مهاجرت تحصیلی ایرلند

تحصیل پزشکی در ایرلند

تحصیل پزشکی در ایرلند

بسیاری از متقاضیان جهت بررسی دوره های آموزشی و نحوه پذیرش از دانشگاه های پزشکی می توانند تحصیل پزشکی در ایرلند را انتخاب نمایند. مجموعه‌ ای از عوامل اقتصادی و رفاهی و آموزشی و جاذبه‌ های طبیعی می ‌باشد. موسسات آموزشی و دانشگاهی در ایرلند سرمایه‌گذاری و برنامه‌ های بلندمدتی را در جهت جذب دانشجویان ممتاز پزشکی در کشور خود از دو دهه پیش آغاز کرده اند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه پذیرش در دانشگاه‌ های ایرلند و معایب و مزایای تحصیل در رشته پزشکی در این کشور آشنا کنیم.

شرایط عمومی تحصیل پزشکی در ایرلند

اگر قصد مهاجرت و ادامه تحصیل پزشکی در ایرلند را دارید ابتدا بایستی اطلاعات خود را درباره کشور ایرلند افزایش دهید. ایرلند یکی از جزایر موجود در قاره اروپا است. کشور ایرلند از لحاظ موقعیت جغرافیایی در شمال غربی اروپا قرار دارد و به دو بخش جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی تقسیم می‌ شود. همسایه شرقی ایرلند را می توان انگلستان عنوان کرد. جمعیت این کشور بیش از 4000000 نفر می‌ باشد. این کشور در حال حاضر یکی از اعضای اتحادیه اروپا نیز به شمار می رود. از این رو طبق قوانین، اشخاص متقاضی کار در ایرلند اگر تابعیت سایر کشورهای عضو را دارا باشند مجاز هستند. زبان رایج در این کشور نیز مانند سایر همسایگان شرقی، انگلیسی می‌باشد.

به صورت کلی تحصیل در خارج از کشور مستلزم رزومه دانشجویی و یا دانش آموزی قدرتمند است. در غیر این صورت شانس متقاضی بسیار پایین خواهد بود. عوامل متعددی بر شانس پذیرش متقاضیان موثر است. برای افزایش شانش پذیرش خود بایستی از دوره های قبل برای تقویت رزومه تحصیلی خود اقدام کنید. از جهتی نیز امتیازات متقاضی در دوره تحصیلی تاثیر بسزایی در پذیرش دانشگاه خواهد داشت.

برخی از ملاک های قبولی در دانشگاه های ایرلند عبارتند از:

  • تمکن مالی
  • رزومه تحصیلی
  • امتیازات دانشجویی
  • ثبت اختراع، ایده و سایر

شرایط ورود رشته پزشکی در ایرلند

مدت زمان موردنیاز برای فارغ‌التحصیلی در رشته پزشکی در ایرلند6 سال می ‌باشد. دانشجویان پزشکی در ایرلند طی سه سال اول باید علوم پایه شامل آناتومی و بیوشیمی و فیزیولوژی انسان را مطالعه کنند. در سه سال دوم وارد دروس پزشکی بالینی خواهند شد و دروسی مانند پاتولوژی و پزشکی عمومی و سایر را باید مطالعه کنند. همه دانشجویان متقاضی ورود به دانشگاه ‌های ایرلند برای تحصیل در رشته ‌های پزشکی بایستی در آزمونHPA قبول شوند. این آزمون، یک آزمون سراسری است که هر سال در تاریخ مشخص یک فوریه برگزار می ‌شود. برای تحصیل پزشکی در ایرلند افراد متقاضی باید نمره قبولی حد نصاب که حداقل 480 می باشد را کسب کنند.

کسانی که قصد تحصیل پزشکی در ایرلند را دارند ابتدا باید درخواست خود را در سامانه CAO ثبت کنند. پس از مشاهده درخواست شما در صورتی که با شرایط آن ‌ها سازگار باشد، با درخواست شما موافقت می‌ شود. تمامی این مراحل به صورت آنلاین انجام می ‌شود. برای این‌که درخواست شما بررسی شود و در واقع انجام پروسه ارسال درخواست و مشاهده آن بایستی 40000€ (یورو) هزینه بپردازید. پس از انجام مراحل ارائه مدارک و رزومه، یک کد داوطلبی به فرد متقاضی داده می ‌شود. پس از دریافت کد متقاضی، بایستی از بین لیستی که به او داده می ‌شود دانشگاه و رشته مورد علاقه خود را انتخاب کند و سپس منتظر پاسخ دانشگاه مدنظر خود باشد.

شرایط ورود رشته پزشکی در ایرلند

درآمد پزشکان در ایرلند

میانگین درآمد قشر پزشکان در ایرلند بین 12000€ تا 17000€ (یورو) اعلام شده است. بیش از نیمی از افرادی که در ایرلند پزشک هستند درآمدی نزدیک به بیش از 52000€ (یورو) درآمد دارند. کسانی که در رشته پزشکی در ایرلند تحصیل کرده‌اند و شرایط موردنیاز را دارند، باید حداقل شش ماه در نقش ‌های دائمی پزشکی و سه ماه در نقش ‌های ثابت، وظایف مربوطه را انجام دهند. از برآورد میزان حقوق پزشکان در ایرلند می ‌توان فهمید که پزشکان در ایرلند از شرایط اقتصادی خوبی برخوردار هستند. پس یکی از اصلی‌ترین علل افزایش علاقه‌مندان به تحصیل پزشکی در ایرلند مسائل مالی است.

شهریه دانشگاه‌ های پزشکی در ایرلند

میزان هزینه‌ای که برای تحصیل پزشکی در ایرلند باید بپردازید تحت تاثیر عوامل مختلفی مثل محل اقامت و محل تحصیل و سبک زندگی شما می‌ باشد. طبق آن‌چه تخمین زده ‌شده هزینه تحصیل پزشکی در ایرلند بین 7000€ تا 12000€ (یورو) می ‌باشد. هزینه تحصیل پزشکی در ایرلند در دوره کارشناسی برای دانشجویان غیراروپایی بین 45000€ تا 54000€ (یورو) بوصورت سالانه می ‌باشد. این هزینه برای تحصیل پزشکی در دوره کارشناسی ارشد در رشته‌ های پزشکی حدود 48000€ (یورو) می ‌باشد. این‌ ارقام فقط یکسری هزینه‌ های تخمین زده‌شده می‌ باشند و بسته به سبک زندگی و انتخاب‌ دانشگاه موردنظر و سایر عوامل توسط فرد کم یا زیاد می ‌شوند.

شرایط پذیرش در دانشگاه ‌های مختلف برای تحصیل پزشکی در ایرلند مختلف و متنوع می‌ باشد. اولین و اصلی‌ ترین شرط پذیرش در این دانشگاه ‌ها برای ادامه تحصیل داشتن مدرک دیپلم و یا هر مدرک دانشگاهی می‌ باشد. شما باید قبل از ارائه درخواست در مورد رشته مد نظر خود و دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید اطلاعات کافی کسب کنید. دانشجویانی که زبان مادری آن ‌ها انگلیسی نباشد پیش از پذیرش باید مهارت زبان خارجی خود را افزایش دهند. ساده‌ترین روش شرکت در آزمون آیلتس و کسب نمره قبولی در این آزمون است. دانشجویان برای تحصیل در رشته پزشکی نیاز به نمره قبولی 6، 6.5دارند. علاوه بر آیلتس بایستی در آزمون ورودی HPAT شرکت کنند.

دانشگاه‌های پزشکی معتبر کشور ایرلند

در این بخش اسامی چند دانشگاه برتر که دانشجویان پزشکی را از سراسر جهان می ‌پذیرند و مورد تایید وزارت بهداشت ایران هم هستند را نام می ‌بریم. مواردی که معرفی می شوند، جزء دانشگاه ‌های معتبر هستند. کیفیت اساتید و آموزش آن‌ها نیز بسیار بالا است. البته این‌ها فقط چند مورد از دانشگاه ‌های موجود در ایرلند هستند که اگر علاقه ‌مند به تحصیل پزشکی در ایرلند هستید بد نیست که در رابطه با این دانشگاه‌ ها نیز مطالعه کنید.

برخی از دانشگاه های معتبر ایرلند عبارتند از:

  • دانشگاه Trinity
  • دانشگاه Iriland
  • دانشگاه Dublin
  • دانشگاه Cork
  • دانشگاه Rcsi
  • دانشگاه Limeric

مدارک و موانع متعددی برای تحصیل در ایرلند وجود دارد. توصیه می شود حتما از وکیل متخصص در این زمینه یاری بطلبید. چرا که بدون آگاهی از قوانین مربوطه ممکن است به مشکل بر بخورید و روند مهاجرت مختل شود. برای مهاجرت تحصیلی به ایرلند بایستی تمکن مالی کافی را دارا باشید. این امر از جهت اطمینان از تامین مالی برای تحصیل در کشور مقصد حائز اهمیت است. به عبارتی یکی از ارکان اصلی پذیرش دانشجویان نیز تمکن مالی به شمار می رود. خوشبختانه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توانسته مسیر مهاجرت متقاضیان را در این زمینه هموار سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :