مهاجرت تحصیلی اتریش

اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل

اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل

یکی از روش های مهاجرت به اتریش، تحصیل و اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل می باشد، لذا بسیاری از طریق پذیرش تحصیلی وارد خاک این کشور شده اند. توجه داشته باشید که برای مهاجرت تحصیلی به اتریش در ابتدا بایستی شرایط لازم برای پذیرش از سوی موسسات آموزشی در اتریش را داشته باشید و در وهله دوم از نظر تسلط به زبان آلمانی جهت تحصیل و زندگی در اتریش مشکلی نداشته باشید. همچنین در هنگام تحصیل دانشجویان اجازه کار تمام وقت را ندارند و فقط به صورت پاره وقت می توانند کار کنند و توانایی تامین هزینه های تحصیل و زندگی در طول تحصیل امری مهم و پر اهمیت است. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل را بررسی نموده اند.

مزایای اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل

به صورت کلی اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به اتریش می باشد. از این رو به یاد داشته باشید که استفاده از این روش مزایای بسیاری دارد. یکی از این مزایا می توان به کم هزینه بودن این روش اشاره کرد، چرا که هزینه تحصیل در اتریش بسیار مناسب بوده و هر ترم تحصیلی دانشجو باید مبلغی حدود 750€ (یورو) باید بپردازد. علاوه بر این کم ترین مدت تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد صورت می گیرد که حدود 2 سال به طول می انجامد. بدین ترتیب متقاضی در طول 2 سال با فرهنگ و نوع زندگی در اتریش به صورت کامل آشنا شده و می تواند برای اخذ اقامت اتریش به درستی تصمیم بگیرد.

یکی دیگر از مزایای استفاده از این روش پس از پذیرش از دانشگاه راحتی کار در سفارتخانه و عدم سخت گیری مامورین کنسولگری برای ورود به کشور اتریش است. علاوه بر این دانشجویان با تحصیل در اتریش مدرک معتبر نزد شرکت ها و کارفرمایان در اتریش را کسب نموده و بسیار راحت تر برای کار و اخذ ویزای کاری در اتریش می توانند اقدام نمایند. همچنین در طول تحصیل دانشجویان می توانند برای کسب تجربه به صورت موقت و یا برای کارآموزی در اتریش اقدام کنند و شغل مورد نظر خود را در طول تحصیل بسنجند. علاوه بر این دانشجویانی که در خاک کشور اتریش هستند کار بسیار راحت تری را برای اخذ اقامت دائم اتریش نسبت به دیگران خواهند داشت.

روش های اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل

دانشجویانی که در اتریش تحصیل می کنند پس از فارغ التحصیلی می توانند به روش های گوناگونی، اقامت اتریش را اخذ کنند. توجه داشته باشید که برای اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل دانشجویان بایستی به مدت 5 سال در اتریش زندگی کنند تا کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش را دریافت کنند.

از جمله روش های اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل عبارتند از:

 • اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل از طریق کار در اتریش
 • اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل از روش سرمایه گذاری
 • اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل از راه ازدواج
 • اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل از روش کارآفرینی

دانشجویان پس از پایان تحصیل در اتریش می توانند به مدت یک سال به جستجوی کار بپردازند و با دریافت یک پیشنهاد شغلی و قرارداد کاری ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری در اتریش کنند. ویزای کاری اتریش معمولا به صورت یک ساله یا 2 ساله است. لذا متقاضیان پس از تحصیل در اتریش چنانچه بتوانند به مدت 5 سال در این کشور کار کنند می توانند اقامت دائم اتریش یا همان کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش را دریافت کنند. توجه داشته باشید که وضعیت بازار کار و نرخ بیکاری در اتریش در وضعیت مناسبی قرار دارد و چنانچه متقاضیان از دانشگاه های اتریش مدرک دریافت کنند می توانند به سادگی در اتریش مشغول به کار شوند.

روش های اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل

اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل از طریق کارآفرینی

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل، کارآفرینی است. لذا چنانچه دانشجویان فارغ التحصیل بتوانند کسب و کاری را در اتریش راه بیاندازند و به نوعی کارآفرینی کنند می توانند اقامت اتریش را بدست بیاورند. همچنین متقاضیان پس از 5 سال اقامت موقت در اتریش اقامت دائم در اتریش را کسب کنند. برای کارآفرینی در اتریش دانشجویان پس از تحصیل می توانند در اتریش شرکتی را ثبت کنند و کسب و کار خود را با ارائه برنامه و پلنی مشخص به راه بیاندازند. جهت ثبت شرکت در اتریش حداقل مبلغ 40000€ (یورو) مورد نیاز است. همچنین فرد کارآفرین بایستی باعث ایجاد مشاغل جدید شود و مبلغی به ارزش حداقل 100000€ (یورو) را برای اثبات ایده و طرح خود برای ثبت شرکت و هزینه های دیگر داشته باشد. توجه داشته باشید که کارآفرینی فرد بایستی از طرف اداره اشتغال اتریش تایید شود.

اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل از طریق سرمایه گذاری

علاوه بر روش های گفته شده جهت اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل، فارغ التحصیلان همچنین می توانند برای مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند. بدین ترتیب دانشجویان در طول تحصیل می توانند شرایط را وارسی کرده و تجربه زندگی در اتریش را بدست بیاورند و با محیط و فرهنگ مردم اتریش خو بگیرند و در صورت تمایل به اقامت دائم در اتریش اقدام به سرمایه گذاری کنند. اتریش به صورت کلی یکی از کشورهای گران اروپاست و بدین جهت نیز میزان سرمایه گذاری در اتریش هزینه بالایی در پی دارد.

بدین صورت که فرد برای سرمایه گذاری در اتریش بایستی مبلغ 3 میلیون € (یورو) را به صورت مستقیم به اتریش وارد کنند. با سرمایه گذاری در اتریش همچنین فارغ التحصیلان می توانند به راحتی برای اقامت اعضای خانواده خود اقدام کنند. البته از این روش از همان ابتدا برای اخذ اقامت اتریش می توان استفاده نمود.

اخذ ویزای تحصیلی اتریش و اقامت پس از تحصیل

متقاضیان اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل در ابتدای کار و برای تحصیل در اتریش بایستی برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش اقدام نمایند. بدین ترتیب برای دریافت ویزای تحصیلی در اتریش بایستی مراحل زیر را طی کنند:

 • مراجعه به سایت دانشگاه و تکمیل فرم درخواست پذیرش
 • کسب نامه پذیرش تحصیلی
 • ارائه نامه پذیرش به سفارت خانه اتریش
 • ارائه عکس رنگی مناسب پاسپورت
 • ارسال مدارک تحصیلی معتبر همراه ریز نمرات
 • بیمه نامه به ارزش 30000€ (یورو)
 • ارائه مدارک مربوط به اثبات توانایی مالی

بصورت کلی کار و تحصیل در اتریش یکی از شایع ترین روش ها برای اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل می باشد. همچنین فرصت یک ساله برای یافتن کار از مزایای تحصیل برای متقاضیان مهاجرت به اتریش می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سال ها تجربه در زمینه مهاجرت به روش های مختلف آماده همکاری و ارائه مشاوره به متقاضیان عزیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :