مهاجرت تحصیلی آلمان

تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان

تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان

تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان، به عنوان موسسه ای با قدمت بالا، در بین دانشجویان بین المللی، بسیار محبوب و شناخته شده می باشد. دانشگاه گوتینگن آلمان که در سال 1737 تاسیس شده و یک دانشگاه تحقیقاتی آزاد است که با انجمن دانشگاه های اروپایی، دانشگاه های تحقیقاتی، U15، دانشگاه های تعالی یافته آلمان و شبکه های U4 مرتبط است. دانشگاه گوتینگن آلمان به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان شناخته می شود که تعداد زیادی دانشجو در آن قرار دارد.

در سال 1812، این دانشگاه به همراه کتابخانه ای که شامل حدود 6 میلیون جلد کتاب است، به شهرت جهانی رسید. در اواخر قرن هجدهم، دانشگاه گوتینگن به دلیل فعالیت در زمینه تاریخ، محبوبیت یافت. این موسسه، سرانجام دانشکده تاریخ را در محوطه خود، افتتاح کرد. با این حال، این دانشگاه در زمینه علوم طبیعی و ریاضیات نیز به شدت شناخته شده است. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات بیشتری در باب مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان را در اختیار شما قرار خواهند داد.

جزییات تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان

دانشگاه گوتینگن آلمان از بخش های مختلفی تشکیل شده است. در حال حاضر، این دانشگاه حدود 13 دانشکده و 47 مرکز تحقیقاتی دارد که شامل دانشکده های الهیات، علوم اجتماعی، حقوق، اقتصاد و زبان شناسی است. همچنین، یک مرکز علمی در محوطه دانشگاه ساخته شده است که بیشتر آزمایشگاه ها نیز در آن مستقر هستند. برخی از مراکز و موسسات دیگر دانشگاه شامل مرکز مطالعات قرون وسطایی و مدرن، انستیتوی تحقیقات متنوع، مرکز علوم زیست مولکولی، مرکز علوم محاسباتی، مرکز مطالعات جنسیتی و مرکز تحقیقات تجربی است. علاوه بر این، این دانشگاه دارای 3 باغ و موزه می باشد. محوطه دانشگاه گوتینگن، واقع در ویلهلمسپلاتز، از مراکز تحقیقاتی مختلف برخوردار است. در خصوص جزییات تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان بایستی بدانید که این دانشگاه دارای 3 باغ گیاه شناسی و یک کتابخانه ایالتی و دانشگاهی است.

وجود جوامع متنوع بین المللی یکی از جذابیت های دانشگاه است، زیرا آنها تعامل بین دانشجویان، دانشمندان و کارمندان یک کشور را تسهیل می کنند. فعالیت های اجتماعی نیز به عنوان بخشی از روند تعامل گروهی، سازمان یافته است. این موسسه همچنین تجارب فرهنگی فراوانی را در قالب تجارب نمایشی، فعالیت های ورزشی، ارکستر، گروه کر و سایر موارد را ارائه می دهد. خوابگاه های دانشجویی با توجه به وجود امکانات اولیه و مقرون به صرفه بودن، یکی از بهترین گزینه ها برای اقامت است. قیمت این اتاق ها حدود 200€ الی 300€ (یورو) است. همچنین گزینه های دیگری نیز برای اقامت خصوصی وجود دارد که شامل آپارتمان های خصوصی و استودیویی می شوند.

جزییات تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان

سیستم آموزشی و تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان

سیستم آموزشی و تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان بر روی مفاهیم تحقیقاتی، آزمایشی فعالیت می کند. این دانشگاه با ثبت نام در طیف وسیعی از دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا، از متقاضیان بین المللی نزدیک به 140 کشور که قصد تحصیل در آلمان را دارند، دعوت به عمل می آورد. طبق گزارشی که در سال 2022 تهیه شده است، این دانشگاه حدود 32000 دانشجو را برای برنامه های تحصیلات تکمیلی، ثبت نام کرده است. دانشگاه گوتینگن آلمان برنامه تبادل دانشجو را نیز اجرا می کند که به دانشجویان برای یادگیری، یک دوره تحصیلی متفاوت ارائه می دهد. این موسسه، اعضای هیئت علمی خبره دانشجویی خود را برای کسب تجارب عملی و دانش بهتر راهنمایی می کنند. علاوه بر این، دانشکده تحقیقاتی این دانشگاه به کشف نظریه فیزیک کوانتوم و آیرودینامیک ریاضی نیز کمک کرده است.

دانشگاه گوتینگن آلمان دوره های متعددی را برای دانشجویان بین المللی در رشته های علوم انسانی، کشاورزی، اقتصاد، حقوق، علوم اجتماعی، پزشکی و غیره در قالب مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد. نیمی از دوره های دکترا و برخی از دوره های کارشناسی ارشد به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند. برخی از این دوره های معروف شامل دوره های کارشناسی ارشد ریاضیات، علوم کامپیوتر کاربردی، اقتصاد بین المللی و حقوق، می شوند. دوره های MBA نیز تحت عنوان دوره تجارت بازرگانی در دانشگاه تدریس می شود. این مساله نشان می دهد که موارد ضروری رشته مدیریت با صنعت کشاورزی و صنایع غذایی ترکیب شده است. دوره مدیریت این موسسه، به صورت نیمه وقت با زبان آلمانی تدریس می شود.

اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه گوتینگن آلمان

اخذ پذیرش جهت تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان در قالب 2 ترم زمستان و تابستان موجود است. این موسسه، از کلیه نامزدهای خود هزینه درخواست غیر قابل استرداد 65€ (یورو) را دریافت می کند. روند پذیرش دانشگاه گوتینگن آلمان به صورت آنلاین می باشد.

همچنین برای اخذ پذیرش جهت تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان ارائه مدارک زیر الزامی است:

  • نتیجه آزمون ورودی به دانشگاه
  • اثبات مهارت در زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل)
  • اثبات مهارت در زبان آلمانی (TestDAf و DSH)
  • بیانیه شخصی
  • رونوشت رسمی و ترجمه شده
  • سوابق دانشگاهی ترجمه شده
  • کپی گذرنامه
  • اثبات ضمانت مالی

دانشگاه گوتینگن آلمان دقیقا مانند اکثر دانشگاه های آلمان برای دانشجویان بین المللی، بورسیه تحصیلی آلمان ارائه نمی دهد. اما، دانشجویان می توانند هزینه تحصیلات خود را از طریق آژانس های خارجی آلمان تأمین کنند. همچنین سازمان RISE آلمان برای کارآموزان تحقیقاتی این موسسه ماهیانه 750€ (یورو) در نظر گرفته است. علاقه مندان می توانند برای آگاهی از اطلاعات به روز در خصوص تحصیل در دانشگاه گوتینگن آلمان، با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل بفرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :