مهاجرت تحصیلی آلمان

تحصیل در دانشگاه فرایبورگ آلمان

تحصیل در دانشگاه فرایبورگ آلمان

تحصیل در دانشگاه فرایبورگ آلمان، به عنوان یک دانشگاه قدیمی در آلمان، می تواند مکانی جذاب برای تحصیل دانشجویان بین المللی باشد. دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ در سال 1457 تاسیس شد و اولین بار در کلیسای جامع فرایبورگ با عنوان آلبرتینا، تاسیس شد. در ابتدا، دانشگاه فرایبورگ آلمان به عنوان یک دانشگاه جامع با 4 دانشکده از جمله دانشکده های حقوق، الهیات، پزشکی و فلسفه تأسیس شد. دانشگاه فرایبورگ آلمان برای آموزش و تربیت مدیران و فیلسوفان جوان تاسیس شد و دروس آن به زبان لاتین تدریس می شد.

در حال حاضر دانشگاه فرایبورگ آلمان دارای 11 دانشکده و 18 مرکز تحقیقاتی است که در آنها آموزش و تحقیقات انجام می شود. بسیاری از سازمان های تحقیقاتی معتبر مانند ASIIN ،ACQUIN ،AQAS ،ZEVA و EUR-ACE، برنامه های ارائه شده توسط این دانشگاه را معتبر ارزیابی کرده اند. همچنین، این موسسه عضو Eucor – The European Campus است. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت تحصیل در دانشگاه فرایبورگ آلمان راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد.

جزییات تحصیل در دانشگاه فرایبورگ آلمان

دانشگاه فرایبورگ آلمان دارای 3 پردیس بزرگ و ساختمان های دیگر در سراسر فرایبورگ است. این 3 پردیس، شامل مراکز مختلف این دانشگاه فرایبورگ آلمان می باشند. مرکز Jugendstil Kollegiengebäude I، کتابخانه قدیمی و فعلی و کلیسای دانشگاه را در خود جای داده است. پردیس های این موسسه، ساختمان های فیزیک و شیمی، انستیتوی شیمی ماکرومولکولی و برخی دیگر از ساختمان های علمی و موسسات پیش بالینی دانشکده پزشکی را در خود استقرار داده است. دانشکده مهندسی فرایبورگ نیز در شمال غربی شهر و در نزدیکی فرودگاه کوچک فرایبورگ واقع شده است. این دانشکده دارای انستیتوی فناوری میکروسیستم و گروه علوم رایانه است.

مرکز پزشکی دانشگاه فرایبورگ با حدود 11500 کارمند، از بزرگترین مراکز پزشکی در دانشگاه های آلمان است. سالانه حدود 1300 پزشک و 3000 پرستار را معرفی می کند. همه 11 دانشکده دانشگاه، حدود 180 برنامه تحقیقاتی کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای دانشجویان ارائه می کنند. دانشجویان ممکن است از مسکن دانشجویی که دانشگاه فراهم کرده است، در آپارتمان ها و 13 خوابگاه که در سطح شهر پخش می شوند، استفاده کنند. مسکن متعلق به دانشگاه محدود است و به سختی قابل خریداری و اجاره می باشد. اقامت در خانه و خوابگاه که توسط موسسات مذهبی ارائه می شود، از دیگر امکانات ارزان اقامتی است.

آموزش و تحصیل در دانشگاه فرایبورگ آلمان

دانشگاه فرایبورگ آلمان حدود 130 برنامه کارشناسی ارشد را ارائه می دهد و بیش از 290 رشته تحصیلی را پوشش می دهد. این رشته ها مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه هایی مانند تمدن باستانی، باستان شناسی، علوم سیاسی، تجارت، هنر، زیست شناسی، الهیات، علوم رایانه ای و مطالعات فرهنگی، ارائه می دهند. بیش از 24000 دانشجو و 11 تیم از اعضای هیئت علمی در آن مستقر هستند. این دانشگاه دارای شبکه عظیمی از همکاری های علمی منطقه ای، ملی و بین المللی است. اتحاد این دانشگاه با موسسه های مختلف در 30 کشور جهان برقرار می باشد. این همکاری ها برنامه های عالی تحصیل در خارج از کشور و برنامه های تبادل دانشجو و استاد را تسهیل می کند.

بیش از 25% از کل دانشجویان این دانشگاه از کشور های سراسر جهان هستند که بیش از 40 ملیت را شامل می شوند. آموزش و تحصیل در دانشگاه فرایبورگ آلمان همچنین تلاش می کند تا فرصت های شغلی و کارآموزی برجسته را برای دانشجویان فراهم کند. سازمان Times Higher Education این دانشگاه را در رتبه 5 برترین دانشگاه های آلمان و رتبه 76 در بین برترین دانشگاه های جهان قرار داده است. برخی از محبوب ترین رشته های قابل ارائه در دانشگاه فرایبورگ رشته های پزشکی، تجارت، فلسفه، مهندسی، پرستاری، بیوتکنولوژی و روانشناسی، می باشند. تحصیل در آلمان به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

آموزش و تحصیل در دانشگاه فرایبورگ آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه فرایبورگ آلمان

ثبت نام در دانشگاه فرایبورگ آلمان آسان است. متقاضیان می توانند برنامه پذیرش آنلاین را دنبال کنند. مهلت های ارسال درخواست 15 ژوئیه (برای ترم زمستان) و 15 ژانویه (برای ترم تابستان) می باشد. پذیرش در دانشگاه فرایبورگ، نیازمند ارائه مدارک جهت ثبت نام است. این مدارک به شرح زیر هستند:

  • گواهی ترک مدرسه، معادل دیپلم دبیرستان آلمان (Arbitur)
  • سوابق دانشگاهی
  • تسلط به زبان آلمانی
  • نتیجه آزمون استاندارد TestAS (نوعی آزمون ورودی دانشگاهی)
  • اثبات منابع مالی
  • اثبات بیمه درمانی

در دانشگاه فرایبورگ آلمان، آزمون ورودی برای تعیین صلاحیت در پذیرش برخی از دوره ها انجام می شود. به داوطلبان توصیه می شود که شرایط پذیرش در دوره مورد نظر خود را از قبل بررسی کنند. داوطلبان خارجی باید شرایط تسلط به زبان آلمانی را داشته باشند. دانشجویانی که قادر به اثبات این مهارت نیستند، لازم است یک دوره زبان آلمانی را در سطح C1 تا زمان درخواست برای پذیرش بگذرانند. همچنین 22 دوره تحصیلی، منحصرا به زبان انگلیسی، در این دانشگاه وجود دارد که نیاز به اثبات تسلط به زبان آلمانی، از سوی دانشجویان ندارد.

برخی از این برنامه ها، دوره های کارشناسی ارشد فیزیک کاربردی، کارشناسی ارشد مطالعات فرهنگی انگلیس و آمریکای شمالی، کارشناسی ارشد اقتصاد و کارشناسی ارشد زبان شناسی را شامل می شوند. همچنین شرکت در آزمون استاندارد ورودی توصیه می شود، اما اجباری نیست. آزمون TestAS توسط دانشگاه فرایبورگ آلمان برای اعطاء پذیرش به نامزدهای کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، برگزار می شود. مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل به طور کاملا شفاف در مقاله مذکور شرح داده شده است.

بورسیه و شبکه فارغ التحصیلی دانشگاه فرایبورگ آلمان

برخی از بورسیه های تحصیلی و گزینه های کمک مالی نیز توسط دانشگاه فرایبورگ ارائه می شود. برنامه بورسیه تحصیلی آلمان، مبتنی بر شایستگی می باشد که مبلغ 300€ (یورو) را به کلیه دانشجویان داخلی و بین المللی اعطاء می کند. بورس تحصیلی DAAD، برای همه دانشجویان کم درآمد در دسترس است. هدف از ارائه این بورسیه تحصیلی، ارتقا روابط علمی بین المللی است. دانشجویان بین المللی نیز، در صورت بروز هرگونه شرایط اضطراری پیش بینی نشده، واجد شرایط دریافت کمک های مالی خاص هستند. همچنین  دارای یک شبکه فارغ التحصیلی، در سطح کلاس جهانی است.

تحصیل در دانشگاه فرایبورگ آلمان موجب گردیده مشهورترین متفکران و دانشمندان جهان را در خود جای دهد. مارتین هایدگر، والتر بنیامین، ادیت اشتاین و جورج دو هوسی برخی از چهره های مشهوری هستند که از افتخارات دانشگاه فرایبورگ آلمان می باشند. داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانند با کارشناسان دلسوز موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :