مهاجرت تحصیلی ایتالیا

تحصیل در دانشگاه سالنتو ایتالیا

تحصیل در دانشگاه سالنتو ایتالیا

تحصیل در دانشگاه سالنتو ایتالیا، به دلیل کیفیت بالای آموزش، مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است، زیرا از سیستم آموزشی خوبی برخوردار می باشد. دانشگاه سالنتو (به ایتالیایی: Università del Salento) دانشگاهی است که در شهر لچه ایتالیا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1955 تأسیس شد و در 6 دانشکده سازماندهی شده است. این موسسه فعالیت خود را در سال تحصیلی تحت حمایت “شورای دانشگاه سالنتین” آغاز کرد. در سال 1960، به عنوان “دانشگاه آزاد لچه” شناخته شد و در سال تحصیلی 1967/1968 به اختیار دولت رسید.

از سال 2005، دانشگاه سالنتو شریک علمی و تحقیقاتی مرکز تغییرات آب و هوایی مدیترانه ای (CMCC) است. دانشگاه سالنتو، با شهرت علمی قوی و ارائه محیط زیبای آپولیا، شناسایی می شود. جوان بودن این موسسه ممکن است به عنوان یک نقطه قوت تلقی شود، زیرا این امر پویایی علمی را در زمینه تدریس توصیف می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در ایتالیا با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید.

موقعیت دانشگاه سالنتو ایتالیا

پردیس اصلی دانشگاه سالنتو در پیازا تانکردی لچه واقع شده است. این دانشگاه دارای امکانات فراوانی در محوطه خود است که مانند مرکز ورزشی، کلیه فعالیت های ورزشی در محوطه دانشگاه انجام می شود. بدین ترتیب در محوطه دانشگاه، دانشجویان می توانند از امکانات ورزشی ارائه شده توسط دانشگاه استفاده کنند. ورزش های داخل دانشگاه شامل ژیمناستیک، والیبال، بسکتبال، ایروبیک، فانکی، تنیس، شمشیر بازی، رقص آمریکای لاتین، شنا، بدنسازی و ایروبیک است. دانشکده های دانشگاه به نام های اقتصاد، مهندسی، حقوق، آموزش و پرورش، علوم سیاسی و اجتماعی، علوم انسانی، زبان و میراث فرهنگی و ریاضیات می باشند. 2 موزه در محوطه دانشگاه قرار دارد. Museo Papirologico شامل تحقیقات درباره کشور مصر است، در حالی که Museo Storico Arceologico مجموعه ای از آثار باستانی را در خود جای داده است.

لازم به ذکر است که لچه به عنوان شهری که دانشگاه در آن مستقر است، یک شهر جذاب و دارای نفوذ یونانی است. معماری خیره کننده آن به آن لقب فلورانس جنوبی را می دهد. همچنین در فاصله 30 دقیقه رانندگی از محوطه دانشگاه سواحلی زیبا در دسترس هستند. هر سال 3 جشنواره بزرگ در لچه برگزار می شود که به ترتیب جشن فیلم، موسیقی و قدیس حامی اورونزو می باشند. از طرفی دانشگاه سالنتو، از حقوق گرفته تا علوم زیستی، اقتصاد تا مهندسی، علوم انسانی تا مطالعات رسانه ای، مسیرهای آکادمیک را برای طیف وسیعی از مشاغل و همچنین دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی متناسب با نیازهای جامعه ارائه می دهد. این دانشگاه دارای یک کتابخانه اختصاصی است. این دانشگاه در انجمن دانشگاه های اروپا (EUA) نیز گنجانده شده است.

شرایط تحصیل در دانشگاه سالنتو ایتالیا

دانشگاه سالنتو ایتالیا، برنامه های تحصیلی خود را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهد. این دانشگاه همچنین دوره های صدور گواهینامه را ارائه می دهد. همچنین این موسسه دارای 8 دپارتمان و 6 دانشکده در بخش های مختلف است. این دانشگاه دارای بیش از 730 کارمند علمی و حدود 18000 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد است. طیف گسترده ای از دوره ها، بیشتر به زبان ایتالیایی و برخی از آنها به زبان انگلیسی تدریس می شوند. بین المللی سازی محیط و سیستم آموزشی هدف اصلی دانشگاه است. دانشگاه سالنتو به فراهم آوردن محیط پرورشی مناسب برای دانشجویان بین المللی افتخار می کند. به طور مثال، مرکز استقبال از دانشجویان توسط کارمندان و دانش آموختگان سابق اداره می شود.

این دانشگاه دارای بیش از 130 شریک اراسموس و 50 قرارداد همکاری با سایر دانشگاه ها، مانند برنامه های تبادلی کارکنان و دانشجویان و همکاری در زمینه تحقیقات است. این موسسه با 8 دانشکده و موسسات وابسته و همچنین 33 مرکز تحقیقاتی در سراسر منطقه سالنتو، ارائه خدمات و اطلاعات برای دانشجویان را در دستور کار خود قرار داده است. دانشگاه سالنتو در سال های اخیر به سرعت رشد کرده است و نقش خود را به عنوان سنگ بنای اصلی سیستم فرهنگی و اجتماعی محلی تثبیت و تقویت کرده است. همچنین مدارس و موسسات دیگر کارشناسی ارشد برای آموزش میراث فرهنگی و حرفه های حقوقی، به صورت وابسته فعالیت می کنند. شرایط تحصیل در دیگر دانشگاه های این کشور مانند تحصیل در دانشگاه پارما ایتالیا در مقاله لینک شده شرح داده شده است.

شرایط تحصیل در دانشگاه سالنتو ایتالیا

اخذ پذیرش جهت تحصیل در دانشگاه سالنتو ایتالیا

دانشگاه سالنتو به عنوان یک دانشگاه بزرگ در نظر گرفته می شود و بیش از 24000 دانشجو در آن آموزش می بینند. صفحات رسانه های اجتماعی دانشگاه، زندگی دانشجویی، رویدادهای اخیر و موارد دیگر را پوشش می دهد.

مدارک لازم برای پذیرش در این دانشگاه، شامل موارد زیر می باشد:

 • کلیه اسناد تحصیلی اخذ شده
 • فرم درخواست آنلاین تکمیل شده
 • گذرنامه
 • اطلاعات تماس
 • اطلاعات شخصی و خانوادگی
 • عکس
 • اثبات پرداخت هزینه های حضور در دانشگاه
 • گواهی مهارت در زبان محلی (ایتالیایی) و انگلیسی
 • بیمه سلامت و زندگی
 • ویزای دانشجویی
 • اعلامیه حمایت مالی

لازم به ذکر است که متقاضیان بین المللی واجد شرایط درخواست ثبت نام هستند. این دانشگاه دارای سیستم محبوب در ایتالیا است که سال تحصیلی را به 2 ترم تقسیم می کند. این موسسه همچنین چندین امکانات و خدمات دانشگاهی و غیر دانشگاهی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که شامل خدمات اداری آنلاین می شود. شرایط تحصیل در ایتالیا و جزییات کامل آموزش در این کشور در مقاله مذکور شرح داده شده است.

دستاوردهای دانشگاه سالنتو ایتالیا

دانشگاه سالنتو ایتالیا، رابرت فلشمن که استاد گروه مهندسی عمران، مکانیک و معماری دانشگاه آریزونا (UA) است را پرورش داده است. او برنده جوایز ملی متعددی برای ارائه تحقیقات خود در زمینه سیستم های کفپوش پیش ساخته، از جمله جایزه Charles Pankow for Innovation از انجمن مهندسان عمران آمریکا (ASCE 2016)، جایزه NEES از بنیاد ملی علوم (NSF 2014) و Precast شده است.

فارغ التحصیلان دیگر شناخته شده دانشگاه سالنتو داریو استفانو (عضو مجلس سنای ایتالیا)، یوجنیو توماسی (کارآفرین ایتالیایی) و کلادیو سیگنوریل (سیاستمدار ایتالیایی) هستند. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در سایر دانشگاه های این کشور از جمله تحصیل در دانشگاه میلان ایتالیا، می توانند با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، به صورت رایگان تماس حاصل فرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :