مهاجرت کاری اسپانیا

کار در اسپانیا

کار در اسپانیا

برای کار در اسپانیا، باید از بازار کار و نرخ بیکاری و اقتصاد کشور اسپانیا این کشور آگاه بود. افرادی که در کشور اسپانیا به دنبال کار می باشند، ممکن است به نظر برسد که تعداد انگشت شماری از مشاغل مناسب و تعداد زیادی از متقاضیان کار وجود دارد، مخصوصا اگر برای یافتن شغل در اسپانیا، به دنبال مشاغل انگلیسی زبان باشید. اما اگر بتوانید محل کار را جستجو کنید، یافتن شغل در کشور اسپانیا امکان پذیر است. به طور خاص، مشاغل بی شماری در اسپانیا برای افراد خارجی با مهارت های تخصصی وجود دارد. روزهای کاری معمولا به دلیل نوشابه اسپانیایی بسیار طولانی است.

در کشور اسپانیا، بسیاری از افراد از طریق مسیرهای غیررسمی مانند دهان به دهان، شبکه ها و برنامه های سوداگرانه کار پیدا می کنند. این امر خصوصا در مورد شرکت های کوچک و متوسط در اسپانیا وجود دارد. به همین ترتیب، برای جستجوی شغل خود را به آژانس ها و آگهی ها محدود نکنید و پیش قدم باشید و فرصت ها را جستجو کنید و وارد شبکه شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد ما به شما ارتباط با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد.

بازار کار در اسپانیا

در کشور اسپانیا نرخ بیکاری بالاترین نرخ را در قاره اروپا و در میان کشورهای اتحادیه اروپا دارد که حدود 14.5% می باشد. این درصد نرخ بیکاری بیش از 2 برابر میانگین اتحادیه اروپا %6.7 است. دولت اسپانیا برنامه خاصی را برای تلاش برای رسیدگی به مسئله بیکاری جوانان اجرا کرده است. بدین ترتیب بالاترین سطح بیکاری مربوط به کارگران غیر ماهر است. با وجود بیکاری بالا، متقاضیان جویای کار می توانند در اسپانیا در بخش های مختلفی مانند IT، خودرو، دارویی، مواد شیمیایی، مواد غذایی و نوشیدنی ها و گردشگری شغل پیدا کنید.

بدین ترتیب شرکت های بزرگ جهانی در اسپانیا عبارتند از:

 • بانکو سانتاندر (امور مالی)
 • Telefonica (ارتباطات راه دور)
 • رپسول (انرژی)
 • ACS (ساخت و ساز)
 • Iberdrola (انرژی)
 • BBVA (امور مالی)
 • Inditex (خرده فروشی لباس)
 • IAG (سفر هوایی)

به همراه کشورهای پرتغال و یونان، کشور اسپانیا یکی از کشورهایی است که کمترین میزان مشاغل موجود را دارد. اما با این حال، متقاضیان در بخش هایی مانند فناوری اطلاعات، مهندسی، امور مالی و بهداشت و درمان احتمال یافتن شغل بالایی خواهند داشت. از این رو به خاطر داشته باشید که در برخی از زمینه هایی مانند کارشناسان مالیاتی، به زمینه های تخصصی نیاز است. فرصت های شغلی در مناطق مختلف کشور اسپانیا متفاوت می باشد. برای مشاغل انگلیسی زبان در اسپانیا، کار فصلی در تجارت گردشگری و آموزش زبان انگلیسی در اسپانیا هر 2 منابع شغلی محبوب خارجی ها می باشند. جهت اطلاع از شرایط اجاره خانه در اسپانیا پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

بازار کار در اسپانیا

قوانین کار و حقوق در اسپانیا

کارمندان تمام وقت در اسپانیا در هفته بیش از 40 ساعت کار می کنند. از اینرو ساعت کاری در کشور پرتغال از ساعت 9 صبح تا 8 شب می باشد. همان طور که قبلا اشاره شد، ساعت ناهار در کشور اسپانیا طولانی می باشد و از 2 تا 4 بعد از ظهر است. البته این فقط در برخی از شرکت ها می باشد. با این حال، در سال های اخیر دولت اسپانیا اقداماتی را انجام داده است تا سیستا را برای ناهار طولانی که روز کاری اسپانیا برای آن معروف است حذف کند. شما به احتمال زیاد ساعات کار معمول و یک ساعت استراحت ناهار را در بسیاری از شرکت های بزرگتر و چند ملیتی پیدا خواهید کرد.

کارگران به طور نسبی توسط قراردادهای کاری اسپانیا که حتی برای نقش های موقت نیز معمول است، محافظت می شوند. از اینرو دوره های آزمایشی معمولا بین 2 تا 6 ماه است. حداقل زمان اخطار برای خاتمه قرارداد 15 روز است، اگرچه برای کسانی که سال ها کار کرده اند می تواند به 3 ماه برسد. کارگران اسپانیایی علاوه بر تعطیلات رسمی کشور اسپانیا، حداقل 22 روز کاری در سال حق استحقاق با حقوق دارند. در کشور اسپانیا متوسط ​​حقوق سالانه خیلی زیاد نیست. از اینرو کارگران به طور متوسط ​​23000€ (یورو) درآمد کسب می کنند و این یک شغل پردرآمد است. حداقل دستمزد ماهانه حدود 1000€ (یورو) است. در خصوص اطلاع از مزایا و معایب تحصیل در اسپانیا پیشنهاد ما شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

در جدول زیر مشاغلی که در کشور استرالیا پر درآمد می باشند عبارتند از:

نام شغلمتوسط حقوق به یورو
حسابدار25300€
معمار23000€
مدیر بازاریابی40000€
پرستار25000€
مدیر تولید42500€
مهندس نرم افزار31500€
معلم25650€
طراح UX33450€
توسعه دهنده وب22400€

خود اشتغالی و کار آزاد در اسپانیا

گزینه دیگر برای کار در کشور اسپانیا راه اندازی مشاغل و خود اشتغالی و کار آزاد کی باشد و از زمان شروع بحران اقتصادی در کشور اسپانیا رشد قابل توجهی در کارگران اتومبیل داشته است. اندکی بیش از 15% از نیروی کار اسپانیایی خود اشتغال دارند که بالاتر از متوسط اتحادیه اروپا می باشد. اگر در کشور اسپانیا این مسیر را طی کنید، انتخاب بین کار به عنوان یک بازرگان حرفه ای یا انحصاری حرفه ای که در آن درآمد شخصی و تجاری شما با هم مالیات می گیرد، یا ایجاد یک شرکت محدود  در جایی که تجارت وجود دارد، بصورت جداگانه حق انتخاب دارید. این بدان معناست که شما باید مالیات تجاری جداگانه ای را ثبت کنید.

به طور کلی، اگر قصد دارید که در حرفه خود آزادی بیشتری داشته باشید، خود اشتغالی در کشور اسپانیا یکی از بهترین گزینه ها می باشد. اما انتظار مزایای زیادی را نداشته باشید. خواه قصد راه اندازی فروشگاه خرده فروشی، راه اندازی یک شرکت کوچک یا کار به عنوان فریلنسر را داشته باشید، بهتر است پیش از این بدانید که چگونه خود اشتغالی داشته باشید و از اشتباهات رایج خودداری کنید. بسته به نوع کار خوداشتغالی که می خواهید انجام دهید تشریفات مختلفی وجود دارد.

در اینجا مروری بر تشریفات لازم برای راه اندازی شغلی به عنوان کارگر خود اشتغالی در اسپانیا وجود دارد:

 • ثبت کلیه فعالیت ها در سازمان مالیات و تامین اجتماعی
 • اداره کردن تشریفات به صورت آنلایت با به دست آوردن سند الکترونیکی تک
 • برای تاسیس فروشگاه خرده فروشی یا بازسازی ساختمان به مجوز شورای شهر و مجوز ساخت نیاز دارید.
 • مطلع کردن جامعه خود مختار در رابطه با راه اندازی فضای کار

اگر قصد کار در کشور اسپانیا را دارید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت مشاوره تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :