد انتخابی رشته مورد نظر خود را در دسترس داشته باشند.

هزینه های زندگی و تحصیل در رشته سینما در پرتغال

هزینه های زندگی در پرتغال یکی از مقرون به صرفه ترین موارد در بین کشورهای اروپایی است. هزینه اجاره محل اقامت، غذا و حمل و نقل می تواند با بودجه 500€ الی 800€ (یورو) در ماه مدیریت شود. هزینه زندگی در شهرها و مکان های مختلف متفاوت است، اما به طور کلی هزینه گران نیست. لیسبون، پایتخت پرتغال گران ترین شهر از نظر هزینه است در حالی که شهرهای کوچکتر مانند پورتو و کویمبرا کم هزینه ترین هستند.

همچنین در نمودار زیر، درصد هزینه های مختلف ماهیانه در کشور پرتغال مشاهده می شود:

توزیع هزینه زندگی در کشور پرتغال

متوسط هزینه زندگی پایین و قابل توجه در پرتغال، تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را برای تحصیل در پرتغال مجذوب می کند و اجازه کار به صورت نیمه وقت به دانشجویان کمک می کند تا برای هزینه های خود درآمد کسب کنند. همچنین هزینه تحصیل در دانشگاه های مربوط به رشته هنر و سینما نیز با توجه به ملیت متقاضیو و نوع دانشگاه متفاوت خواهد بود. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت یا تحصیل در پرتغال با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :