مهاجرت کاری موناکو

کار در موناکو

کار در موناکو

کسب و کار در موناکو بسیار امیدوارکننده است، اما چیزی که کار در این کشور را متمایز می کند گشودگی و تمایل به توانمندسازی کارکنان است. از دلایلی که می توان کار در موناکو را به عنوان آینده شغلی خود برگزید، این است که یادگیری مادام العمر در فرهنگ موناکو گنجانده شده است. اگر قصد دارید افق های خود را گسترش دهید دنیایی از فرصت ها و کنفرانس های بین المللی موناکو، در انتظار شماست.

همچنین فرصت های برابر کار در موناکو مساوی با حقوق بشر، جنسیت، نژاد، ملیت، گرایش جنسی، منشا قومی و مذهبی است. از سوی دیگر این کشور، با فرانسه و دریای مدیترانه همسایه است و آب و هوای زیبا و معتدل را در طول سال برای مهاجران تضمین می کند. لازم به ذکر است که، افرادی که با هدف کار به موناکو سفر می کنند، پس از ورود به این کشور ابتدا باید برای دریافت مجوز کار موناکو درخواست دهند. هدف ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از ارائه این مقاله آشنایی بیشتر شما با شرایط کاری و مشاغل موجود در موناکو بوده است.

ویزای موقت کار در موناکو

ویزای موقت کار در موناکو به شما این امکان را می دهد که در موناکو اقامت داشته باشید و همچنین قادر خواهید بود هر فعالیتی را طبق قانون انجام دهید. شما با این نوع از ویزا می توانید به مدت یک سال اقامت در موناکو داشته باشید.

انواع ویزای موقت کار در موناکو به شرح زیر می باشد:

انواع ویزای موقت کار در موناکوخصوصیات
ویزای موقت کار برای پیوند با یک شهروند در موناکواین نوع از ویزا در صورتی است که با یک شهروند موناکویی پیوند مستقیم دارید به عنوان مثال همسر شما شهروند موناکو باشد.
ویزای موقت کار مذهبیویزای موقت کار مذهبی به خارجیان مذهبی متعلق به کلیسا ها، فرقه ها یا جماعت شناخته شده در کشور اجازه می دهد به موناکو مهاجرت کنند تا فعالیت های مذهبی را در این کشور ترویج دهند.
ویزای موقت کار برای یک مقیم سابق موناکواین نوع از ویزای موقت، برای آن دسته از مهاجرانی است که قبلا حداقل یک سال با ویزا در موناکو اقامت داشته اند.

شرایط لازم جهت کار در موناکو

اتباع خارجی که قصد اخذ ویزای کار در موناکو را دارند باید شرایط لازم جهت کار در این کشور را رعایت کنند. از جمله شرایط لازم برای کار در این کشور به شرح زیر می باشد:

  • قرارداد کار در موناکو باید قبل از سردفتر، توسط کارفرما و کارمند امضاء شود.
  • متقاضیان حرفه ای یا تکنسین های ماهر، باید مدارکی را ارئه دهند که به درستی در کشور مبدا خود مورد تایید قرار گرفته باشد.
  • فعالیت ها و مشاغلی که اتباع خارجی قصد دارد در این کشور انجام دهد، نباید برای امنیت ملی کشور خطرناک تلقی شود. زیرا در صورت تردید در این مورد، از وزارت دفاع موناکو خواسته می شود تا گذارشی به وزارت کار این کشور ارائه دهد.

در مقاله مقایسه زندگی در موناکو و آلمان به بررسی تفاوت های بارز این 2 کشور می پردازیم.

مجوز کار در موناکو

اتباع خارجی که با هدف اخذ ویزای کار موناکو به این کشور سفر کرده اند، باید قبل از شروع به کار در این کشور، جهت اخذ مجوز کار موناکو اقدام نمایند. علاوه بر این مبنای اصلی اخذ مجوز کار در موناکو، قرارداد کاری یا سفر کاری برای انجام فعالیت های خاص می باشد. با اینکه کشور موناکو عضوی از اتحادیه اروپا محسوب نمی شود. اما مهاجرانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا جهت کار به موناکو مهاجرت می کنند نیازی به اخذ مجوز کار این کشور ندارند.

اما در مواردی که اخذ مجوز کار توسط مهاجران الزامی است، باید توسط کارفرمای متقاضیان درخواست شود. پس از آن توسط آژانس استخدام موناکو صادر خواهد شد. از سوی دیگر، مجوز کار در موناکو برای مدت یک سال صادر می شود. اما اگر شرایط صدور آن معتبر باشد، مجوز کار موناکو ممکن است برای یک سال دیگر تمدید شود. به این نکته نیز توجه فرمایید که کارگران بین المللی برای دریافت مجوز کار در موناکو، باید دارای ویزای اقامت طولانی مدت باشند.

مجوز کار در موناکو

مشاغل مهم جهت کار در موناکو

بازار کار در موناکو بسیار رقابتی است، به همین جهت مشاغل مختلفی در این کشور آماده میزبانی از مهاجران جویای کار می باشد. از سوی دیگر، مهارت های زبانی در این کشور تقاضای زیادی دارد. کارگران خارجی چند زبانه یا آنهایی که می توانند حداقل به یکی از زبان های رسمی کشور صحبت کنند شانس بیشتری برای اشتغال دارند.

اکثر مردم موناکو در بخش خدمات بانکداری، املاک و مستغلات، خدمات درمانی، بیمه و فناوری اطلاعات مشغول به کار هستند. همچنین در این کشور تعداد محدودی مشاغل در زمینه صنعت در حال فعالیت هستند. لازم به ذکر است که، اکثر مشاغل موجود در موناکو برای کارگران بسیار ماهر است. اما بسیاری از کارگران بین المللی نیز از کمبود کارگر در این کشور بهره می برند.

در نمودار زیر می توانید دستمزد شغل های مختلف موناکو را با یکدیگر مقایسه کنید:

مقایسه دستمزد شغل های مختلف در موناکو

پرداخت مالیات برای کار در موناکو

افرادی که با هدف کار به موناکو مهاجرت می کنند باید به این نکته مهم توجه کنند که برای کار در موناکو باید مالیات بپردازند. نحوه مالیات شما در موناکو به وضعیت اقامتی شما نیز بستگی دارد. زیرا اتباع خارجی که واجد شرایط اقامت موناکو هستند بر کل درآمد خود مالیات می دهند. افرادی که این کار را انجام نمی دهند فقط بر درآمد ناشی از منابع کشور موناکو مشمول پرداخت مالیات می شوند.

البته ناگفته نماند که یک بند ویژه برای مهاجران بین المللی که قصد کار در موناکو را دارند وجود دارد. که آنها حق دریافت کمک هزینه معاف از مالیات را دارند. تا هزینه اضافی را که معمولا با سبک زندگی مهاجرتی موقت مرتبط است پوشش دهند. همچنین کمک هزینه های اتباع خارجی تقریبا 12500€ (یورو) در سال، یا 35000€ (یورو) در موارد خاص یعنی در فعالیت های کنترل کننده یا برای تحقیقات علمی در موناکو محدود شده است. اگر چنانچه تصمیم خود را جهت کار در موناکو گرفته اید برای پیشبرد اهداف خود می توانید با مشاوران مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :