مهاجرت سرمایه گذاری در اتریش

کارآفرینی در اتریش

کارآفرینی در اتریش

این نوشتار به موضوع کارآفرینی در اتریش اختصاص دارد تا متقاضیان جویای مهاجرت ابتدا با امکانات و شرایط نوآفرینی در این کشور آشنا شوند. کارآفرینی را می‌توان به عنوان حوزه‌ ای مرتبط با کسب‌ و کار تعریف کرد که در آن رهبران سازمان‌ ها از ریسک کردن، مقابله با راه‌ حل‌ های نوآورانه به منظور افزایش عملکرد تجاری خود و تضمین بالاترین درآمد هراسی ندارند. کارآفرینی بر بهره‌ برداری از فرصت‌های تجاری، توسعه و کنترل طرح کسب‌وکار، ایجاد راه‌ اندازی، مدیریت، تیم‌ سازی، استراتژی‌های بازار، مدیریت منابع انسانی، رهبری، نوآوری، مالکیت معنوی، اقتصاد، شبکه‌سازی، تحقیقات بازار و سایر تمرکز دارد. مدارک کارآفرینی به دانش آموزان می آموزد که با استفاده از منابع محدود، ایده ها و مفاهیم تجاری را به محصولات یا خدمات قابل دوام تبدیل کنند. با توجه به گفته های فوق برای بهره مندی از مشاوره کارشناسان ما به موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه فرمایید.

مدارک کارآفرینی در اتریش

در اتریش، می توان برخی از مقرون به صرفه ترین موسسات آموزشی در اروپا را یافت و دانشگاه های دولتی، مدارک تحصیلی کارآفرینی را برای همه شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا رایگان و یا کم هزینه ارائه می دهند. در حالی که دانشجویان غیر اتحادیه اروپا نیز هزینه های مقرون به صرفه ای را پرداخت می کنند که معمولا کمتر از 2000€ (یورو) در سال است. سیستم آموزشی اتریش بدون به خطر انداختن کیفیت آکادمیک به این مهم دست می یابد، زیرا دانشگاه های محلی مرتبا در بین بهترین های این قاره رتبه بندی می شوند. مطالعات کارآفرینی ارائه شده توسط مدارس بازرگانی در سراسر جهان به دانش‌ آموزان آموزش می‌ دهد که مدل‌ های کسب‌ و کار جدید طراحی کنند، اجرای خوب نوآوری ‌ها را مدیریت کنند، در حالی که خطرات بالقوه طرح‌ های تجاری را ارزیابی می ‌کنند.

کارآفرینان معمولا در شرکت ها یا استارت آپ ها کار می کنند. از سوی دیگر متقاضیانی که در دوره کارآفرینی در اتریش ثبت نام می کنند، مهارت های ارتباطی را توسعه می دهند تا به مذاکره کنندگان خوبی تبدیل شوند و همچنین مهارت های اساسی مدیریت و رهبری را یاد خواهند گرفت. یک کارآفرین خوب از خلاقیت خود استفاده می کند و از تفکر استراتژیک برای ایجاد طرح های تجاری موثر استفاده می کند. مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در کارآفرینی در اتریش، شامل دانش نظری و فعالیت های عملی است. درک محیط کسب و کار امروز، توانایی مدیریت افراد و فروشندگی خوب، سنگ بنای این حوزه مدرن و پویا است.

چشم انداز شغلی برای فارغ التحصیلان در زمینه کارآفرینی عبارتند از:

  • مدیر/مدیر بازرگانی
  • مدیریت بخش های مختلف در شرکت ها یا سازمان های مختلف
  • مشاور مالی
  • توسعه دهنده تحقیقات
  • تحلیلگر مدیریت
  • مدیر پروژه

مدارک کارآفرینی در اتریش

روندها و سیاست های کارآفرینی در اتریش

روندهای کلیدی در اقتصاد اتریش نشان می دهد که نرخ خوداشتغالی در دهه گذشته ثابت بوده است و اقتصاد کارآفرینی عمدتا در مورد گروه های هدف اجتماعی کلیدی مانند زنان، جوانان و سالمندان فعالیت انجام می دهد. با این حال، کل کارآفرینی در مراحل اولیه بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا است که نشان می‌ دهد اتریشی ‌ها احتمال بیشتری برای شروع یا مشارکت دارند. به عنوان مثال زنان به ویژه در فعالیت های کارآفرینی فعالیت و مشارکت بیشتری دارند. اما در سوی دیگر سطح ضرورت ایجاد کارآفرینی در اتریش در مقایسه با میانگین اتحادیه اروپا پایین تر است و تنها 12% از اتریشی ها، کارآفرینانی هستند که درگیر راه اندازی یک کسب و کار جدید می شوند و انگیزه شروع کسب و کار را دارند.

اخیرا یک بحث سیاستی در حال انجام است که تا چه حد سیاست ها و برنامه های کارآفرینی برای گروه های هدف اجتماعی مختلف مورد نیاز است. در حال حاضر، سیاست‌ های ملی سرمایه گذاری در اتریش به ‌صراحت گروه ‌های هدفی به جز جوانان را مورد توجه قرار نمی ‌دهند، اگرچه برنامه ‌های اقدام ملی برای برابری جنسیتی و ادغام وجود دارد که خواستار اقدام برای بهبود کارآفرینی در میان زنان و مهاجران است. از یک سو، اکثر ابتکارات و اقدامات جاری برای همه کارآفرینان (بالقوه) صرف نظر از گروه هدف باز است. از سوی دیگر، نیازهای خاص ممکن است با اقدامات کلی مورد توجه قرار نگیرد، زیرا هر گروه هدف دارای موانع متفاوتی است.

در شکل زیر برخی نمونه برنامه ها و سیاست های مدنظر اتریش در زمینه گسترش کارآفرینی در اقتصاد بیان شده است:

اکوسیستم اقتصادی اتریش برای کارآفرینی

اتریش دارای زیرساخت های فیزیکی خوبی است که امکان تاسیس شرکت های با رشد بالا و زیرساخت تجاری قوی را با یکی از بالاترین تمرکز بانک ها در سراسر جهان فراهم می کند. علاوه بر این، در سال‌ های گذشته، کارشناسان برنامه ‌های حمایتی و مالی دولتی اتریش برای کارآفرینان را مطلوب ارزیابی کرده‌اند. با وجود این، هنجارهای فرهنگی و اجتماعی ممکن است افراد علاقه مند را از پذیرش ریسک های کارآفرینی باز دارد، زیرا تفکر کارآفرینی به سختی در مدرسه آموزش داده می شود. ولی تلاش بر این است که تغییراتی در سیستم آموشی و اقتصاد اعمال شود که شاهد آن انعطاف اتریش در طول بحران منطقه یورو بود. بر اساس گزارش کمیسیون اروپا، در حالی که اتریش تحت تاثیر نرخ های پایین رشد و افزایش بیکاری قرار گرفته است، ارزش افزوده SME در اقتصاد کسب و کار غیر مالی 18% رشد داشته است.

دولت اتریش با تمرکز بر تحقیق، فناوری و نوآوری، قصد دارد ظرفیت نوآوری کشور را تا سال 2022 به میزان قابل توجهی افزایش دهد و از انواع ابتکارات نوآورانه استفاده کند. از جمله به مداخلاتی برای ارتقای کارآفرینی به عنوان یک گزینه شغلی در میان جوانان نیاز دارد. در حال حاضر از هر 10 بزرگسالی که در مراحل اولیه فعالیت های کارآفرینی شرکت می کنند، تنها یک نفر بین 18 تا 24 سال سن دارد که این میزان از سال 2007 تا کنون ثابت مانده است. در مدت مشابه، این میزان برای افراد 25 تا 34 ساله به طور قابل توجهی افزایش یافته است. علاقه مندان مهاجرت به اتریش برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کارآفرینی در اتریش با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گفتگو کنند تا اطلاعات تخصصی تری را در این زمینه دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :