مهاجرت تحصیلی اکوادور

اعزام دانشجو به اکوادور

اعزام دانشجو به اکوادور

مزایایی که اعزام دانشجو به اکوادور به دنبال دارد مربوط به هزینه های دوره های مختلف تحصیلی و مخارج زندگی دانشجویی در این کشور می شود. چرا که هزینه های تحصیل و زندگی در اکوادور بسیار پایین تر از سایر کشورهاست. دانشجویان بین المللی که علاقه مند به فرهنگ و زبان اسپانیایی هستند می توانند از طریق اعزام دانشجو به اکوادور به خواسته های خود برسند.

دانشگاه های برجسته در اکوادور مدارک مختلف تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. به خصوص برای مدارج عالی تر مثل کارشناسی ارشد و دکترا، در اکوادور بورسیه های تحصیلی متفاوتی برای درخواست دانشجویان در دسترس آنها قرار گرفته است. در مقاله پیش رو، قصد داریم به بررسی شرایط اعزام دانشجو به اکوادور بپردازیم. لازم به یادآوری است که این مقاله توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به متقاضیان ارائه می شود.

بررسی شرایط اعزام دانشجو به اکوادور

به منظور بررسی شرایط اعزام دانشجو به اکوادور، باید بدانید که دانشگاه های دولتی در اکوادور شهریه ندارند، اما ثبت نام بر اساس آزمون استعداد انجام می شود. برای واجد شرایط بودن برای حضور در مدارس عالی، دانش آموزان باید قبل از فارغ التحصیلی از دبیرستان در آزمون استانداردی که شرکت می کنند نمرات بالایی کسب کنند. حدود 80% از دانشجویان اکوادور در دانشگاه های دولتی تحصیل می کنند. تنها حدود 20% در مدارس خصوصی تحصیل می کنند.

بهترین جا برای تحصیل در اکوادور کیتو و کوئنکا هستند. هر 2 دارای تعداد زیادی از آموزشگاه های زبان برای انتخاب هستند. کلاس های خصوصی زبان اسپانیایی از $5 الی $10 (دلار) در ساعت در دسترس است. 2 دانشگاه بزرگ در اکوادور که حدود 50% از کل دانشجویان کشور را به خود اختصاص می دهند، دانشگاه مرکزی اکوادور و دانشگاه سان فرانسیسکو در کیتو هستند.

دانشگاه مرکزی که در سال 1826 تاسیس شد، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آمریکای لاتین است و هر ساله حدود 10000 دانشجو ثبت نام می کند. دانشگاه سانفرانسیسکو در مقایسه با دانشگاه مرکزی جوان است، به تازگی در سال 1988 تاسیس شده است و هر سال حدود 5500 دانشجو ثبت نام می کند. هر 2 دانشگاه هنرهای لیبرال هستند که مدارج تحصیلی خود را در زمینه های مختلف به دانشجویان بین المللی آموزش می دهند.

شکل زیر برجسته ترین دانشگاه ها برای اعزام دانشجو به اکوادور را نشان می دهد:

برجسته ترین دانشگاه ها برای اعزام دانشجو به اکوادور

الزامات پذیرش برای اعزام دانشجو به اکوادور

دانشگاه ‌های اکوادور هنگام تصمیم‌ گیری برای پذیرش، از یک فرآیند بررسی جامع استفاده می‌کنند. اگرچه عملکرد تحصیلی بسیار مهم است، اما آنها قدرت برنامه درسی، مهارت انگلیسی یا اسپانیایی، گرایش نمره و سایر عوامل را نیز در نظر می گیرند. شرایط پذیرش دانشگاه برای اعزام دانشجو به اکوادور، کاملا با مقررات تعیین شده توسط شورای دانشگاه های اکوادور مطابقت دارد. پذیرش در موسسات کاملا رقابتی است که در آن متقاضیان با نمرات برتر در اولویت قرار می گیرند.

اکثر دوره ‌های تحصیلی در اکوادور به زبان اسپانیایی تدریس می‌شوند و اگر دانشجوی بین ‌المللی از یک کشور انگلیسی زبان هستید، پس از ارائه مدرک زبان خود فرصتی برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی خواهید داشت. به طور کلی می توانید جهت اطلاع از شرایط تحصیل در اکوادور مقاله لینک شده را مطالعه بفرمائید.

اگر در سال آخر تحصیلات متوسطه هستید، برای اعزام دانشجو به اکوادور و پذیرش از طرف دانشگاه های این کشور به مدارک زیر نیاز دارید:

 • بیمه سلامت
 • ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی
 • اثبات تمکن مالی
 • ترخیص پلیس
 • مدارک شناسایی
 • مدارک سفر

الزامات پذیرش برای اعزام دانشجو به اکوادور

هزینه های اعزام دانشجو به اکوادور

به منظور بررسی هزینه های اعزام دانشجو به اکوادور بهتر است بدانید، مخارج زندگی در اکوادور پایین است. حتی در شهرها، یافتن آپارتمان برای اجاره با قیمت حدود $100 (دلار) در ماه، نسبتا آسان است. غذا در بازارها ارزان و به راحتی قابل دسترس است و حتی قبوض آب و برق و تلفن نیز ارزان است. اکوادوری ها از دلار آمریکا به عنوان ارز رسمی خود به همراه سکه های اکتاوو اکوادور استفاده می کنند، بنابراین لازم نیست نگران نوسانات نرخ ارز باشید.

از سال 2008، دانشگاه های دولتی در اکوادور بدون شهریه شدند. این یکی از دلایلی است که اکثریت دانشجویان (حدود 80%) در دانشگاه های دولتی ثبت نام کرده اند. هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های خصوصی می تواند از $2000 تا 6000$ (دلار) در سال افزایش یابد. در مقاله مشخص شده درباره روند و شرایط مربوط به مهاجرت به اکوادور اطلاعاتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

میانگین شهریه در دانشگاه ها جهت اعزام دانشجو به اکوادور در نمودار زیر مشخص شده است:

میانگین شهریه در دانشگاه ها جهت اعزام دانشجو به اکوادور

اسناد لازم برای اعزام دانشجو به اکوادور

برای اعزام دانشجو به اکوادور و اقامت بیش از 90 روز، دانشجویان به ویزای تحصیلی نیاز دارند. برای درخواست مدارک زیر لازم هستند:

 • گذرنامه معتبر (اعتبار باقیمانده حداقل 6 ماه پس از تاریخ سفر)
 • گواهی پلیس با پیشینه کیفری در کشور محل سکونت متقاضی
 • گواهی پزشکی
 • بلیط رفت و برگشت
 • 2 قطعه عکس در اندازه پاسپورت
 • فرم درخواست
 • گواهی ثبت نام دوره در یک موسسه آموزشی در اکوادور
 • گواهی تمکن مالی یا سپرده بانکی به مبلغ معقول برای پوشش هزینه ها
 • هزینه ویزا و درخواست

استفاده از بورسیه برای اعزام دانشجو به اکوادور

به منظور اعزام دانشجو به اکوادور بهتر است بدانید که، این کشور یک منطقه مورد علاقه برای برنامه های بورسیه تحصیلی فدرال است. بورسیه های بین المللی گیلمن بیش از 2300 بورسیه تحصیلی تا سقف $5000 (دلار) سالانه برای برنامه های تحصیلی در سراسر جهان از جمله اکوادور اعطاء می شود.

هدف برنامه بورسیه تحصیلی گیلمن حمایت از دانشجویانی است که به طور سنتی در تحصیل در خارج از کشور کمتر حضور داشته اند، از جمله، دانشجویان با نیاز مالی بالا، دانشجویان کالج های جامعه، دانشجویان در رشته های کم نماینده مانند علوم و مهندسی، دانشجویان با نیاز مالی بالا. پیشینه های قومی مختلف و دانشجویان دارای معلولیت.

متقاضیان این برنامه باید دریافت کنندگان گرنت پل فدرال باشند. معیارهای دیگر برای پذیرش شامل داشتن وضعیت علمی خوب و تعهد به تحصیل در یک کشور برای حداقل 4 هفته است. جهت اعزام دانشجو به اکوادور می توانید از طریق مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و برخورداری از کمک های مشاورین و کارشناسان این موسسه، برای انواع مهاجرت اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :