مهاجرت به کشور رومانی

اقامت رومانی

اقامت رومانی

ما می دانیم که دریافت مدارک لازم برای اقامت رومانی می تواند بسیار چالش برانگیز و زمان بر باشد، به خصوص که قوانین مهاجرت و اقامت به رومانی به طور منظم بدون اطلاع قبلی تغییر می کند. به همین دلیل است که ما اینجا هستیم تا خدمات و مشاوره حرفه ای مهاجرت را به شما ارائه دهیم. تمام مدارک لازم را آماده می کنیم تا حضور ارباب رجوع تنها برای چند اقدام اجباری لازم باشد.

این خدمات عمدتا با هدف کمک به شهروندان غیر اتحادیه اروپا که اقامت طولانی مدت در رومانی را در نظر دارند، انجام می شود. این همچنین برای هر مهاجری که مجوز کار از هر نوع دریافت کرده باشد و اعضای خانواده او، از جمله فرزندان، قابل اجرا است. تیم مشاوران تخصصی مهاجرت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تمامی پشتیبانی های لازم را به منظور مهاجرت به رومانی و بهترین روش اخذ اقامت رومانی در سال 2023 ارائه می دهند.

دریافت اقامت رومانی

برای به دست آوردن حق اقامت طولانی مدت، باید در طول 5 سال گذشته اقامت مداوم در رومانی داشته باشید. اگر غیبت از قلمرو رومانی کمتر از 6 ماه متوالی باشد و مجموعاً از 10 ماه تجاوز نکند و اگر هیچ اقدامی برای حذف از قلمرو ملی علیه شما صادر نشده باشد، اقامت یک دوره مستمر در نظر گرفته می شود. همچنین مدتی که در طی آن به خارج از کشور برای انجام فعالیت های حمل و نقل بین المللی سفر کرده اید و می توانید مدارک کتبی در این زمینه ارائه دهید، غیبت از رومانی محسوب نمی شود. مدت اقامت برای مقاصد تحصیلی برای اقامت طولانی مدت نصف محاسبه می شود.

اگر در یکی از این دسته بندی ها قرار بگیرید، نمی توانید حق اقامت طولانی مدت در رومانی را دریافت کنید:

  • شما حق اقامت موقت برای تحصیل در رومانی را دارید.
  • شما یک پناهجو یا ذینفع از حمایت بشر دوستانه موقت هستید یا از حمایت موقت دولت رومانی برخوردار هستید.
  • شما با ویزای کوتاه مدت حق اقامت از طریق ویزای دیپلماتیک یا کاری را دارید.

علاوه بر شرایط اقامت رومانی خارجیانی که برای شهروندی رومانیایی درخواست می کنند، باید معیارهای دیگری را نیز رعایت کنند، که به شرح زیر است:

شرایط اقامت رومانی

اقامت رومانی با خرید ملک

روند خرید خانه جدید شما در رومانی به تابعیت شما بستگی دارد. خوشبختانه برای شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا، خرید ملک در رومانی به همان اندازه برای یک شهروند رومانیایی آسان خواهد بود، تا زمانی که ملک اقامت ثانویه شما باشد. خوشبختانه، اگر اجازه اقامت خود را داشته باشید، این شماره آسان است. با این حال، قبل از شروع فرآیند خرید، مطمئن شوید که فرآیند دریافت این شماره شناسایی مالی را آغاز کرده اید، در غیر این صورت قرارداد باطل خواهد شد.

به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا، این روند کمی پیچیده تر خواهد بود. این به این دلیل است که در بیشتر موارد یک شهروند غیر اتحادیه اروپا می تواند مالک یک ساختمان یا ساختمان باشد، اما نه زمینی که بر روی آن ساخته شده است. در عوض، آنها باید مجوز استفاده از خانه و زمین را دریافت کنند، اما اگر ساخت و ساز از بین برود، هیچ حق قانونی بر زمین باقی نخواهد ماند. بنابراین، بسیار مهم است در خصوص سرمایه گذاری در رومانی یک نماینده مناسب در کنار خود داشته باشید تا به شما در درک شرایط و جلوگیری از هرگونه مشکل کمک کند.

اقامت رومانی با خرید ملک

مزایای اقامت رومانی

کشور رومانی بسیار دست کم گرفته شده است، اما همچنان به عنوان یک مرکز بین المللی برای انواع کسب و کارها توسعه می یابد. بخارست، براشوف، ایاسی و تیمیشوآرا خانه برخی از پیشرفته ترین شرکت های چندملیتی جهان هستند و به دلیل شهرت آنها، بازار کار در رومانی همچنان در حال رشد است. این تنها حوزه ای نیست که رومانی در آن جهش می کند. به لطف فرهنگ رو به رشد هنری، این شهر خانه بسیاری از جشنواره های موسیقی و هنری هیجان انگیز است که توجه جهانی را به خود جلب می کند.

رومانی نه تنها از هزینه های پایین و کیفیت بالای زندگی برخوردار است، بلکه از دیگر مزایای آن می توان به برخی از سریع ترین سرعت اینترنت در اروپا، مکان هایی برای اسکی در زمستان های سرد و سواحل زیبا برای لذت بردن از تابستان در زیر نور خورشید اشاره کرد. به علاوه، علی رغم اقتصاد پویا و مدرنیزاسیون سریع رومانی، تاریخ و سنت های غنی آن همچنان مانند گذشته مشهود است.

از مهم ترین مزایای اقامت در رومانی می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

مهم ترین مزایای اقامت در رومانی

هزینه اقامت رومانی

یکی از بزرگترین مزیت های زندگی در رومانی هزینه پایین زندگی آن است. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، رومانی نسبتا ارزان است و آن را به مکانی مقرون به صرفه برای زندگی برای مهاجران تبدیل می کند. هزینه کرایه آپارتمان، غذا و سایر ملزومات در رومانی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است. این امر آن را برای مهاجرانی که به دنبال صرفه جویی در هزینه هستند، گزینه ایده آلی است. هزینه زندگی در رومانی قطعا در حال افزایش است، با این حال، هنوز به طور قابل توجهی کمتر از آمریکای شمالی و اروپای غربی است. جالب است بدانید که هزینه زندگی در رومانی به طور متوسط 42.3% کمتر از کانادا است.

توزیع هزینه ها در کشور رومانی در نمودار زیر آمده است:

توزیع هزینه زندگی در رومانی

اخذ اقامت رومانی از طریق سرمایه گذاری

هیچ قانون خاصی در رابطه با اعطای شهروندی بر اساس مجوز اقامتی که توسط سرمایه گذار اخذ شده است، وجود ندارد. سرمایه گذارانی که مایلند شهروند رومانیایی شوند، باید روند عمومی تابعیت را طی کنند. تابعیت رومانیایی را می توان به آن دسته از خارجیانی اعطا کرد که در 8 سال گذشته، اقامت اصلی خود را در رومانی گذرانده اند. اگر متقاضی حداقل 1000000€ (یورو) در رومانی سرمایه گذاری کرده باشد، این بازه زمانی را می توان به نصف مدت آن کاهش داد. اگر متقاضی بیش از 6 ماه در یک سال را در خارج از کشور سپری کند، کل آن سال برای اهداف درخواست شهروندی نادیده گرفته می شود.

مشوق های مالیاتی وجود دارد که به نفع همه سرمایه گذاران خارجی یا رومانیایی است، از جمله:

  • اعتبار مالیاتی حداکثر تا 80% مالیات شرکتی، حداکثر تا 10 سال، برای سرمایه گذاری های بیش از حدود 330000€ (یورو)، مشروط به قانون کمک های دولتی اتحادیه اروپا
  • مشوق های سرمایه گذاری در بخش های خاص (تولید، لجستیک، مراکز خدماتی، تحقیق و توسعه، گردشگری، تولید فیلم، ورزش و سایر)
  • 50% کسر مالیات شرکتی اضافی برای هزینه های واجد شرایط مربوط به فعالیت های تحقیق و توسعه
  • معافیت مالیاتی شرکت ها برای 10 سال اول فعالیت برای مودیان مالیاتی که منحصرا فعالیت های نوآوری، تحقیق و توسعه انجام می دهند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره در تلاش است تا بروزترین و تکمیل ترین اطلاعات در زمینه مهاجرت را به اطلاع شما عزیزان برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :