مهاجرت کاری سوئیس

کار در سوئیس

کار در سوئیس

کار در سوئیس برای دانشجویان و مهاجران مساله مهمی است، زیرا برای گذران امورات معیشتی خود احتیاج به کار حتی پاره وقت پیدا خواهند کرد. سوئیس، از بی طرف ترین و امن ترین و آرام ترین کشورها است. از این رو وجود 4 زبان رسمی در این کشور، تعداد و درخواست مشاغل را متنوع و زیاد کرده است. جاذبه های توریستی در کشور سوئیس، کوهستان ها و طبیعت، آب و هوای فوق العاده و مهاجرپذیر بودن این کشور، شرایط و امکانات خوب تحصیلی و شغلی برای زندگی هر فرد و خانواده ای ایده آل است.

کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در جدول زیر اطلاعاتی در خصوص شرایط کار در این کشور را در اختیار شما قرار خواهند داد:

زبانناحیهرتبه استفاده در سوئیس
انگلیسیشرکت و ادارات و موسسات انگلیسی زبان4
آلمانیمرکز و شرق کشور1
فرانسویمرکز و شرق کشور2
ایتالیاییجنوب کشور3

آمار کار در سوئیس

با تمام موارد گفته شده یافتن شغل در سوئیس امکان پذیر است. از این رو گزینه های کم مشاغل در سوئیس برای انگلیسی زبانان، به ویژه در بخش هایی است که کمبود نیروی کار ماهر زیاد است. در سوئیس چند فرهنگی، زبان اغلب کلید یافتن کار در سوئیس می باشد. اقتصاد سوئیس پایدار است و نرخ بیکاری سوئیس یکی از پایین ترین نرخ ها در جهان را دارد. کارگران مرزی نیز در سوئیس نقش مهمی دارند.

به طوری که حدود 332 هزار کارگر مرزی در 3 ماه منتهی به پایان ژوئن 2022 در سوئیس فعال هستند. مشاغل مربوط به صنایع و نیروی کار با مهارت و حرفه ای نقش مهمی در اقتصاد سوئیس دارند. از جمله بزرگترین بخش ها از جمله مواد شیمیایی، بانکی، بیمه، داروسازی، ساخت ساعت و خرده فروشی مواد غذایی می باشند.

مشاغل مورد نیاز و کار در سوئیس

از سال 2017 دولت سوئیس تعداد کارگران خارجی غیر عضو اتحادیه اروپا را در این کشور محدود کرده است. سهمیه ها در کشور سوئیس هر ساله مورد بازبینی قرار می گیرند. 8500 سهمیه برای سال 2022 در نظر گرفته شده است. سوئیس ممکن است یک کشور کوچک باشد، اما کشوری ست با نیروی کار بسیار ماهر، به عنوان مثال، در فن آوری بالا، میکروبیولوژی و تکنولوژی یک کشور مهم صنعتی در جهان تلقی می شود.

بنابراین مشاغلی برای کارگران ماهر در زمینه و رشته های مهندسی و فناوری، داروسازی، مشاوره، بانک، بیمه و فناوری اطلاعات وجود دارد. تحلیلگران مالی، تحلیل گران تجارت و تحلیل گران سیستم بسیار تقاضا دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به سوئیس مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

برخی از شرکت های بزرگ در کشور سوئیس عبارتند از:

  • گلنکور بین المللی
  • ABB
  • نوارتیس
  • SGS
  • روشه
  • زوریخ
  • اعتبار سوئیس
  • Adecco

مشاغل مورد نیاز و کار در سوئیس

حقوق و رزومه و مصاحبه کاری در کشور سوئیس

کارگران سوئیسی حداقل 4 هفته در سال تعطیلات به علاوه تعطیلات رسمی دریافت می کنند. برای کارگران زیر 20 سال، این زمان به پ5 هفته در سال می رسد. بیشتر کارمندان قرارداد کار کتبی دریافت می کنند که این قرارداد شامل جزئیات حقوق کار، از جمله شرایط فسخ قرارداد است. وقتی شغلی پیدا کردید، باید بدانید که چگونه یک رزومه یا CV تدوین کنید و یک نامه به سبک سوئیس را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که برنامه شما مورد توجه قرار گرفته است.

با برخی از شرکت های بزرگتر، روند درخواست ممکن است شامل آزمایش و ارزیابی روان سنجی باشد، که این مرحله معمولا در مصاحبه اتفاق می افتد. آمادگی برای مصاحبه های شغلی سوئیس مشابه جاهای دیگر است، پس هوشمندانه لباس بپوشید، از قبل در مورد شرکت تحقیق کنید تا آمادگی لازم را داشته باشید، چند سوال خوب داشته باشید و رفتار خود را رسمی نگه دارید. در حین مصاحبه اگر به چند زبان مسلطید، تمامی آنها را به کار ببرید و کارفرمای خود را شگفت زده و ترغیب به استخدام کنید. جهت اطلاع از شرایط و هزینه زندگی در سوئیس ابتدا مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

نکاتی در خصوص کار در سوئیس

ساکنان سوئیس می توانند پس از 5 روز بیکاری درخواست بیمه بیکاری کنند، با این وجود شما باید در 2 سال گذشته حداقل 12 ماه کار کرده باشید و کمک هزینه پرداخت کنید تا واجد شرایط شوید. در خصوص تایید کار در سوئیس کارفرمایان باید ثابت کنند که کار توسط یک فرد محلی انجام نمی شود و مجوزها فقط به مدیران، متخصصان و کسانی که دارای مدارک تحصیلی بالاتر هستند محدود می شود.

هنگامی که شغلی را در سوئیس پیدا کردید و شروع به کار کردید، احتمالا در ابتدا در یک دوره آزمایشی خواهید بود. این معمولا بسته به قرارداد کار شما بین یک الی 3 ماه است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کار در سوئیس و شرایط آن با مشاوران متخصص در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :