مهاجرت سرمایه گذاری در آمریکا

کارآفرینی در آمریکا

کارآفرینی در آمریکا

با وجود اینکه شرایط برای کارآفرینی در آمریکا برای ایرانیان در حال حاضر فراهم نیست، اما یکی از راه های مناسب جهت دریافت گرین کارت اقدام از طریق ویزای کارآفرینی است. این اقدام یک هدف دست یافتنی و ممکن می باشد. برای کارآفرینی در آمریکا تسلط به زبان انگلیسی، اثبات نقدینگی کافی در آمریکا، دارا بودن مدرک کالج یا دانشگاهی و ارائه عدم سو پیشینه ضروری می باشد. در این مورد هم ارزیابی های اصلی از درخواست متقاضیان را اداره مهاجرت آمریکا (USCIS) انجام می دهد.

اما قبل از اقدام برای دریافت ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری در آمریکا اطلاع از شاخص‌های اقتصادی تأثیرگذار نظیر نرخ مالیات، تورم، بیکاری، سود اقتصادی این کشور ضروری است. علاوه بر این، برای سرمایه گذاری و کارآفرینی در ایالات شرایط و مدارکی مورد نیاز است که کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با دقت همیشگی به تحلیل این موارد می پردازند.

دلایل استقبال از کارآفرینی در آمریکا

ابتدا و قبل از هر چیز ما باید به سبک و سنگین کردن دلایل کارآفرینی در ایالات متحده و منافع و مزایای آن برای کارآفرینان بپردازیم. چراکه اصولا قشر سرمایه دار و کارآفرین قبل از هر اقدامی برای به جریان انداختن سرمایه خود به فکر پیش بینی سود و ضرر این کار بر می آید. اما چرا دولت آمریکا تا به این حد از مهاجرت کارآفرینان خارجی حمایت کرده و برای استقبال از آنها ویزاهای اقامتی مختلفی را تعریف کرده است؟

دلایل ساده است:

 • کارآفرینی موجب افزایش بهره وری از طریق رقابت بین شرکتها می شود.
 • کارآفرینی منجربه نوآوری و خلاقیت در تولید محصول یا ارائه خدمات می گردد.
 • کارآفرینی اشتغال زا است. در واقع شرکت های جوان و جدید موتور اشتغال زایی در اقتصاد آمریکا می باشند.

اما حالا بشنویم از دلایل سرمایه گذاران برای کارآفرینی که امتیازات زیر را به عنوان دلایل اصلی خود می دانند:

 • امکان اخذ اقامت دائمی (گرین کارت آمریکا)
 • بهره مندی از بهترین کیفیت زندگی در آمریکا
 • برخورداری از اعتبار بین المللی
 • انجام تجارت آزاد و بدون محدودیت
 • درخواست وام از بانک های آمریکایی
 • کسب تجربه بیزینسی در سطح جهانی
 • برخورداری از مشوق های دولتی

معرفی ویزای E2 برای کارآفرینی در آمریکا

ویزای E2 آمریکا نوعی ویزای غیرمهاجرتی است. بنابراین به دریافت گرین کارت آمریکا و اقامت دائم منتهی نمی شود. با این وجود، در صورت تمایل به انجام این کار، روش‌هایی برای تبدیل ویزای E2 به گرین کارت وجود دارد. افراد می توانند ویزای E2 خود را تمدید کنند. مدت زمان رسیدگی به این ویزا بین یک تا 5 ماه است. توجه کنید که برای دریافت ویزای کارآفرینی E2 برخورداری از شرایط زیر الزامی است:

 • سرمایه گذاری حداقل 100000$ (دلار)
 • تبعیت از کشوری که پیمان E2 با ایالات متحده دارد. (ایران نیز در این پیمان قرار دارد.)
 • شرکت یا بیزینس دایر شده باید یک تجارت فعال و سودآور باشد.
 • متقاضی باید شرکت را هدایت کرده و آن را توسعه دهد.
 • سرمایه لازم بایستی به طور قطعی و غیرقابل بازگشت به بیزینس تعلق داشته باشد.
 • سرمایه متقاضی باید به طور قانونی به دست آمده باشد.
 • اثبات ترک آمریکا بعد از اتمام اعتبار ویزای E2 الزامی است.

ویزای EB-5 و کارآفرینی در آمریکا

برخلاف ویزای E2، ویزایEB-5 ویزای مهاجرتی است. بنابراین باید گفت که اخذ این ویزا به دریافت گرین کارت آمریکا منتهی می شود. همچنین مبلغ سرمایه گذاری در ویزای EB-5 بالاتر از ویزای E2 است. برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری توسط ویزای EB-5، سرمایه گذاری متقاضی باید منجر به ایجاد 10 شغل به صورت تمام وقت برای کارمندان آمریکایی شود. مدت زمان رسیدگی به این ویزا معمولا بین یک تا 7 ماه است. با دریافت این نوع ویزا پس از گذشت 18 ماه به شما اقامت 5 ساله آمریکا داده می شود.

همچنین می توانید بعد 5 سال برای دریافت گرین کارت آمریکا نیز اقدام کنید. شرایط لازم برای دریافت این نوع ویزا عبارتند از:

 • سرمایه گذاری حداقل 500000$ (دلار) در یک شرکت تجاری تازه تاسیس
 • سرمایه متقاضی ویزای EB5 بایستی به طور قطعی و غیرقابل بازگشت به بیزینس تعلق داشته باشد. در حساب بانکی باقی نماند.
 • سرمایه متقاضی باید به طور قانونی به دست آمده باشد.
 • متقاضی باید مدیریت کسب و کار یا شرکت تازه تاسیس را خود بر عهده بگیرد.

ویزای EB-5 و کارآفرینی در آمریکا

ویزاهای L1 و EBC1 جهت کارآفرینی در آمریکا

ویزای L1 آمریکا نوعی ویزای غیرمهاجرتی است. این ویزا مخصوص افرادی است که قصد اشتغال در شرکت اصلی، شعبه، شرکت وابسته و یا قصد کار با کارفرمای سابق خود در آمریکا را دارند. در ویزای L1 به یک شرکت خارجی مجوز داده می شود تا مدیر یا مدیر اجرایی را از یک شعبه به یک شرکت آمریکایی منتقل کنند. شرایط لازم برای دریافت این ویزا به صورت زیر است:

 • باید بین شرکت خارجی و شرکت آمریکایی رابطه ای نظیر شرکت تابعه، دفترشعبه، شرکت وابسته وجود داشته باشد.
 • متقاضی باید حداقل در مدت 3 سال قبل از درخواست ویزای L1 به طور تمام وقت در شرکت خارجی کار کند.
 • فرد باید به عنوان مدیر، مدیر اجرایی یا کارمند متخصص و آموزش دیده در شرکت غیر آمریکایی کارکرده باشد.
 • فرد باید برای کار به عنوان مدیر، مدیراجرایی یا کارمند متخصص شرکت آمریکایی به ایالات متحده بیاید.

تفاوت بین ویزای کارآفرینی EB1C و ویزای کارآفرینی L1 آمریکا

ویزایEB1C ویزای مهاجرتی آمریکا است که در اصل نسخه مهاجرتی ویزای می باشد. بر اساس قوانین مهاجرتی آمریکا ویزای EB1C به یک شرکت خارجی امکان می دهد یک مدیر یا مدیر اجرایی را به ایالات متحده منتقل کند تا برای یک شرکت وابسته آمریکایی کار بکند.

در جدول زیر می توان با تفاوت های بین این 2 ویزا بهتر آشنا شد:

ویزای کارآفرینی EB1Cویزای کارآفرینی L1
برای استخداماستخدام مدیران و کارمندان آموزش دیده و ماهر
ویزای مهاجرتیویزای غیر مهاجرتی
دریافت اقامت دائمعدم دریافت اقامت دائم

کارآفرینی در آمریکا با ویزای EB-1

ویزای EB-1نیز یک ویزای مهاجرتی است که به دریافت اقامت آمریکا منجر می شود. برای دریافت این ویزا افرادی که در رشته های علمی، هنری، تجاری یا ورزشی مشغولند باید توانایی یا قابلیت استثنایی و دستاورد منحصربه فرد خود را اثبات کنند، پیشینه این افراد بسیار ارزشمند است. برای دریافت این ویزا در زمینه تحقیقاتی دارا بودن سابقه 3 ساله در آموزش و پژوهش دانشگاه ضروری می باشد.

وجود درخواست کارفرمایی که در یک زمینه تحقیقاتی کار می کند و یا به دنبال فردی مناسب برای تدریس وتحصیل در مورد موضوعی تحقیقاتی خود است ضروری است. در این زمینه، اداره مهاجرت آمریکا (USCIS) به ارزیابی و امتیاز بندی این متقاضیان می پردازد که کسب حداقل نمره 3 برای دریافت این ویزا ضروری است.

شرایط ویزای O1 برای کارآفرینی در آمریکا

ویزای O1 نیز یک ویزای کارآفرینی در ایالات متحده به شمار می رود که مانند ویزای E-2 غیرمهاجرتی و موقتی است. به افرادی که دارای استعداد خاص و ویژه هستند تعلق می گیرد. برای دریافت این نوع ویزا افراد باید توانایی خاص خود را در زمینه های مختلف (علمی، هنری، تجاری و ورزشی) به اداره مهاجرت آمریکا (USCIS) ثابت کنند. اعتبار ویزای مذکور بین 6 ماه تا 3 سال است که قابل تمدید نیز می باشد. افراد برای دارا بودن این ویزا نیازمند اسپانسری در آمریکا هستند. از این رو قانونی حق کار در آمریکا به غیر از پروژه خود را نیز ندارند.

به محض اینکه درخواست فرد توسط سازمان ملی ویزای آمریکا تایید شد، زمان مصاحبه فرد درسفارت یا کنسولگری تعیین خواهد شد. خود فرد متقاضی، وکیلش یا فرد ثالث در صورت صالح بودن ایمیل‌هایی را در خصوص تعیین وقت سفارت و غیره دریافت خواهد کرد. کارآفرینان و سرمایه گذاران محترم جهت مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در آمریکا توصیه می شود که از مشاوره های حرفه ای وکلا و کارشناسان مهاجرتی در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :