مهاجرت به کشور اتریش

اقتصاد اتریش

اقتصاد اتریش

در این نوشتار به وضعیت اقتصاد اتریش پرداخته می شود تا متقاضیانی که قصد مهاجرت در این کشور دارند، چشم انداز روشن تری به این کشور پیدا کنند. اتریش به عنوان یکی از مرفه ترین و با ثبات ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، شرایط ایده آلی را به سرمایه گذاران خود ارائه می دهد. سیستم اقتصادی اتریش را می توان به عنوان یک اقتصاد بازار آزاد با تمرکز اجتماعی قوی متمرکز بر اعضاء ضعیف تر جامعه توصیف کرد.

اتریش همچنین دارای یک سیستم آزمایش شده از مشارکت اقتصادی و اجتماعی است که به طور سنتی نقشی قوی و آشتی جویانه در سیاست های دستمزد و قیمت ایفا کرده است. این کشور در عین حال یک کشور صنعتی بسیار توسعه یافته با بخش خدمات مهم است. مهمترین صنایع مواد غذایی و کالاهای لوکس، مهندسی مکانیک و ساخت و ساز فولاد، مواد شیمیایی و خودروسازی است. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص مهاجرت و اقتصاد اتریش اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

انواع بخش های فعال اقتصاد در اتریش

پیش از پرداختن به وضعیت صنایع اقتصادی در اتریش باید این نکته مهم گفته شود که اتریش، خاستگاه بسیاری از مکاتب اقتصادی مهم همچون مکتب اتریش است. مکتب اتریشی معتقد است که می توان حقیقت را به سادگی با بلند اندیشی کشف کرد. جالب اینجاست که این گروه در مورد برخی از مهم ترین مسائل اقتصادی عصر ما بینش منحصر به فردی دارد. منگر به عنوان یکی از متفکران این مکتب معتقد است که ارزش‌ های اقتصادی کالاها و خدمات ماهیت ذهنی دارند. بنابراین آنچه برای شما ارزشمند است ممکن است برای همسایه ارزشمند نباشد. حال با این تفکر، باید گفت که اتریش در زمینه اقتصاد یک کشور هدفمند و سراسر پویا است. به عنوان مثال در زمینه کشاورزی، اتریش با سهم کلی 22%، شاهد گرایش قوی به سمت کشاورزی ارگانیک است.

در مورد مواد خام و تولید انرژی، اتریش می تواند از منابع فراوان استفاده کند و دارای منابع طبیعی سنگ آهن، فلزات غیرآهنی، مواد معدنی مهم و خاک است. این موضوع در مورد سوخت، منابع انرژی و صنعت تولید برق نیز صادق است. تولید نیروی برق آبی در این کشور به طور مداوم در حال گسترش است. همین موضوع اتریش را به پیشرو در زمینه برق آبی در اتحادیه اروپا تبدیل کرده است. بخش های صنعتی و تجاری اتریش با نسبت بالایی از شرکت های متوسط ​​مشخص می شود. صنعت اتریش همه شاخه‌ های تولید را پوشش می‌ دهد، از کالاهای اساسی گرفته تا تولید سخت‌افزار محصولات بسیار فرآوری ‌شده. ساخت کارخانه ‌ها سهم مهمی را به خود اختصاص می‌ دهند. این بخش همچون الکترونیک به شدت صادرات محور است.

انواع بخش های فعال اقتصاد در اتریش

اتریش به عنوان مرکز روابط اقتصادی

یکی از نکات مهم در زمینه اتریش این است که این کشور نقش مهمی را در پیوند دادن کشورها با یکدیگر و بسته شدن توافقات سیاسی ایفا می کند. همین امر موجب شده که سران اقتصادی و سیاسی کشورهای مختلف همواره در اتریش رفت و آمد داشته باشند و در نتیجه آن سرمایه گذاران به این کشور به عنوان یک مقصد امن نگاه کنند و همواره در عرصه جهانی سیاسی، اتریش به طور فزآینده ای در حال تبدیل شدن به یک نقطه ملاقات بین المللی است.

در عین حال، ارتباط این کشور به عنوان یک کشور ترانزیت حیاتی بین مناطق اقتصادی اروپا، به ویژه برای منابع انرژی اروپا، از جمله نفت، گاز طبیعی و برق در حال افزایش است. علاوه بر این حیات گردشگری پویا است و گردشگری یکی از ارکان اساسی اقتصاد اتریش می باشد. چنانچه تمایل دارید که در سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور اقدام نمایید، پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری می باشد.

خصوصی سازی و سندیکاهای کارگری در اتریش

گرچه در اتریش به جهت تسلط تفکرات اقتصادی مکتب اتریش، خصوصی سازی به عنوان یک ارزش بنیادی شناخته می شود، اما از سوی دیگر به جهت فشارهای وارده ناشی از جنگ جهانی بر اقتصادی این کشور، دولت برای نجارت صنایع بسیاری از آنها را ملی کرده است. از همین رو صنایع دولتی در اقتصاد اتریش نقشی بینادی ایفا می کند. اما در کنار این بخش، مشاغل شخصی نیز فعالیت اقتصادی خود را دارند و دولت نیز حمایت خوبی از آنها دارد. البته این نکته مهم باید گفته شود که مدیران جوان و جدید در این کشور برنامه خصوصی سازی ایده آلی را ارائه کرده اند که در صورت اجرا، زمینه های تحول گسترده در سیستم بانکداری، خدمات و امکانات تجاری و سایر پدید خواهد آورد.

فدراسیون اتحادیه های کارگری اتریش که تحت اصطلاح ( ÖGB ) از آن یاد می شود، شامل تشکیلاتی است که 1.5 میلیون نفر عضو دارد و در واقع بیش از 50% افراد حقوق بگیر عضو یکی از اتحادیه های کارگری در اتریش هستند. مسئله مهمی که نشان از فضای باز اقتصادی اتریش می دهد، موضوع ریسک اقتصادی (Expropriation Risk) در این کشور است. این موضوع فاکتور مهمی برای مهاجرانی است که با هدف سرمایه گذاری در اتریش وارد این کشور می شوند. رقم شاخص مصادره اموال در بازه اعدادی بین یک تا 7 قرار می گیرد. هرچه این عدد به عدد یک نزدیک باشد، به معنای ریسک کم اقتصادی است. موضوع مهم دیگر نرخ مالیات اتریش بر درآمد شخصی است. در این زمینه اتریش جایگاه سوم را پس از کشور های سوئد دارد.

در تصویر زیر سایر فاکتورهای مهم در زمینه اقتصاد اتریش برای روشن تر شدن ابعاد وضعیت اقتصادی ارائه شده است:

هزینه های زندگی با توجه به اقتصاد اتریش

در حالی که استاندارد زندگی در اتریش بالا است، هزینه زندگی در اتریش در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نیز بالا است. میزان درآمد قابل تصرفی که برای زندگی راحت نیاز دارید، به اندازه خانواده، محل زندگی، داشتن فرزند و سایر موارد بستگی دارد. خوشبختانه، بسیاری از شرکت ها هنگام ارائه حقوق، به ویژه برای مهاجران، هزینه زندگی در اتریش را در نظر می گیرند. جالب اینجاست که در اتریش حداقل دستمزد در سراسر کشور وجود ندارد. در عوض، دستمزدها با توافقات جمعی مورد مذاکره تعیین می شود.

به طور کلی، با این حال، میانگین حقوق ماهانه از 1700€ الی 2200€ (یورو) متغیر است و این رقم تقریبا با اکثر کشورهای اروپای غربی برابری می کند و با توجه به هزینه زندگی در اتریش منطقی است. در مورد هزینه های اقتصادی زندگی در اتریش، دقت به برخی نکات حائز اهمیت است. به طور مثال اگر خرید و یا اجاره بهاء مسکن بخش عمده هزینه اقتصادی مهاجران را در بر می گیرد، در پیوستار آن در بخش درمانی خوشبختانه برای مهاجران، مراقبت های بهداشتی در اتریش، مقرون به صرفه و در دسترس است. اکثر مردم دارای مراقبت های بهداشتی عمومی هستند که با کمک های ماهانه کارمندان و کارفرمایان تامین می شود.

در مورد آموزش، خوشبختانه، والدین در صورت تمایل می توانند برای جبران بخشی از هزینه ها برای کمک هزینه مراقبت از کودک، درخواست دهند. در مورد دانشگاه و مدارس از ابتدایی به بعد، هزینه های آموزش دولتی در اتریش بسیار مناسب است. در واقع، مدارس دولتی تا مقطع متوسطه رایگان هستند. علاقه مندان مهاجرت به اتریش برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی فضای اقتصادی می توانند با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گفتگو کنند تا اطلاعات تخصصی تری را در این زمینه دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :