مهاجرت تحصیلی کانادا

تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان کانادا

تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان کانادا

تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان کانادا که دارای رنکینگ نسبتا خوبی است در قیاس با دیگر دانشگاه های کانادا مثل مک گیل و تورنتو ساده تر خواهد بود. این دانشگاه دارای رنکینگ نسبتا خوبی است و جزء 100 دانشگاه برتر دنیا نمی باشد. با این حال با توجه به این کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا است و بهترین راه اخذ اقامت آن نیز تحصیل می باشد. در حال حاضر دانشگاه ساسکاچوان بین دانشجویان طرفداران زیادی دارد و اخذ پذیرش از آن رقابتی شده است. دانشگاه ساسکاچوان دانشگاهی دولتی و تحقیق محور است که در 19 مارس سال 1907 تاسیس شده است. این دانشگاه در جنوب رودخانه ساسکاچوان کانادا واقع گردیده است.

از این رو دانشگاه ساسکاچوان کانادا بزرگ ترین موسسه آموزش عالی در استان ساسکاچوان می باشد و عضو U15 است. دانشگاه ساسکاچوان که در استان انگلیسی زبان ساسکاچوان واقع گردیده است، زبان آموزشی این دانشگاه زبان انگلیسی است. البته مدارکی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه ساسکاچوان باید ارائه گردد بستگی به رشته و مقطع تحصیلی افراد دارد.

در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده راجع به تحصیل در کانادا به سوالات ذیل پاسخ داده می شود:

  • هزینه های تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان کانادا چقدر است؟
  • رنکینگ جهانی دانشگاه ساسکاچوان در سال 2022 چگونه است؟
  • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا کدام اند؟

درباره دانشگاه ساسکاچوان کانادا

دانشگاه ساسکاچوان کانادا یکی از بهترین دانشگاه های این کشور است. در حال حاضر بیش از 25000 دانشجو در دانشگاه ساسکاچوان مشغول به تحصیل می باشند. البته تحصیل در کانادا به طور کلی رایگان نیست اما برای غیر کانادایی ها گران تر هم می باشد. به گونه ای که دانشگاه ساسکاچوان هم از این قاعده مستثنی نیست. منتهی از آن جایی که سطح علمی خوبی دارد، افراد زیادی هم متقاضی تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان هستند.

در جدول ذیل رتبه دانشگاه ساسکاچوان کانادا از دید طبقه بندی های بین المللی مختلف بیان شده است:

طبقه بندی های بین المللی مختلفرتبه دانشگاه ساسکاچوان کانادا
رنکینگ 2022401
رنکینگ QS465
رنکینگ 2022538

هزینه های تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان کانادا

هر کدام از دانشگاه های کانادا شهریه متفاوتی از دانشجویان اخذ می نمایند که در میزان آن غالبا عواملی از جمله تابعیت دانشجو، رشته انتخابی و مقطع تحصیلی تاثیرگذار می باشد. مثلا یکی از رشته های بسیار پرطرفدار MBA است چرا که فارغ التحصیلان دانشگاه ساسکاچوان از این دوره تحصیلی موقعیت های کاری زیادی در کانادا و سایر کشورهای توسعه یافته دنیا خواهند داشت. از دیگر رشته های محبوب و آینده دار دانشگاه ساسکاچوان می توان به کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر و مهندسی برق اشاره نمود. این دوره که در دانشگاه مزبور 2 ساله برگزار می شود تا مارس 2022 فرصت اپلای دارد و کلاس های آن از سپتامبر 2022 آغاز می گردد.

تحصیل در کانادا در رشته علوم کمپیوتر و مهندسی برق در دانشگاه ساسکاچوان در قیاس با رشته های تجارتی و مدیریتی به مراتب ارزان تر است. از دیگر رشته های تحصیلی محبوب در دانشگاه ساسکاچوان می توان به رشته حقوق اشاره نمود که شهریه دوره 2 ساله آن در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان کانادایی یا کسانی که اقامت دائم کانادا را دارند سالانه 2788€ (یورو) و دانشجویان بین المللی سالانه 4404€ (یورو) می پردازند. لازم به ذکر است برای اخذ پذیرش رشته حقوق از دانشگاه ساسکاچوان کانادا علاوه بر تمکن مالی باید به الزامات دیگر از جمله حداقل های لازم برای نمره زبان، توجه نمود.

هزینه های تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان کانادا

هزینه های ضمن تحصیل دانشگاه ساسکاچوان کانادا

دانشگاه ساسکاچوان در شهر ساسکاتون (Saskatoon) واقع شده که جزء شهرهای ارزان کانادا به حساب نمی آید. زندگی در ساسکاتون برای یک خانواده 4 نفره، بدون احتساب اجاره مسکن، ماهانه 4015CAD (دلار کانادا) معادل 3190$ (دلار آمریکا) و برای یک نفر ماهانه 1150AUD (دلار کانادا)، معادل 915$ (دلار آمریکا) هزینه دربردارد. البته به ارقام ذکر شده باید رقم اجاره بهای آپارتمان ها، خوابگاه ها و غیره در شهر ساسکاتون را نیز افزود. دانشجویان دانشگاه ساسکاچوان کانادا می توانند با تهیه خوابگاه دانشجویی به جای آپارتمان مستقل، تا حدی در هزینه زندگی در کانادا خود صرفه جویی کنند.

در جدول ذیل متوسط اجاره بهای ماهانه آپارتمان ها در شهر ساسکاتون بیان گردیده است:

نوع مسکنمیانگین اجاره بهای ماهانه در شهر ساسکاتون به دلار کانادا
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر1130CAD
آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر940CAD
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر1660CAD
آپارتمان 3 خوابه در اطراف شهر1450CAD

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

به منظور اخذ ویزای تحصیلی کانادا دانشجویان باید توجه داشته باشند شرایط سنی لازم و تمکن مالی کافی داشته باشند. مثلا کسی که می خواهد برای تحصیل کارشناسی ارشد وارد خاک کانادا شود بهتر است زیر 30 سال داشته باشد. همچنین بایستی با پرداخت شهریه سال اول دانشگاه، رسید آن را تقدیم سفارت کانادا کند. از جمله مدارکی که باید به سفارت کانادا برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور ارائه شود می توان به نامه پذیرش قطعی دانشگاه ساسکاچوان، پاسپورت معتبر، مدرک زبان حداقل آیلتس اورال 6.5 و غیره اشاره نمود. علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان کانادا در سال 2022، می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :