مهاجرت به کشور چین

گرانترین شهرهای چین

گرانترین شهرهای چین

اصلی ترین گزینه برای زندگی در هر کشوری هزینه های زندگی است، زیرا باید توجه داشت که برخی از گرانترین شهرهای چین جزء گرانترین شهرها می باشد. به نقل از نشریه بین مللی بلومبرگ، هنگ کنگ گرانترین شهر جهان که تقریبا تحت حکوت چین اداره می شود. همچنین دارای بالاترین نرخ درآمد به هزینه در میان همه کشورهای جهان می باشد. شهرهایی مانند پکن، شنزن، شانگهای و گوانگجو نیز در بین 10 شهر گران جهان قرار دارند. در کنار شهرهای بزرگی همچون توکیو، نیویورک، سئول و زوریخ در رتبه بندی های بعدی قرار خواهند داشت. البته هزینه زندگی در چین با ناحیه ای از شهر که متقاضی قصد اقامت در آن را دارد نسبت مستقیم دارد.

شناخت گرانترین شهرهای چین

موسسه مرکر (MERCER) هر ساله از میان 209 شهر دنیا، لیستی از گرانترین و ارزان ترین شهرهای جهان را منتشر می کند. هنگام محاسبه رتبه بندی یک شهر، بازارهای مسکن، نوسانات ارزی، حمل و نقل، غذا و بیش از 200 کالای مصرفی دیگر را در نظر می گیرد. هدف اینکار کمک به شرکت های چند ملیتی و دولت ها در تعیین بسته های جبرانی برای هزینه کارگران ماهر خارجی است. لیستی که که در سال 2022 منتشر شده نشان می دهد که 4 شهر بزرگ چین در میان شهرهای پر هزینه در دنیا جای گرفته اند.

پکن پایتخت و از گرانترین شهرهای چین

شهر پکن مرکز فرهنگی و سیاسی چین و یکی از بهترین شهرهای چین برای کار است. اگرچه زندگی در کشور چین در مقایسه با دیگر قدرت های اقتصادی دنیا ارزان تر است. ولی نمی توان گفت پکن شهری ارزان برای زندگی می باشد. گرچه با پیدا کردن کاری با درآمد بالا، مواجه شدن با مشکلات مالی در آینده بعید به نظر می رسد. از سال 2018 تا کنون، تولید ناخالص داخلی پکن 458 میلیارد $ (دلار آمریکا) بوده است. بدین ترتیب حدود 4% از تولید ناخالص داخلی کشور چین را تشکیل می دهد. رتبه 12 را در این کشور به خود اختصاص داده است.

پکن بیش از هر شهر دیگری در جهان دارای مقر شرکت های بزرگ و بزرگترین صنایع چین بوده است. بدین ترتیب این خود شانس یافتن کار را در این شهر افزایش می دهد. هزینه متوسط زندگی برای هر فرد در این شهر 2250$ (دلار) می باشد. مهاجرت به چین به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

پکن پایتخت و از گرانترین شهرهای چین

شانگهای، اولین شهر در لیست گرانترین شهرهای چین

با وجود توسعه سریع شانگهای، تفاوت های زیادی در انواع مسکن وجود دارد. در نیمه اول قرن بیستم مسکن سنتی شیکومن، ترکیبی از سبک معماری چینی و اروپایی، حدود 60% شهر را تشکیل می داد. ولی اکنون جای اکثر آنها را برج های سر به فلک کشیده گرفته است. این شهر را به 2 قسمت قدیم و جدید تقسیم نموده است. مهاجران خارجی که در شانگهای زندگی می کنند نیز عمدتا به 2 گروه تقسیم می شوند: مهاجران قانونی و مهاجران غیر قانونی که بیشتر در قسمت قدیم شهر ساکن هستند. شانگهای پایتخت تجاری چین است. بیشتر شرکت های چند ملیتی دفتر مرکزی خود در چین را در شانگهای تشکیل می دهند. حتی برخی نیز دفاتر آسیا، اقیانوسیه خود را در این شهر مستقر می کنند.

کارمندان خارجی این شرکت ها عمدتا در خارج از کشور استخدام شده اند. بدین ترتیب با حقوق بین المللی به همراه کمک هزینه های زندگی مختلفی که برای تحصیل و حمل و نقل و غیره دریافت می کنند. با این حال، این شرکت ها به طور روز افزونی خارجی های غیر قانونی را در این کشور استخدام می کنند. گروهی از مهاجران اروپایی نیز عمدتا به عنوان معلم انگلیسی شروع می کنند. بدین ترتیب بعدها به صنعت سرگرمی و توریسم ملحق شده اند. بدین ترتیب درآمدهای بالایی را به دست می آورند. با این حال هزینه زندگی بسیار بالا بوده و به میانگین 2500$ (دلار) در ماه می رسد. اما یکی از مناسب ترین گزینه ها برای مهاجرت از طریق کار در چین می باشد.

شنزن در میان گرانترین شهرهای چین

مناظر شهر شنزن چین از اقتصاد پر جنب و جوش آن ناشی می شود که با سرمایه گذاری سریع خارجی و به دنبال سیاست های گشایش اقتصادی دولت چین در سال 1979 امکان پذیر شد. این شهر یک قطب برتر فناوری جهانی است که توسط رسانه ها سیلیکون ولی (silicon valley) چین لقب گرفته است. این شهر در دهه 1990 و 2000 یکی از سریع ترین شهرهای جهان از نظر نرخ رشد بوده است. ورود کارخانه های بزرگ فناوری های نوین به این شهر انقلابی نوین را در 2 دهه پیش رقم زده است. به موازات پیشرفت، هزینه های زندگی در این شهر نیز به سرعت افزایش یافت. هزینه ماهانه زندگی درسال 2020 در این شهر به ازای هر نفر 2200$ (دلار) تخمین زده شده است. جهت اطلاع از هزینه زندگی در چین مقاله مذکور را از طریق لینک مشخص شده مطالعه بفرمائید.

گوانگجو شهری با هزینه زندگی بالا در چین

گوانگجو قطب اصلی تولید در کنار دلتای مروارید است. یکی از مناطق تجاری و تولیدی سرزمین اصلی چین که در سال 2017، تولید ناخالص داخلی آن به 318 میلیارد $ (دلار آمریکا) رسید. این شهر یکی از آبادترین شهرهای مهم چین محسوب می شود. به دلیل صنعتی شدن سریع، زمانی این شهر نیز شهری نسبتا آلوده قلمداد می شد که پس از اجرای برنامه ریزی شهری سبز، این شهر اکنون یکی از شهرهای دوست داشتنی و زیبای چین است. نمایشگاه “کانتون” یا “نمایشگاه واردات و صادرات چین”، هر ساله در ماه های آوریل و اکتبر توسط وزارت بازرگانی این کشور در شهر گوانگجو برگزار می شود. این نمایشگاه در بهار سال 1957 افتتاح شد. یک رویداد مهم برای این شهر است.

این نمایشگاه با طولانی ترین تاریخ بالاترین مساحت و بزرگترین در سطح چین شرکت های خارجی و سرمایه گذاران داخلی را جذب کرده است. با فراهم آوردن زمینه های مناسب آنها را ترغیب به سرمایه گذاری می کند. این سیاست در سال های اخیر بسیار مثمر ثمر واقع گردیده است. علاوه بر سرمایه ها، نیروی کاری عظیمی را به سمت خود کشانده است. سایر اطلاعات لازم در مورد کشور پهناور چین را از مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوید تا با آگاهی از توضیحات لازم، تصمیات مطمئن تری در مورد مهاجرت به چین بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :