مهاجرت سرمایه گذاری در مکزیک

کارآفرینی در مکزیک

علاقه مندان به کارآفرینی در مکزیک باید تسلط بر حوزه خود داشته باشند، آنها باید بتوانند به طور انتقادی فکر کنند تا مشکلات را شناسایی کنند. همچنین ایده های جدید کارآفرینی را طوفان فکری کنند و آنها را در زمینه مناسب آزمایش کنند. همچنین اقتصاد قدرتمند مکزیک به طور پیوسته این کشور را در رده بندی 20 کشور جهان برای بزرگترین تولید ناخالص داخلی قرار می دهد.

از سوی دیگر، کارآفرینان خارجی با ایجاد 9500 شغل و افزایش 2.75 میلیارد $ (دلار) سرمایه در مکزیکوسیتی، تاثیر قابل توجهی بر اکوسیستم کارآفرینی مکزیک دارند. به عبارت دیگر، تنوع فرهنگی نه تنها بخش قابل توجهی از اکوسیستم کارآفرینی در مکزیک را تشکیل می دهد. بلکه باعث رشد اقتصادی و تغییرات اجتماعی در این کشور نیز می شود. این مطالعه که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما عزیزان ارائه شده، به بررسی تاثیر کارآفرینی در مکزیک می پردازد. همچنین دلایل تبدیل مکزیک به یک مرکز کارآفرینی را توضیح می دهد.

چند اصل مهم کارآفرینی در مکزیک

افرادی که قصد سرمایه گذاری و کارآفرینی در مکزیک را دارند، باید به چند اصل مهم کارآفرینی در این کشور آگاه باشند. چند اصل مهم کار آفرینی در مکزیک عبارت اند از:

  • استراتژی روشنی داشته باشید. برای اینکه در دراز مدت به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید، باید عمیقا به نتیجه و تاثیر کار خود در این کشور آگاه باشید. این امر مستلزم درک انگیزه، قابلیت ها و ارزش افزوده منحصر به فرد شما در برابر شرایط می باشد.
  • داستان خود را اصلاح کنید. یک کارآفرین موفق می تواند بدون زحمت و به طور مختصر درباره محصول خود، راه حل، ارزش پیشنهادی و دامنه بازار آن بحث کند.
  • از هوش تجاری قوی استفاده کنید. در حالی که کارآفرینی در مکزیک آموزشی هدفمند است و باید هدفمند باشد اما یک سرمایه گذاری تجاری نیز تلقی می شود که این مستلزم داشتن هوش تجاری تمامی کارآفرینان می باشد.
  • اولویت دادن به روابط سهامداران مجموعه در خصوص ایجاد اعتماد با اعضای جامعه کلید تعامل موثر سهامداران و ادغام افراد در طراحی مشترک راه حل های آموزشی است.

دوره های آموزش کارآفرینی در مکزیک

گذراندن دوره های کارآفرینی و کسب گواهی آن، این فرصت را برای دانش آموزان فراهم می کند تا ویژگی های کارآفرینی خود را ارزیابی کنند. همچنین مهارت های لازم برای نوشتن یک طرح تجاری جامع را به دست آورند. از سوی دیگر دانش آموزان فرصتی برای کسب دانش در زمینه تامین مالی، قوانین ایالتی مکزیک و مراحل سازماندهی یک تجارت موفق را خواهند داشت. به این نکته نیز توجه فرمایید که دوره های فنی برای اخذ مدارک یا برنامه دیپلم در مدیریت بازاریابی اعمال می شود. برای درک بهتر دوره های آموزشی در مکزیک به تصویر زیر نوجه فرمایید:

اکوسیستم کارآفرینی در مکزیک

اکوسیستم کارآفرینی در مکزیک به گونه ای است که بزرگسالان بسیاری را در راه اندازی کسب و کار در این کشور تشویق می کند. درصد بزرگسالانی که در راه اندازی کسب و کار در مکزیک مشارکت دارند در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته و به 45% از جمعیت بالغ رسیده است. همچنین نرخ کارآفرینی در مکزیک در سال 2023 به 2 برابر بیشتر از سال گذشته رسیده است. از سوی دیگر، با بهبود بحران اقتصادی جهان در سال 2012 و با تمرکز دولت فعلی مکزیک، بر تشویق نرخ کارآفرینی افزایش یافته است. تاکید دولت مکزیک بر کارآفرینی بین المللی، به طور جدی در سال 2020 با راه اندازی طرح توسعه کارآفرینی آغاز شد. با این شرایط، اعتماد مکزیکی ها به توانایی هایشان برای راه اندازی یک کسب و کار در سال های اخیر افزایش چشم گیری داشته است.

سیاست های اقتصادی در جهت کارآفرینی در مکزیک

در مورد سیاست های اقتصادی مکزیک در جهت کارآفرینی در این کشور، دیدگاه های متفاوتی وجود دارد. این کشور از یک سو نظارت خود را بر سیاست های بازار آزاد ابراز کرده، از سوی دیگر، تغییر به سمت کنترل دولتی را اعمال کرده است. همچنین دولت مکزیک، تجارت بین المللی، سرمایه گذاری خارجی و نوسازی توافق نامه تجارت آزاد با اتحادیه اروپا و منطقه آزاد تجاری را ترویج می کند.

شرکت های خارجی، به ویژه در بخش تولید، باید این موضوع را به عنوان یک علامت مثبت ببینند و سرمایه گذاری در مکزیک را اصلی ترین هدف خود برای پیشرفت اقتصادی قرار دهند. از سوی دیگر سرمایه گذاران خارجی نه تنها از محیط سیاسی، اقتصادی، بلکه از چارچوب قانونی برای تصمیم گیری در مورد کارآفرینی در این کشور نیز باید اطلاع داشته باشد. از سیاست های اقتصادی دیگر مکزیک می توان به تغییر به سمت کنترل دولتی در بخش انرژی اشاره کرد. که علیرغم اقدامات دولت علیه بخش خصوصی در بخش انرژی، دادگاه های فدرال احکامی علیه سیاست های انرژی صادر کرده اند.

امنیت در مکزیک

کارآفرینان و سرمایه گذاران بالقوه به صورت جدی نگران امنیت در مکزیک هستند. به طور کلی مکزیکی ها و کارآفرینان بین المللی نگران سطوح امنیتی در مناطق خاصی از کشور هستند. مکزیک طی سالیان گذشته در مسائل مربوط به امنیت، که به طور قابل توجهی بر شاخص های رقابت پذیری آن تاثیر می گذارد رشد به سزایی داشته است. طبق گزارش نظر سنجی امنیتی در مکزیک در سال 2023 اکثر شرکت ها معتقدند که سطح امنیتی در دو سال گذشته بسیار فراتر از سطح امنیت در قاره آمریکا بوده است.

در تصویر زیر می توانید شهرهایی که کمترین نگرانی امنیتی را در مکزیک دارند مشاهده فرمایید:

شهرهایی که کمترین نگرانی امنیتی را در مکزیک دارن

در مجموع یک کارآفرین بالقوه، هنگام تصمیم گیری برای سرمایه گذرای در مکزیک باید چندین فاکتور، از لجستیک گرفته تا بودجه امنیتی را در نظر بگیرد. به همین سبب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در خصوص کارآفرینی در مکزیک و مسائل امنیت این کشور می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :