مهاجرت سرمایه گذاری در اسلواکی

استارت آپ اسلواکی

استارت آپ اسلواکی، یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور است و فرصت های زیادی برای استارت آپ های نوآورانه در اسلواکی فراهم شده است. این کشور اروپایی، پایگاه مناسبی برای انجام تجارت بین المللی، سرمایه گذاری و معرفی شرکت ها به بازار اروپا است. در سال گذشته سهم سرمایه گذاری خارجی در اسلواکی از 21% از کل تولید ناخالص داخلی این کشور بیشتر شد. این موضوع نشان دهنده شرایط مطلوب برای سرمایه گذاری و توسعه تجارت در این کشور می باشد. کشور اسلواکی گزینه مناسبی برای مهاجرت تجاری به اروپاست. متقاضیان مهاجرت تجاری و استارت آپ اسلواکی می توانند با مطالعه مقاله زیر، که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، اطلاعات خوبی را در این زمینه به دست آورند.

بررسی استارت آپ اسلواکی

برنامه مهاجرت کاری به اسلواکی این امکان را به شما می دهد که به سرعت و بدون تلاش زیاد یک استارت آپ در یک کشور اروپایی راه اندازی کنید و بلافاصله اجازه اقامت اسلواکی را دریافت کنید. هدف این برنامه این است که کارآفرینان نوآور از کشورهای جهان سومی که عضو اتحادیه اروپا نیستند را قادر سازد تا راه اندازی خود را بدون تاخیر محقق کنند. علاوه بر این، دولت برای شرکت ‌های نوپا و کسانی که گردش مالی کمتر از €200 هزار (یورو) دارند، «تعطیلات مالیاتی» در نظر گرفته است. یک برنامه شتاب دهنده بزرگ The Spot فرصتی را برای دریافت کمک هزینه های راه اندازی از €30 هزار تا €250 هزار (یورو) فراهم می کند.

در طول 3 سال از وجود استارت‌ آپ، کسب ‌و کار باید ثبات، رقابت و استقلال مشخصی از انکوباتور کسب‌ و کار اسلواکی نشان دهد. همچنین نوعی پیوند بین یک سرمایه گذار خارجی در اسلواکی و یک استارت آپ نوآور است. اکوسیستم استارت آپ در اسلواکی به طور مداوم با پروژه های جدید به روز می شود و به لطف مهاجران با ایده های مبتکرانه در حال توسعه است. از اینرو دولت اسلواکی بیش از €18 میلیون (یورو) برای حمایت از صنعت نوپا در این کشور اختصاص داده است.

یک روش ساده برای دریافت ویزای استارت آپ اسلواکی نیز برای اعضای خانواده کارآفرینان فعال ارائه شده است. این سند تا 3 سال صادر می شود که باعث می شود موسس استارت آپ مقیم جمهوری اسلواکی با مجوز اقامت و امکان تمدید تا 5 سال باشد. قوانین ایالتی حمایت و وفاداری را برای استارت آپ های موفق و مفید برای کشور فراهم می کند. به خصوص اگر کسب و کار مشاغل جدیدی ایجاد کند.

نمودار زیر سرانه سرمایه گذاری خارجی در چند کشور اروپایی را نشان می دهد:

سرانه سرمایه گذاری خارجی در چند کشور اروپایی

مراحل اجرای استارت آپ اسلواکی

برای اجرای استارت آپ اسلواکی به موارد زیر نیاز دارید:

  • درخواست برای ویزای استارت آپ
  • یک طرح تجاری قانع کننده
  • ثبت شرکت با حداقل سرمایه (€5 هزار یورو)
  • پرداخت هزینه های اضافی در هنگام ثبت نام
  • مصاحبه در سفارت

به لطف ویزای استارت آپ اسلواکی، کارآفرین و خانواده اش وضعیت اقامت دریافت می کنند، که امکان دستیابی به املاک و مستغلات در اسلواکی را فراهم می کند. و دومی به نوبه خود امکان اخذ اقامت دائم و شهروندی اسلواکی را فراهم می کند. بنابراین، به لطف ویزای راه اندازی، مهاجران تجاری می توانند خانواده های خود را منتقل کنند و برای زندگی و کار در یک کشور اروپایی توسعه یافته مقیم این کشور شوند. علاقه مندان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری این قسمت را بخوانند.

در تصویر زیر مراحل اجرای استارت آپ اسلواکی نشان داده شده است:

مراحل اجرای استارت آپ اسلواکی

اخذ اقامت دائم از طریق استارت آپ اسلواکی

برای دریافت اقامت دائم و شهروندی اسلواکی، باید واجد شرایط زیر باشید:

  • داشتن سن قانونی
  • استارت آپ خود را به مدت 5 سال زندگی و توسعه دهید، برای شهروندی 10 سال.
  • نتایج و درآمد واقعی از شرکت رقابتی خود را نشان دهید.
  • سابقه کیفری نداشته باشید.

بنابراین، پس از اخذ ویزای راه اندازی در اسلواکی، یک کارآفرین می تواند کسب و کار خود را در این کشور افتتاح کند. متقاضی همچنین می تواند با اخذ اقامت اسلواکی با استفاده از یک سیستم ساده شده، خانواده خود را جابجا کند. در این کشور می توان ویزا را تمدید کرد. پس از آن یک کارآفرین می تواند اقامت دائم و حتی شهروندی اسلواکی را دریافت کند. اسلواکی توانست خود را به عنوان یک مجری مطمئن و مستقل در عرصه بین المللی نشان دهد. اکنون دولت این کشور شرایط کافی را برای اجرای پروژه های راه اندازی و مهاجرت تجاری خود فراهم می کند. اگر می خواهید در کشوری با استاندارد زندگی بالا و قیمت های مقرون به صرفه کار کنید، می توانید در برنامه ویزای استارت آپ اسلواکی شرکت کنید. برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا اینجا را بخوانید.

نهادهای تجاری فعال برای استارت آپ اسلواکی

نهادهای تجاری فعال برای استارت آپ اسلواکی بدین شرح می باشند:

پارامتر شرح
شرکت یا شعبه شرکت خارجی این نوع شرکت ها به عنوان اشخاص حقوقی جداگانه تلقی نمی شوند.
شرکت سهامی عام توسط یک شخص حقوقی واحد یا توسط 2 یا چند شخص حقیقی یا حقوقی مقیم یا غیر مقیم به عنوان سهامدار تشکیل می شوند. شرکت سهامی یک شخص حقوقی جداگانه است. این می تواند دولتی یا خصوصی باشد و حداقل سرمایه آن به 25000€ (یورو) نیاز دارد.
شرکت با مسئولیت محدود این نوع نهاد بین یک تا 50 عضو نیاز دارد که ممکن است اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند. با این حال، یک شرکت تک عضو نمی تواند عضو یک شرکت دیگر باشد. حداقل سرمایه €5000 (یورو) نیاز دارد و مسئولیت اعضا محدود به سرمایه آنهاست.
شرکت های تضامنی این شرکت ها عموما توسط 2 یا چند شخص حقیقی یا حقوقی تشکیل می شوند که به طور مشترک و منفرد مسئول تعهدات مشارکت هستند. حداقل سرمایه یا الزامات حسابرسی وجود ندارد.
تعاونی آنها توسط حداقل 5 شخص حقیقی و حقوقی تشکیل می شوند، که مسئولیت آنها به میزان سهم سرمایه آنها محدود است. حداقل سرمایه مورد نیاز در زمان تاسیس €1250 (یورو) می باشد.

جهت کارآفرینی در نروژ می توانید از طریق مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و استفاده از راهنمایی های کارشناسان و مشاورین مجرب، اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :