مهاجرت به کشور اسپانیا

اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت یکی از علایق اصلی مهاجران به این کشور است و در این نوشتار به اقامت اسپانیا پرداخته می شود. سال به سال هزاران خارجی از سراسر جهان به اسپانیا نقل مکان می کنند. مناظر متنوع همراه با مردم خوب، به علاوه غذاهای خوشمزه و آب و هوای خوب 365 روز در سال، آن را به مکانی عالی برای شروع یک زندگی جدید تبدیل کرده است. اما درست قبل از اینکه این امر به واقعیت تبدیل شود، فرد با همان مانعی روبرو می شود که به نظر می رسد شک های بسیاری را ایجاد می کند. البته باید گفت که درخواست برای اقامت اسپانیا پیچیده نیست. فقط باید بفهمید که بفهمید کدام یک از آن ها بهترین گزینه برای شما و خانواده ‌شما است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت اسپانیا، کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، آماده ارائه راهنمایی هستند.

شرایط زندگی برای متقاضیان اقامت اسپانیا

زندگی در اسپانیا با مجموعه ای از قوانین همراه است. به عنوان مثال، سیستم اسپانیایی هنوز وجود دارد، اما معنای اصلی خود را از دست داده است. به جای چرت زدن در زمان ناهار، اسپانیایی ها دوست دارند یک وقت ناهار طولانی داشته باشند تا بیرون غذا بخورند، بچه ها را از مدرسه ببرند و کارهایی را انجام دهند که معمولا در طول روز برای آنها وقت ندارید. از نظر هزینه زندگی، اسپانیا یکی از معقول‌ ترین مکان‌ ها برای مهاجرت در اروپا است. درآمد و قیمت مسکن ثابت است، به این معنی که هزینه های زندگی در مقایسه با درآمد متوسط ​​بالا نیست. به عنوان مثال قیمت اجاره در بریتانیا 40% بیشتر از اسپانیا است. اما، به خاطر داشته باشید که هنگام اجاره یا خرید در شهرهای بزرگ اسپانیا در مقابل شهرهای کوچکتر، تفاوت های زیادی در هزینه وجود دارد.

زندگی در اسپانیا مزایا و معایب زیادی دارد. در حالی که هزینه پایین زندگی، طبیعت و آب و هوا همگی مثبت هستند، مهاجران باید از نرخ بالای بیکاری آگاه باشند. رکود اقتصادی سال 2008 به شدت اسپانیا را تحت تأثیر قرار داد و با وجود اینکه کشور بهبود یافت و نرخ بیکاری برای مدتی به طور مداوم پایین بوده و 13% بوده است، اما همچنان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بالا است. از سوی دیگر دانستن زبان اسپانیایی مهم است و صحبت نکردن به این زبان می تواند ارتباط روزانه را سخت و کند نماید. هنگام یادگیری اسپانیایی، مهاجران باید بدانند که برخی از مناطق زبان های مختلفی مانند کاتالان، باسک و گالیسی دارند. از سوی دیگر باید بدانید اگر در یک منطقه شهری هستید، رانندگی در اسپانیا آشفته است.

در شکل زیر برخی مواردی که نشان از جذابیت زندگی در اسپانیا دارد، اشاره شده است:

مسائل مربوط به اقامت اسپانیا

اگر قبل از یک ژانویه 2021 به طور قانونی در اسپانیا اقامت داشته باشید، می توانید در این کشور بمانید. شما باید مطمئن شوید که به درستی به عنوان مقیم ثبت نام کرده اید. کودکان نیز باید با مدرک اقامت خود ثبت نام کنند. اگر برای اولین بار ثبت نام می کنید، یک کارت اقامت بیومتریک به نام Tarjeta de Identidad de Extranjero (TIE) برای شما صادر می شود. این کارت حقوق شما را تحت توافقنامه خروج ثابت می کند. اگر قبل از 6 ژوئیه 2020 به عنوان مقیم ثبت نام کرده اید، یک گواهی سبز رنگ A4 یا یک تکه کاغذ به اندازه کارت اعتباری از Extranjeria یا پلیس خواهید داشت. این هنوز یک سند معتبر است و حقوق شما را تحت توافقنامه خروج ثابت می کند.

اگر در استفاده از گواهی سبز اقامت اتحادیه اروپا مشکل دارید، یادداشت آموزنده دولت اسپانیا در مورد اسناد برای اتباع بریتانیا را بخوانید. این توضیح می دهد که از چه اسنادی می توانید برای اثبات اقامت و حقوق توافقنامه خروج خود در اسپانیا استفاده کنید. هنگام برخورد با ارائه دهندگان خدمات می توانید به این یادداشت آموزنده مراجعه کنید. با این حال دولت اسپانیا توصیه می کند که متقاضیان اقامت TIE دریافت کنند، چراکه کارت بیومتریک دوام بیشتری دارد، فرآیندهای اداری و گذرگاه ‌های مرزی را ساده ‌تر می‌ کند. پیش از اخذ اقامت این کشور مقاله مهاجرت به اسپانیا را مطالعه بفرمائید.

مسائل مربوط به اقامت اسپانیا

قوانین مرتبط با اقامت اسپانیا

خارجی هایی که مایل به اقامت در اسپانیا هستند باید مجوز قبلی برای این کار را داشته باشند. پس از اخذ مجوز مذکور، اخذ ویزای مربوطه که اجازه ورود به اسپانیا را می دهد، ضروری است. از سوی دیگر اقامت در اسپانیا می تواند موقت یا دائم باشد. اقامت موقت وضعیتی است که اجازه اقامت در اسپانیا را برای مدتی بیش از 90 روز و کمتر از 5 سال می دهد. مجوزها برای مدتی که بیش از 5 سال نباشد، بسته به شرایطی که منجر به صدور آنها می شود، ممکن است به طور مرتب بنا به درخواست شخص مربوطه تمدید شوند. مجوز اولیه برای اقامت موقت که مستلزم مجوز کار نیست. مقررات فعلی روند دریافت مجوز برای اقامت و کار در اسپانیا را به منظور شرکت در فعالیت های سودمند، چه به صورت خوداشتغالی و چه به عنوان کارمند، تعیین می کند.

اقامت طولانی مدت شرایطی است که اجازه اقامت و کار نامحدود در اسپانیا را با شرایطی مشابه با اسپانیایی ها می دهد. اتباع خارجی که به مدت 5 سال بدون وقفه در اسپانیا اقامت موقت داشته و دارای شرایط مقرر در مقررات هستند، مستحق اقامت طولانی مدت خواهند بود. دوره های قبلی اقامت بدون وقفه در سایر کشورهای عضو، به عنوان دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا، برای به دست آوردن اقامت طولانی مدت محاسبه می شود. اقامت بدون وقفه تلقی می شود حتی اگر به دلیل تعطیلات یا دلایل دیگری که طبق مقررات مقرر شده است، خارجی به طور موقت قلمرو ملی را ترک کرده باشد. اتباع اتحادیه اروپا و اعضای خانواده آنها، مشروط بر اینکه آنها با شهروندان مذکور سفر کنند یا با آنها ملاقات کنند، مشمول یک نظام حقوقی مشخص بر اساس حقوق شناخته شده در معاهدات هستند.

انواع مسیرهای دریافت اقامت اسپانیا

برای اخذ اقامت اسپانیا، انواعی از راه ها پیش روی مهاجران و متقاضیان است. اقامت دانشجویی یکی از موارد است که این نوع اقامت برای کسانی که علاقه مند به تحصیل یا انجام تحقیقات در اسپانیا هستند ایجاد شده است. از این نظر، شما می توانید برای ویزای دانشجویی برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و سایر دوره های کوتاه مدت (به شرطی که در موسسات معتبر برگزار شود) درخواست دهید.

از سوی دیگر اگر مایل به راه اندازی کسب و کار در کشور و اخذ اقامت اسپانیا در حین انجام این کار هستید، 2 گزینه متفاوت دارید:

  • در صورتی که ایده کسب و کار شما نوآورانه باشد و دارای یک جزء تکنولوژیکی بالا باشد، می توانید برای ویزای کارآفرینی اقدام کنید.
  • اگر پروژه شما چندان نوآورانه نیست، می توانید برای یک مجوز کار خوداشتغالی معمولی، این بار در کشور مبدا (در سفارت اسپانیا) درخواست دهید.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت اسپانیا با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گفتگو کنند تا اطلاعات تخصصی تری را در این زمینه دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :