مهاجرت به کشور نروژ

اقامت نروژ

اقامت نروژ

اگر کودک زمستانی هستید که در شرایط خنک تر رشد می کند، ممکن است متوجه شوید که اخذ اقامت نروژ بهترین انتخاب شما خواهد بود. زندگی در نروژ بسیار جالب است، به همین سبب سالانه هزاران نفر از سراسر جهان جهت اخذ اقامت نروژ درخواست می دهند. با این حال مزایای زیادی جهت زندگی در نروژ وجود دارد. برخی از مزایای اصلی شامل این واقعیت است که اکثر مردم نروژ به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

اقامت نروژ راهی مناسب برای اخذ شهروندی نروژ است. همچنین این کشور دارای میادین نفتی و گاز دریایی است که تقریبا 30% از اقتصاد نروژ را تشکیل می دهد. در حالی که نروژ یک کشور خیره کننده است، شما مجبور نخواهید بود با گردشگران زیادی سر و کار داشته باشید و نروژ کشوری پر جمعیت نیست. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه این مقاله قدم بسیار بلندی را برای موفقیت شما در خصوص دریافت مجوز اقامت نروژ برداشته است.

اقامت نروژ از طریق تحصیل

اغلب دانشجویانی که قصد دارند بیش از 3 ماه در نروژ بمانند و به تحصیل در نروژ ادامه دهند به مجوز اقامت نروژ نیاز دارند. زیرا ویزای نروژ تا 90 روز صادر می شود و اقامت بیش از این مدت را پوشش نمی دهد. همچنین اداره مهاجرت نروژ مسئول رسیدگی به روند درخواست اقامت نروژ می باشد.

البته اخذ اقامت نروژ با ملیت متقاضیان ارتباط مستقیمی دارد که به شرح زیر می باشد:

  • اخذ اقامت نروژ برای دانشجویان کشورهای شمال اروپا
  • اخذ اقامت نروژ برای متقاضیان کشورهای اتحادیه اروپا
  • اخذ اقامت نروژ برای متقاضیان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا

علاوه بر این برای اخذ اقامت نروژ از طریق تحصیل، از شما خواسته می شود اسنادی مبنی بر داشتن پول کافی برای زندگی ارائه دهید. همچنین مبلغ ارائه شده جهت اخذ اقامت نروژ باید حداقل 355700NOK (کرون نروژ) باشد. از سوی دیگر، اگر یک برنامه تحصیلی را دنبال می کنید که بیش از یک سال طول می کشد باید هر سال درخواست اقامت نروژ را ارائه دهید. همچنین اگر در موسسه ای پذیرفته شده اید که هزینه های تحصیل را دریافت می کند باید مدارکی را ارائه دهید که می توانید این هزینه اضافی را پوشش دهید. علاوه بر این برای درخواست روادید برای سال 2020 مبلغ 450NOK (کرون نروژ) دریافت می شود. این مبلغ برای تمدید ویزا نیز محسوب می شود. به این نکته توجه فرمایید که مجوز اقامت نروژ از طریق تحصیل، با پیش شرطی اعطاء می شود که دانشجو پس از اتمام تحصیلات به کشور محل اقامت خود بازگردد.

اقامت نروژ از طریق تحصیل

اقامت نروژ از طریق کار

متقاضیانی که با هدف کار در نروژ به این کشور سفر می کنند قبل از درخواست ویزای کاری این کشور به مجوز اقامت نروژ نیاز دارند. روند درخواست اقامت نروژ به صورت آنلاین در وب سایت اداره مهاجرت نروژ آغاز می شود. شرایط لازم برای اقامت نروژ از طریق کار، بسته به اقامت مورد نظر شما متفاوت است. علاوه بر این اخذ اقامت نروژ بستگی به این دارد که از کجا آمده اید و مدت زمانی که قصد دارید در این کشور کار کنید چقدر است. به طور کلی، اگر از یکی از کشورهای شمال اروپا به وارد این کشور می شوید برای کار در نروژ نیازی به اخذ اقامت نروژ ندارید. البته برای افرادی که از نقاط دیگر جهان جهت کار به نروژ می آیند به اجازه اقامت نیاز دارند که به آنها اجازه می دهد در نروژ کار کنند.

از سوی دیگر، سایر اقامت های نروژ با قوانین و استثنائات ویژه برای مشاغل زیر ارائه می شوند که این مشاغل عبارت اند از:

سایر اقامت های نروژ با قوانین و استثنائات ویژه برای مشاغل مختلف

به طور کلی اگر دیپلمات یا پرستل ناتو هستید شما و خانواده نیازی به مجوز اقامت نروژ ندارید. از سوی دیگر، اگر دریانوردی هستید که برای کشتی نروژی که بین نروژ و یک بندر خارجی قایقرانی می کند، برای کار در نروژ نیازی به اجازه اقامت ندارید. فقط در صورتی که در بین بنادر نروژ دریانوردی کنید به مجوز اقامت نروژ نیاز خواهید داشت. علاوه بر این، اگر هنرمند، نوازنده یا مجری هستید شما و دستیارانتان نیازی به اجازه اقامت نروژ ندارید. می توانید 2 هفته در طول یک سال تقویمی در نروژ مشغول به کار شوید. با این حال ممکن است به ویزای بازدید کننده نیاز داشته باشید و قبل از ورود به کشور باید به طور کتبی به پلیس نروژ اطلاع دهید.

اخذ اقامت دائم نروژ

برای اخذ اقامت نروژ به صورت دائم، در ابتدا به یک مجوز اقامت موقت نیاز دارید. اگر به مدت 3 سال به طور مداوم در نروژ زندگی کرده اید پس از آن واجد شرایط درخواست اقامت دائم در نروژ هستید. همچنین شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا می توانند پس از 5 سال اقامت در این کشور برای اقامت دائم نروژ درخواست دهند. از مهمترین مزایای اخذ اقامت نروژ به صورت دائم این است که شما توانایی زندگی، کار و تحصیل در نروژ را به صورت نامحدود خواهید داشت.

شما همچنین محافظت بیشتری در برابر اخراج دریافت خواهید کرد و اعضای خانواده شما ممکن است واجد شرایط پیوستن به نروژ باشند. به این نکته نیز توجه فرمایید که درخواست اقامت دائم نروژ به صورت حضوری انجام می شود. متقاضیان باید 3 ماه قبل از انقضای مجوز اقامت فعلی خود از طریق پورتال درخواست آنلاین قرار ملاقات خود را با پلیس رزرو کنند.

از مهمترین شرایط اخذ اقامت نروژ به صورت دائم عبارت اند از:

شرایط اخذ اقامت نروژ به صورت دائم

اخذ اقامت موقت نروژ

متقاضیانی که قصد اقامت نروژ به صورت موقت را دارند باید بدانند که چندین راه مختلف از جمله مجوز کار و اجازه مهاجرت خانوادگی وجود دارد. مجوز اقامت نروژ به صورت موقت، به شما این امکان را می دهد که خانواده خود را همراه داشته باشید. از راه های دیگر اخذ اقامت نروژ به صورت موقت، برای دانشجویان است، که در بخش ابتدایی مقاله به صورت مفصل توضیح داده شد.

به این نکته توجه داشته باشید که درخواست های مجوز اقامت موقت را می توان به صورت آنلاین در وب سایت اداره مهاجرت نروژ پیدا کرد. به طور کلی، افرادی که با موفقیت مجوز اقامت نروژ به صورت موقت را دریافت می کنند. معمولا می توانند فرزندان، همسر و اشخاص مشترک خود را از طریق ویزای مهاجرت خانوادگی به نروژ بیاورند. مراحل درخواست اقامت نروژ اگر با آگاهی کامل صورت نگیرد می تواند شما عزیزان را دچار مشکلات پیچیده ای کند. برای تسهیل در امور و رسیدن به هدف خود، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین گزینه در این راه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :