مهاجرت به کشور مالتا

صفر تا صد اقامت مالتا در سال 2023

اقامت به مالتا

برای اقامت مالتا راه های مختلفی وجود دارد مانند مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری که شخص می تواند با انجام هر کدام از این شاخصه ها بعد از یک پروسه معین به اقامت این کشور دست پیدا کند. کشور مالتا به خاطر کیفیت بالای زندگی و هزینه های مقرون به صرفه مورد علاقه خیلی از افراد قرار گرفته است و مایل هستند به این کشور مهاجرت کنند. کشور مالتا جز حوزه شنگن است که فرد بعد از مهاجرت به این کشور به راحتی می تواند به 25 کشور در رفت و آمد باشد و به راحتی وارد بازار کار شوند و به درآمد ایده آل برسند. مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه مشاوره مهاجرتی راهنمای شما خواهند بود.

دریافت ویزای مالتا

بررسی ویزای مالتا و درخواست شخص ظرف مدت 7 تا 15 روز زمان می برد تا به صورت ارزیابی شود و در موارد افراد خاص مدت زمان بررسی گاهی تا 30 روز و در بعضی مورد استثنایی تا 60 روز تمدید می شود. شخصی که می خواهد ویزای مالتا را دریافت کند. در ابتدا باید فرم در خواست ویزا به طور مناسب تکمیل شود و نامه ای مبنی از هدف شخص برای اخذ ویزای مالتا بسیار مهم است. گذرنامه معتبر با حداقل 2 صفحه خالی به همراه 2 قطعه عکس پاسپورت و در آخر اثبات این که متقاضی دارای پوشش بیمه درمانی ماسافرتی برای کل منطقه شنگن است.

لیست هزینه های مرتبط با اخذ ویزای مالتا عبارتند از:

نوع ویزاهزینه به یورو
ویزای شنگن (استاندارد)80€
ویزای شنگن (کودکان 6 تا 12 ساله)40€
ویزای شنگن (کودکان زیر 6 سال)رایگان
اتباع ارمنستان، روسیه و آذربایجان35€
ویزای اقامت طولانی مدت (استاندارد)100€

مالتا یک کشور اروپایی شرقی است که به شهروندان مالتا اجازه می دهند که با داشتن کارت شناسایی معتبر بتوانند آزادانه تردد کنند، با ویزای طلایی مالتا شهروندان مالتا اجازه دارند بدون ویزا سفر کنند و بدون مانع در رفت و آمد باشند در صورتی کارت شناسایی شخص معتبر باشد. شخصی که ویزای مالتا را اخذ می کند و به آن کشور مهاجرت می کند چون جز حوزه شنگن است دسترسی به 25 کشور دارد و به راحتی می توانند در رفت و آمد باشد و فاصله کشورها از هم بسیار کم است.

مهاجرت و اخذ اقامت مالتا

مهاجرت به مالتا راه های مختلفی دارد افرادی که دانشجو هستند از طریق درخواست ویزای تحصیلی مالتا اقدام می کنند، شخصی که بتواند در این کشور کارفرمایی بر اساس شغل یا حرفه خود پیدا کند می تواند از طریق مهاجرت کاری به این کشور برود و بعد از پروسه چند ساله اقامت این کشور را دریافت کند، افرادی هم هستند که علاقه مند به خرید ملک و سرمایه گذاری در کشور مالتا هستند. برنامه های مهاجرتی زیادی وجود دارد که شخص بتواند به این کشور مهاجرت کند و بعد از چند سال اقامت و پاسپورت این کشور را اخذ کند.

نقل مکان به مالتا از یک کشور غیر اتحادیه اروپا چندان ساده نیست و مجوزهای خاص خود را می خواهد، بسته به امکانات شخص می توان به تعدادی از فرصت های اقامت دسترسی داشت، شخص می تواند شغلی در مالتا داشته باشد یا پولی برای حمایت از خود کنار گذاشته یا ممکن است مجبور به سرمایه گذاری محلی شود. مهاجرت به مالتا برای افرادی که می خواهد از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند نسبتا ساده است اگر مقیم یا شهروند مالتا شوند، می توانند از تمام مزایای زندگی در یک کشور عضو اتحادیه اروپا بهره مند شوند.

مهاجرت و اخذ اقامت مالتا

اقامت مالتا از طریق تحصیل

مالتا به طور کلی یک کشوری است که یک زندگی مناسب و راحت را ارائه می دهد و یکی از مقرون به صرفه ترین کشورها برای اقامت در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی است. هزینه زندگی در مالتا بسته به سبک زندگی و محل زندگی شخص می تواند متفاوت باشد و به طور کلی هزینه ها در جزیره کم است همین امر باعث شده بسیاری از دانشجویان این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند.

برای دریافت ویزای تحصیلی مالتا در ابتدا باید مدارکی ارائه داده شود، این مدارک عبارتند از:

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی مالتا

برای درخواست ویزای دانشجویی شخص باید نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی معتبر در مالتا داشته باشد و زمان پردازش ویزای تحصیلی مالتا حدود 4 هفته است. شخص با ویزای دانشجویی نمی تواند اقامت دائم مالتا را دریافت کند، اگر می خواهد اقامت دائم را دریافت کند باید ویزای دانشجویی خود را به ویزای کار تغییر دهد و پس از 5 سال اقامت در مالتا با ویزای کار، می تواند برای اجازه اقامت دائم اقدام کنند. به دانشجو این اجازه داده می شود که بعد از تحصیل خود بر اساس رشته ای که در آن کشور تحصیل کرده است شغلی پیدا کند و ویزای کاری دریافت کند و مشغول به کار شود.

اقامت مالتا از طریق کار و سرمایه گذاری

با مهارت های مناسب، ایجاد یک شغل عالی در صنعت، حتی زمانی که از صفر شروع می کنند، دشوار نیست، مالتا به طور کلی یک جزیره کوچک بسیار زیبا با فرصت های عالی است. حداقل دستمزد کار در مالتا در 3 ماهه اول سال 2023 به €835 (یورو) در ماه افزایش می یابد. حداکثر نرخ دستمزد برای کارمندان €785 (یورو) در ماه و حداقل €465 (یورو) در ماه است.

اقامت از طریق ویزای کاری و سرمایه گذاری در مالتا عبارتنداز:

  • فرد باید بالای 18 سال سن داشته باشد و شهروند غیر اتحادیه اروپا باشد.
  • الزامات سرمایه گذاری را بداند و واجد شرایط باشد.
  • سرمایه گذاری ملک را حداقل به مدت 5 سال نگه دارد.
  • ارائه گواهی سلامت متقاضی

در خصوص اخذ اقامت مالتا از طریق روش های قانونی می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :