مهاجرت به کشور هلند

اقامت هلند

اقامت هلند

مهاجرت و اخذ اقامت هلند راه های مختلفی دارد، این روزها کشور هلند مقصد نهایی اکثر افراد است، زیرا از نظر آموزشی شبیه به کشور استرالیا اما با هزینه های کمتر است. هلند با ثبات ترین اقتصاد دنیا را دارد و حدود 95% افراد چند فرهنگی هستند و زبان انگلیسی را به رسمیت می شناسند. یکی از مهم ترین مزایای انتخاب کشور هلند تحصیل در این کشور است. در صورت تمایل به اخذ اقامت هلند این امکان در اختیار شما قرار گرفته است تا با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در راستای پاسخگویی سوالات مرتبط با این حوزه در ارتباط باشید.

اقامت هلند از طریق تحصیل

ویزای تحصیلی هلند، یک ویزای بلند مدت است که شخصی که می خواهد این نوع ویزا را دریافت و به کشور هلند مهاجرت تحصیلی داشته باشد. در ابتدا باید از یک موسسه آموزشی که در آن در حال تحصیل است بخواهد که جای شخص درخواست ارسال کند. برای تحصیل در کشور هلند باید اجازه اقامت موقت هلند برا فرد صادر شود که در برخی موارد باید برای اقامت دائم هلند از طریق تحصیل درخواست دهد. اگر متقاضی قصد دارد بیش از 90 روز در هلند تحصیل کند نیازمند اقامت کوتاه مدت و یا ویزای شنگن لازم است. دانشجویی که برای تحصیل در هلند اقدام می کند باید اثبات مالی با حداقل مبلغ تعیین شده €850 (یورو) در ماه و هزینه درخواست ویزای دانشجویی هلند 127€ (یورو) است. متقاضی که ویزای دانشجویی هلند را اخذ کرده باشد اجازه 16 ساعت کار پاره وقت داده می شود.

دانشجو بعد از گذراندن 2 سال مقطع ارشد در هلند، یک سال برای زمان تصمیم گیری به شخص اجازه می دهد تا برای خود شغلی پیدا کند و ویزای تحصیلی تبدیل به کاری شود، بعد از 3‌ سال اقامت هلند و 2 سال بعد از آن به اخذ پاسپورت اخذ می شود. برای خیلی از افراد سوال پیش می آید زمانی که حین تحصیل به صورت پاره وقت مشغول به کار هستند هم محاسبه می شود یا خیر، جواب خیر است زیرا آن شخص باید به صورت تمام وقت در آن حوزه کار کرده باشد. همه دانشجویان بین المللی می توانند برای بورسیه ها در هلند بدون نیاز به شرکت در آزمون آیلتس اقدام کنند. برای تحصیل در هلند نیازمند اخذ مدرک آیلتس هستند و باید آرمون زبان زبان انکلیسی را گذرانده باشند،مدرک آیلتس و تافل معمولا برای هلند مورد قبول است.

اقامت هلند از طریق کار

هر متقاضی که می خواهد برای مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار اقدام کند، داشتن یک پیشنهاد کار از یک جاب آفر (کارفرما) لازمه مهاجرت آن فرد است، زیرا کارفرما تمام کارهای حقوقی آن فرد را انجام می دهد و اسپانسر شخص می شود. حداقل سن متقاضی باید بالای 23 سال باشد اما به طور کلی کارفرما باید نشان دهد که این موقعیت توسط یک هلندی یا دیگر تبعه اتحادیه اروپا برا آن کار وجد ندارد و نیست. متقاضی می تواند با ویزای کاری هلند به حوزه اروپا سفر کند، فرد مجاز است تا حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه در همه کشورهای منطقه شنگن باشد.

علاوه بر پاسپورت باید سایر اسناد مسافرتی، اجازه اقامت خود را هنگام سفر همراه داشته باشد. هزینه درخواست استاندارد برای ویزای خوداشتغالی در هلند €1348 (یورو) می باشد. برای خیلی از افراد سوال پیش می آید که چگونه می توانند ویزای کاری هلند اقدام کنند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت باید حداقل 3 ماه در شرکت خود شاغل بوده باشد و دارای شرایط و تجربه مورد نیاز باشند و حتی اتباع خارجی سایر کشورها نیز می توانند در هلند با شرایط خاصی کار کنند.

اقامت هلند از طریق کار

اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری

در خصوص اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در هلند مبلغ سرمایه گذاری در یک شرکت یا صندوق هلندی باید حداقل €1250000 (یورو) باشد و امکان سرمایه گذاری در املاک و مستغلات برای مقاصد خصوصی وجود ندارد. با سرمایه گذاری در هلند، شخص می تواند اجازه اقامت 3 ساله را دریافت کند، این فرآیند به صورت نامحدود دسترسی به کار و مزایای اجتماهی و درمان و پزشکی نیز داده می شود. در ابتدا شخص باید برای اقامت 90 روزه اقدام کند و سرمایه گذار بعد از ورود به کشور مقصد باید درخواست خود را ارسال کند و هزینه های مربوط به آن را بپردازد و مجوز اولیه به مدت 3 سال اعتبار دارد.

مراحل برای درخواست اجازه اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری عبارتند از:

  • شخص درخواست خود را ارسال کند.
  • الزامات را بررسی کند.
  • اسناد را جمع آوری کند.
  • پرداخت هزینه درخواست
  • منتظر تصمیم در مورد درخواست

معایب و مزایا زندگی در هلند

زندگی در هلند هم مانند بسیاری از کشورها معایب و مزایا زیادی دارد، هلند به عنوان کشوری که تعادل افراد بین کار و زندگی حفظ می شود شناخته شده است، تنها حدود 0.3% از کارکنان ساعت های طولانی کار می کنند. همین مطالعه نشان می دهد که کارگران تمام وقت در هلند بیش از 60% از روز خود را به مراقبت شخصی و اوقات فراغت اختصاص می‌دهند. به غیر از زندگی در هلند، کار نیز می تواند متفاوت باشد، مردم تمایل دارند در آن جا ساعات کمتری نسبت به سایر کشورهای دیگر کار کنند و به وقت خانه به اندازه زمان کار اهمیت می دهند.

دستمزد و در نتیجه سطح زندگی بهتر است و تعادل کار و زندگی در هلند یکی از بهترین ها در جهان است و این کشور از لحاظ کارآفرینی پر رونق و یک سیستم آموزشی عالی دارد. هلند دارای کیفیت آموزشی بسیار خوبی برای ساکنان خود و خارجی ها است، بسیاری از مردم در نهایت با نمرات خوب مدرسه را ترک می کنند و به مشاغلی با درآمد خوب می رسند یا به دانشگاه می روند و به رشد ایده آلی می رسند.

به طور کلی معایب و مزایا زندگی در هلند عبارتند از:

مزایا زندگی در هلند معایب زندگی در هلند
سیستم آموزشی عالی مالیات بالا
جز 5 اقتصاد برتر دنیا احساس نژاد پرستی
زندگی در کشوری شاد بحران مسکن

در پایان شایان ذکر است برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بخواهید تا به صورت کامل و جامع اطلاعات مورد نظر را در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :