مهاجرت به کشور بلغارستان

اقامت بلغارستان

اقامت بلغارستان

در این نوشتار به موضوع اقامت بلغارستان پرداخته می شود تا متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، با چگونگی فرآیند دریافت آن شوند. بلغارستان یکی از اعضای اتحادیه اروپا است که مزایای زیادی برای ساکنان خود به ارمغان آورده است. از جمله این امکانات برای شهروندان بلغارستانی، امکان سفر به سایر کشورهای عضو بدون ویزا یا پاسپورت است. همین مزایا برای شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا که می توانند بدون درخواست ویزا وارد بلغارستان شده و از آن خارج شوند، تعمیم داده شده است. شهروندانی که از هر یک از این کشورهای اتحادیه اروپا می آیند نیازی به درخواست اجازه اقامت در بلغارستان ندارند، زیرا در بدو ورود باید در اداره پلیس محلی شهری که در آن زندگی می کنند ثبت نام کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ تابعیت در بلغارستان، کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، آماده ارائه راهنمایی هستند.

کلیات اقامت بلغارستان

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که برای اولین بار متقاضی اجازه اقامت در بلغارستان هستند، می توانند برای ویزای ورود، ویزای اقامت کوتاه مدت یا ویزای سرمایه گذاری درخواست دهند. این ویزاها به آنها امکان می دهد تا زمانی که می خواهند به بلغارستان نقل مکان کنند و زندگی کنند. در مورد شهروندان غیر اتحادیه اروپا که از سایر کشورهای اتحادیه اروپا وارد بلغارستان می شوند که در آن بر اساس کارت های اقامت اتحادیه اروپا زندگی کرده اند، این روش ساده تر است، زیرا آنها می توانند از این کارت ها برای نقل مکان به بلغارستان بدون دردسر زیاد استفاده کنند. حتی می توانند بر اساس آنها برای اقامت بلغارستان اقدام کنند. شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا می توانند ویزای اقامت موقت بلغارستان را انتخاب کنند که دارای مزایای مختلفی است.

انواع مجوزهای اقامت بلغارستان

شهروندان خارجی که مایل به اقامت بیش از 3 ماه در بلغارستان هستند باید برای اجازه اقامت بلغارستان اقدام کنند. قانون اصلی حاکم بر صدور مجوز اقامت برای شهروندان خارجی، اتباع خارجی در قانون جمهوری بلغارستان است.

این قانون تعیین می کند که خارجی ها می توانند برای یکی از 3 نوع مجوز اقامت بلغارستان درخواست دهند:

  • مجوزهای اقامت تمدید شده که این مجوزها حداکثر یک سال اعتبار دارند و ممکن است توسط سرمایه گذاران استفاده شود.
  • مجوزهای اقامت بلندمدت اتحادیه اروپا که برای یک دوره اولیه 5 ساله صادر می شوند و سپس می توانند تمدید شوند.
  • مجوزهای اقامت دائم که این مجوزها پس از مدت معینی که به طور قانونی در کشور با مجوز معتبر سپری می شود، صادر می شود. گواهی اقامت که برای شهروندان اروپایی که بیش از 3 ماه اقامت دارند، به صورت طولانی مدت برای حداکثر 5 سال یا دائم در دسترس است.

قبل از درخواست برای اجازه اقامت بلغارستان، اتباع خارجی باید ابتدا ویزای اقامت طولانی مدت دریافت کنند. ویزای اقامت بلغارستان معمولا بسته به وضعیت متقاضی صادر می شود. اداره ملی مهاجرت برای کارمندان خارجی، مشاغل آزاد و بازنشستگان ویزاهای اقامت صادر می کند. ویزای اقامت طولانی مدت یا طولانی مدت دارای دوره اعتبار متغیر با حداکثر یک سال است. مجوز اقامت بلندمدت اتحادیه اروپا دارای دوره اعتبار 5 ساله است و قابل تمدید است. پیش از مهاجرت به این کشور ابتدا مقاله درباره بلغارستان را مطالعه بفرمائید.

انواع مجوزهای اقامت بلغارستان

سیستم بهداشتی برای متقاضیان اقامت بلغارستان

خدمات بهداشت ملی برای همه کسانی که در بلغارستان زندگی می کنند، از جمله خارجی ها در دسترس است و توسط مراکز بهداشتی منطقه ای اداره می شود. پزشکان و پرستارانی که برای این خدمات بهداشتی کار می کنند بسیار خوب آموزش دیده اند و علی رغم امکانات محدودی که دارند، مراقبت های پزشکی درجه یک را ارائه می دهند. همه افرادی که در بلغارستان کار می کنند، از جمله مهاجران خارجی، باید سهم بیمه درمانی را بپردازند و می توانند نزد پزشک مورد نظر خود ثبت نام کنند. بنابراین اکثر مردم یکی را در نزدیکی خانه خود یا فردی را انتخاب می کنند که به زبان مادری آنها صحبت می کند.

در بلغارستان، پزشکان قبل از ارجاع بیماران به سایر موسسات یا متخصصان داخل سیستم، در جایی که می توانند، تشخیص و درمان می کنند. هزینه های پزشکی خصوصی در مقایسه با هزینه کمک های درمان پزشکی دولتی گران است، اما به طور قابل توجهی ارزان تر از هزینه های سایر کشورها است. علاوه بر این در بحث مربوط با تولد فرزند، دولت بلغارستان برای افراد خارجی دریافت کننده اقامت بلغارستان همان خدماتی را ارائه می دهد که به شهروندان عادی خود ارائه می دهد و استفاده از خدمات اختصاصی پزشکی اگر برای مهاجرین هزینه بر است، به همان میزان برای شهروندان بلغارستانی نیز شامل هزینه می شود و تفاوتی در کار نیست. چنانچه تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط اخذ ویزای همراه بلغارستان دارید پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مشخص شده می باشد.

سیستم حمل و نقل برای متقاضیان اقامت بلغارستان

همه روش های حمل و نقل، از جمله هوایی، راه آهن، جاده ها و آبراه ها به خوبی توسعه یافته اند و زندگی در بلغارستان و تردد در سراسر کشور را آسان می کنند. اگر تصمیم به رانندگی دارید، می توانید تا یک سال از گواهینامه رانندگی داخلی خود همراه با یک مجوز رانندگی بین المللی استفاده کنید. پس از آن، باید مجوز محلی دریافت کنید. بهتر است هنگام رانندگی از الکل خودداری کنید. مهاجران در بلغارستان باید به خاطر داشته باشند که رانندگی در سمت راست جاده و سبقت گرفتن در سمت چپ است و ممکن است با چراغ قرمز به راست نپیچید. شبکه راه ها از بزرگراه های دسترسی محدود، جاده های درجه یک، جاده های درجه 2 و جاده های درجه 3 تشکیل شده است.

حمل و نقل اتوبوسی به طور گسترده ای در دسترس است و اتوبوس های سریع السیر در اکثر شهرها و شهرهای بزرگ کشور خدمات رسانی می کنند. حمل و نقل ریلی در بلغارستان به راحتی قابل دسترسی و کاملا راحت است. شبکه ریلی به تمام نقاط پرجمعیت بلغارستان خدمات رسانی می کند. راه‌ آهن ‌های باریک ‌تر برای دسترسی به مکان ‌های کمتر در دسترس و خدمات رسانی به مقاصدی با تعداد مسافر کمتر توسعه یافته ‌اند. بلیط ها را می توان در ایستگاه های راه آهن، دفاتر حمل و نقل در شهرها و آژانس های گردشگری خریداری کرد.

هزینه مسکن برای متقاضیان اقامت در بلغارستان

گرچه واحد پول بلغارستان لو است، اما قیمت‌ بیشتر املاک بلغارستان بر حسب یورو است. البته در برخی مناطق محبوب خریداران بریتانیایی، قیمت‌ ها به استرلینگ است. اما در کل باید به این نکته اشاره داشت که هزینه پایین ملک در بلغارستان یکی از دلایل اصلی افزایش محبوبیت کسب اقامت این کشور است. در حالی که رشد سرمایه در سراسر بلغارستان در چند سال گذشته به طور میانگین حدود 35% بوده است. این افزایش قیمت در سواحل جنوبی دریای سیاه و اطراف پامپوروو، جایی که محدودیت‌ها در زمین‌های موجود و هجوم عظیم گردشگران و افراد محلی که در صنعت توریستی کار می‌کنند، به جهت افزایش تقاضا است.

از سوی دیگر هر ملکی که منظره دریا داشته باشد، حق بیمه قابل توجهی دارد، اگرچه فروش مجدد آن آسانتر است. املاک ساحلی و شهری می توانند از 3 تا 20 برابر بیشتر از املاک روستایی با متراژ مشابه قیمت داشته باشند. علاقه مندان مهاجرت به بلغارستان برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت بلغارستان با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گفتگو کنند تا اطلاعات تخصصی تری را در این زمینه دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :