مهاجرت به کشور اکوادور

قوانین اکوادور

با توجه به هدف متقاضی از مهاجرت، باید قوانین اکوادور در زمینه مدنظر به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد تا مهاجرت با هدف صورت گیرد. سرمایه گذاری، کار، تحصیل و گردشگری از اهداف مهاجرت به این کشور می باشند. حتی برای کسانی که برای چندمین بار به این کشور سفر می کنند بهتر است با قوانین اکوادور آشنا شوند، چرا که امکان تغییر در قوانین این کشور وجود دارد. در مقاله زیر یک سری قوانین اکوادور بررسی شده است. این مقاله توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به متقاضیان مهاجرت به اکوادور ارائه می گردد.

قوانین اکوادور برای اقامت

طبق قوانین اکوادور که از 10 مارس 2022 اجرایی شد، برنامه اقامت اکوادور به عنوان یکی از بهترین ها در جهان واجد شرایط است. اکوادور برای شروع یک ویزای اقامت موقت ارائه می دهد که می توانید آن را به ویزای اقامت دائم تغییر دهید. اکوادور هنوز شرایط ورود به کشور را برای ساکنان جدید دارد، اما آنها به شما اجازه می‌دهند که این محدودیت‌ ها را به شرط پرداخت جریمه نقض کنید. در برخی موارد، می توانید به طور کلی از اقامت موقت صرف نظر کنید و مستقیما به اقامت دائم بروید.

هم چنین طبق قوانین اکوادور می توانید تا 2 سال به عنوان مقیم دائم در اکوادور غایب باشید، بدون اینکه اقامت دائم خود را از دست بدهید. اگر شهروند چند کشوری هستید، می توانید با استفاده از هر یک از پاسپورت های خود برای اقامت درخواست دهید. به طور شگفت انگیزی، حق رای و تصدی مناصب دولتی به ساکنان غیر شهروند اکوادور اعطاء شده است.

شهروندان اکثر کشورها از جمله آمریکا، کانادا، بریتانیا، استرالیا و نیوزلند، می توانند بدون ویزا به عنوان توریست وارد اکوادور شوند. مهاجرت به اکوادور معمولا گذرنامه شما را با ویزای توریستی مهر می زند که به شما اجازه می دهد تا 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید، اما باید مهر را بررسی کنید تا مطمئن شوید قبل از ترک نمایندگی می توانید اقامت 90 روزه خود را یک بار و تا 90 روز دیگر تمدید کنید. غیر از این کشورها استثنائاتی برای برخی ملیت ها وجود دارد که طبق قوانین اکوادور برای ورود به این کشور ملزم به اخذ ویزا هستند، ایران جزء این کشورهاست.

شکل زیر انواع مهاجرت به اکوادور را نشان می دهد:

قوانین اکوادور درباره ساعات کار

قوانین اکوادور درباره ساعات کار بر شرایط و ضوابط استخدامی مانند ساعات کار، تعطیلات و استراحت، دستمزد، اضافه کاری و سایر شرایط استخدامی نظارت می کند. ساعات کار عادی یک کارمند نباید از 8 ساعت در روز و حداکثر از 40 ساعت در هفته و هفته کاری 5 روزه تجاوز کند. کارمندانی که زیرزمینی کار می کنند ممکن است حداکثر 6 ساعت کار در روز داشته باشند که تا 5 روز در هفته توزیع می شود. این کار زیرزمینی باید 1 ساعت در روز بیشتر شود، مشروط بر اضافه کاری برای ساعت اضافی کار. کار پاره وقت به خدماتی گفته می شود که توسط کارمند برای مدت کمتر از 8 ساعت در روز، کمتر از 40 ساعت در هفته یا کمتر از 160 ساعت در ماه ارائه می شود.

کارفرما و کارمند ممکن است توافق کنند که ساعات کار روزانه را در ازای روزهای استراحت اضافی افزایش دهند. در هیچ موردی، روز کاری نباید بیش از 12 ساعت در روز با احتساب اضافه کاری باشد. اگر فعالیت های انجام شده نیاز به خدمات بدون وقفه داشته باشد، طرفین ممکن است در مورد روزهای کاری متوالی توافق کنند که ممکن است از 20 روز کاری متوالی تجاوز نکند. کارفرمایان باید در همه محل های کاری برنامه کاری را در مکانی قابل مشاهده برای کارکنان نمایش دهند. هر نوع تغییر برنامه کاری برای اجازه دادن به وقفه و بازیابی کار باید به همین ترتیب منتشر شود. جهت اطلاع از شرایط کار در مالتا این مقاله را مطالعه بفرمائید.

نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور اکوادور را نشان می دهد:

قوانین اکوادور برای مرخصی از کار

طبق قوانین اکوادور، اگر کارمند بدون داشتن مرخصی از کار خاتمه یابد، آنها مستحق دریافت مبلغی برای تعداد متناسب روزهای مرخصی هستند که در طول زمان کار به دست آمده است. مرخصی سالیانه حق کارمند است و قابل جبران نیست و تا زمانی که کارمند مرخصی سالانه را نگرفته باشد قرارداد کار خاتمه نمی یابد مگر اینکه به تعویق بیفتد. کارمند باید حقوق اولیه ای متناسب با مدت مرخصی سالانه دریافت کند.

طبق توافق بین کارفرما و کارمند، کارمندان می توانند به صورت کسری 15 روز مرخصی بگیرند. مرخصی‌هایی که قبل از روزهای استراحت اجباری (شنبه‌ها، یکشنبه‌ها یا تعطیلات) گرفته می‌شوند، آن روزهای استراحت باید با مجموع روزهای مرخصی گرفته شده توسط کارمند محاسبه شود. مرخصی هایی که بعد از روزهای آخر هفته یا تعطیلات اجباری گرفته می شود، این روزهای استراحت اجباری محاسبه نمی شود.

در مورد وظایف فنی که جایگزینی کارمند برای مدت کوتاهی دشوار است، کارفرما ممکن است در یک سال مرخصی را رد کند، چنین مرخصی می تواند به سال بعد منتقل شود. در این صورت در صورتی که کارمند قبل از پایان خدمت از مرخصی بهره مند نشود، مستحق دریافت حق الزحمه مربوط به مرخصی محروم با %100 حق بیمه خواهد بود.

طبق قوانین اکوادور، یک کارمند می تواند تا 3 سال مرخصی سالانه را جمع آوری کند و در سال چهارم از آن برخوردار شود. در صورت عدم اعطاء مرخصی به کارمند، معادل حق الزحمه ای که مطابق با زمان مرخصی نبوده است، بدون حق بیمه اضافی تعلق می گیرد. برای اطلاع از شرایط کار در یونان، این مقاله را مطالعه بفرمائید.

قوانین اکوادور برای سرمایه گذاری

طبق قوانین اکوادور برای سرمایه گذاری در این کشور، ملزم به اخذ ویزای سرمایه گذاری هستید. ویزای سرمایه گذاری، یک ویزای اقامت موقت 2 ساله است که به شما امکان می دهد هر دفعه که مایلید وارد اکوادور شده و از آن خارج شوید و تا زمانی که می خواهید در طول 2 سال بمانید. بر خلاف سایر انواع ویزاهای اقامت، هیچ محدودیتی برای مدت زمانی که می توانید در اکوادور یا خارج از کشور در طول 2 سال سپری کنید وجود ندارد.

اگر قرار است کمتر از 90 روز در سال را در اکوادور بگذرانید، واقعا نیازی به ویزای سرمایه گذاری نیست. در صورت نیاز می توانید به راحتی با ویزای توریستی 90 روزه با تمدید 90 روزه اختیاری سفر کنید. در اینجا یک تفکیک تقریبی از هزینه دریافت ویزای سرمایه گذار در اکوادور آورده شده است. هزینه های شما بر اساس عوامل مختلفی مانند ایالت، بانک ها، مترجم و غیره متفاوت خواهد بود.

سایر هزینه ها عبارتند از:

  • هزینه درخواست ویزای سرمایه گذاری $50 (دلار)
  • 400$ (دلار) برای ویزا
  • خدمات ترجمه $150 (دلار)
  • خدمات اسناد رسمی $50 (دلار)
  • 100$ (دلار) چک پس زمینه، آپوستیل، و پست
  • 80$ (دلار) متوسط هزینه انتقال بانکی
  • سند movimientos migratorios 5$ (دلار)
  • فتوکپی تصادفی $10 (دلار)، پوشه ها، هزینه های بانکی و هزینه پست
  • حداقل سرمایه گذاری $42500 (دلار)

به منظور مهاجرت به اروپا و سایر قاره ها می توانید از طریق موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، برای مهاجرت اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :