مهاجرت به کشور فیلیپین

نحوه گرفتن اقامت فیلیپین برای ایرانیان

اقامت فیلیپین

سالیانه افراد آینده نگر و خوش سلیقه ای برای اقامت فیلیپین اشتیاق دارند تا بتوانند از این کشور رو به رشد برای اهداف خود استفاده نمایند. فیلیپین به واسطه رشد اقتصادی که داشته است و استفاده صحیح از منابع و ذخایر فلزی و غیر فلزی خود و همچنین رشد تولید ناخالصی داخلی که داشته است از جایگاه اقتصادی خوبی به دست آورده است. این کشور که مجمع الجزایری بین قاره آسیا اقیانوسیه است در مجاروت کشورهایی مثل تایلند و اندونزی و استرالیا در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است. جمهوری فیلیپین که پایتخت آن مانیل و زبان های رسمی آن انگلیسی و فیلیپینی است در حدود 109 میلیون نفر جمعیت دارد و واحد پولی آن پزوی فیلیپین معادل 0.19$ دلار آمریکا است.

نام این کشور از روی نام پادشاه اسپانیا فیلیپ دوم برداشته شده است گرچه تا قبل از نام گذاری رسمی این کشور اسپانیایی ها آن را با نام هایی مثل جزایر غرب یا سان لازارو می شناختند. سپس بعد از پایان یافتن جنگ جهانی دوم واستقلال فیلیپین، نام رسمی این کشور به جمهوری فیلیپین تغییر یافت. فیلیپین نیز مانند تما کشورهای دنیا راه های مهاجرتی را برای مهاجران خارجی باز گذاشته است و بر اساس نیازهای اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی خود آنها را معین کرد است که در مقاله جاری حاصل تلاش مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گردآوری شده است.

راه های اخذ اقامت فیلیپین

هر کشوری به نسبت سیاست گذاری های دولت خود برای ارتقای سطح دانش و یا اقتصاد و فرهنگ خود قوانینی مبنی بر مهاجرت تبعه های خارجی را تصویب کرده و راه را برای ورود خارجی ها به کشورش باز کرده است. فیلیپین نیز برای این مهم جهت ارتباط با کل دنیا و همچنین کسب درآمد از راه های گردشگری و سرمایه گذاری و انتقال تجربه و مهارت و دانش خود راه های مهاجرتی خود را دارد. روابط بین ایران و فیلیپین نیز به جامعه متشکل از هزاران نفر ایرانی در فیلیپین که همگی دانشجویان بین المللی هستند ختم نمی شود و این کشور روابط دیپلماتیک محدودی نیز با ایران داشته است و در معاملات اقتصادی که شامل هیدروکربن ها و نفت و سرمایه گذاری در پتروشیمی فیلیپین به ارزش 125 میلیون دلار است، با هم مشارکت داشته اند.

راه های ماجرتی به فیلیپین نیز مشخص و چهارچوب بندی شده است اما آنچه قبل از بررسی این راه های مهاجرتی باید دانست این است که این کشور تنها بعد از 10 سال شهروندی و داشتن اقامت موقت است که به متقاضیان شهروندی اعطا می کند. علاوه بر آن متقاضی باید با خرید املاک و مستغلات مسکونی یا تجاری و همچنین باطل کردن تابعیت قبل خود و تسطل به یکی از زبان های انگلیسی یا اسپانیایی صلاحیت خود برای اخذ شهروندی فیلیپین را به اثبات رساند.

راه های اخذ ویزا برای اقامت در فیلیپین به شرح زیر است:

راه های اخذ ویزا برای اقامت در فیلیپین

اقامت کاری فیلیپین

یکی از شرایط جذاب در سراسر دنیا برای مهاجرت به همراه خانواده اخذ اقامت از راه دریافت قرارداد کاری و کار در فیلیپین است که فرد با داشتن حقوق کافی می تواند به همراه خانواده خود برای زندگی و کار به کشور دیگری مسافرت و مهاجرت کند. فیلیپین نیز مانند دیگر کشورهای دنیا در صورت دریافت قرارداد کاری متقاضیان مهاجرت از شرکت های مورد تایید دولت اقدام به اعطای ویزای کاری به آنها می کند. یک از مهمترین شرایطی که متقاضی باید در این خصوص داشته باشد تسلط به یکی از زبان های رسمی فیلیپین است که به همراه اثبات تحصیلات و تخصص و مهارت های فردی باید به سفارت این کشور ارائه شود.

متقاضیان می توانند جهت دریافت قرارداد کاری به سایت های بین المللی کاریابی مراجعه کنند و یا با موسسات کاریابی معتبر تماس حاصل فرمایند. بر اساس گزارش سازمان ملل کشور فیلیپین جزء فهرست شادترین کشورهای جهان بوده و در رتبه 69 قرار داشت. این در حالی بود که این نظرسنجی دارای حاشیه خطاء نمونه گیزی 2.6% منفی و مثبت بود. همچنین تعداد زیادی اط رضایت شهروندان مربوط به مسلمانان مقیم فیلیپین بود و مسیحیان کاتولیک و سایر مذاهب در حدود 11% الی 15% از هرکدام رضایت خود را از زندگی در این کشور اعلا نمودند.

در شکل زیر میزان رضایت مردم از زندگی در فیلیپین آمده است:

میزان رضایت مردم از زندگی در فیلیپین

اقامت فیلیپین از طریق تحصیل

اقامت در فیلیپین از راه تحصیل تنها برای دانشجویان خارجی بالای 18 سال امکان پذیر است تا در یک موسسه آموزشی معتبر تحصیلات خود را ادامه دهند و ویزای تحصیلی فیلیپین را از اداره مهاجرت فیلیپین دریافت نمایند. مسیر دریافت این ویزا به این شکل است که ابتدا فرد متقاضی در یکی از مراکز آموشی معتبر از نظر اداره مهاجرت فیلیپین پذیرش میگیرد و آموزشگاه این تاییدیه را برای کمیسیون آموزش عالی فیلیپین ارسال می کند و این کمیسیون در صورت موافقت این تاییدیه را به اداره مهاجرت اعلام کرده و و ضمن تایید اداره مهاجرت وزارت امور خارجه کنسولگری فیلیپین را موظف به اعطاء ویزای دانشجویی می کند.

در جدول زیر اسامی تعدادی از دانشگاه ها جهت تحصیل در فیلیپین به همراه رتبه جهانی آنها که توسط سایت معتبر Qs اعلام شده است، آمده است:

نام دانشگاهرتبه جهانی
University of the philippines399
Ateneo de manila601-650
De la salle801-1000

اقامت فیلیپین از طریق تحصیل

اقامت فیلیپین از راه ازدواج

ویزای همسر یا ویزای ازدواج در بسیاری از کشورهای دنیا رایج است اما آنچه این نوع راه مهاجرتی را جذاب تر از بقیه می کند اخذ اقامت دائم توسط این راه مهاجرتی است و به دلیل تقلب های زیادی که در این خصوص انجام شده است و ازدواج های دروغینی تنها برای دریافت این اقامت انجام گرفته است موجب گردیده است که دولت و اداره مهاجرت هر کشور سختگیری های قابل ملاحظه ای را در این خصوص انجام داده اند و شرایط را تنها برای افرادی که به راستی قصد ازدواج داشت اند فراهم کرده اند.

یکی از این شرایط که توسط اداره مهاجرت فیلیپین معین شده است در نظر گرفتن جنسیت است و تنها متقاضیان مردی که با یک شهروند فیلیپینی ازدواج کنند واجد الشرایط خواهند بود و لیستی از کشورهای مورد تایید دولت فیلیپین ارائه شده است که مرد باید تنها ملیت یکی از این کشورها را دارا باشد مانند آمریکا و ژاپن و انگلستان و اسرائیل و سوئد و فرانسه و برزیل و آرژانتین و این امکان برای مردان با تابعیت ایرانی غیر قابل دستیابی خواهد بود و نام ایران جزو کشورهای مورد تایید فیلیپین برای مهاجرت از راه ازدواج نیست. همچنین تنها در صورتی ویزای همسر به متقاضی داده می شود که حداقل 5 سال ازط تاریخ ازدواج زوجین گذشته باشد.

اقامت فیلیپین با ویزای بازنشستگی

فیلیپین نیز مانند برخ کشورهای اروپایی امکان اخذ ویزای بازنشستگی را برای افراد بالای سن 35 سالگی فراهم کرده است که به این شکل است که فرد متقاضی باید در بانکی که توسط سازمان بازنشستگی فیلیپین تایید کرده است مبلغی را به عنوان سپرده گذاری واریز نماید. مبلغ سپرده گذاری متناسب با سن متقاضی و وضعیت مستمری ایشان معین می شود که این مبلغ چیزی در حدود 20000$ الی 50000$ (دلار آمریکا) خواهد بود. این ویزا برای همسر و فرزندان زیر 21 سالی که ازدواج نکرده باشند و تحت تکلف بودن آنها در زیر مجموعه نفر اصلی اثبات گردد قابل دریافت خواهد بود. متقاضیان محترمی که قصد مهاجرت به فیلیپین را دارند می توانند با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :