مهاجرت به کشور اتریش

پایتخت اتریش

پایتخت اتریش

وین، پایتخت اتریش با بیشترین جمعیت ساکن در آن به عنوان بزرگترین شهر اتریش از نظر جمعیت و کوچکترین شهر از نظر مساحت شناخته شده است. این شهر در بین شهر و استان های دیگر اتریش، حرف اول را در جذب گردشگران و مهاجران می زند. ساختار ظاهری وین به خاطر ترکیب معماری مدرن و سنتی، توجه بسیاری از علاقه مندان به مهاجرت را به خود جلب کرده است. اطلاعات زیادی در مورد این شهر وجود دارد و می توان آن را از جنبه های مختلف مورد بحث و بررسی قرار داد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، در این مقاله به معرفی پایتخت اتریش و صفات اصلی این شهر پرداخته است.

تاریخچه پایتخت اتریش

شهر وین که یکی از شهرهای مهم اتریش به حساب می آید، چندین سابقه تاریخی را تجربه کرده است. از سال 1558 تا 1918 میلادی این شهر یک شهر امپراطوری به شمار رفته است. وین تا سال 1806 میلادی مقر امپراتوری مقدس روم و پس از آن پایتخت امپراطوری اتریش-مجارستان بوده است. در سال 1918 میلادی، این شهر به عنوان پایتخت کشور اروپای مرکزی معرفی شد. از سال 1938 تا 1945 میلادی، اتریش بخشی از آلمان بوده و وین به وین “بزرگ” تبدیل شد. در دهه بعد از جنگ جهانی دوم، اتریش توسط نیروهای بریتانیایی، فرانسوی، آمریکایی و شوروی اشغال شد و وین به 5 منطقه، از جمله یک منطقه بین‌المللی تقسیم شد. در سال 1955 میلادی یک معاهده ایالتی امضاء شد که به موجب آن کشور اتریش دوباره استقلال خود را به دست آورد و وین بار دیگر پایتخت اتریش مستقل شد.

موقعیت جغرافیایی وین، پایتخت اتریش

وین در گوشه شمال شرقی اتریش، در بین دامنه‌ های کوه‌ های آلپ و کارپات واقع شده است. این شهر در کنار رودخانه دانوب، طولانی ترین رودخانه اروپا، واقع شده است و بیشتر آن در ساحل سمت راست قرار دارد. حوضه وین نقطه ای اصلی از مسیرهای تجاری و نظامی باستانی بوده است. وین، شمال و جنوب را در امتداد «مسیر کهربایی» به یکدیگر پیوند می‌داد. همچنین موقعیت شرق و غرب را در امتداد رود دانوب به هم مرتبط می‌کرد. از نظر استراتژیک، وین فرماندهی مناطق اطراف اتریش را دارد که شامل بخش‌ هایی از مرز اتریش با اسلواکی، جمهوری چک و مجارستان است.

شهر وین اتریش که در شرق رشته کوه های آلپ واقع شده است، توسط طیف وسیعی از تپه ها در برابر انواع تأثیرات آب و هوایی محافظت می شود. آب و هوای این شهر تحت تاثیر تمامی جهات جغرافیایی است. وین از شمال تحت تاثیر بادهایی است که تابستان‌ های خنک و زمستان‌ های معتدل تر را به همراه می آورند. از سمت جنوب شرقی نیز در تابستان گرما و در زمستان بادهای سردی وارد کشور می شود که پایتخت اتریش را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. در نتیجه با وجود مقداری مه و گرمای تابستان و برف و یخبندان زمستانی، وین نیز آب و هوای معتدل و مطبوعی دارد. در طول سال میانگین دما بالای 50 درجه فارنهایت (10 درجه سانتیگراد) است. بارش باران در وین نسبتا کم و به طور متوسط 26 اینچ (66 سانتی متر) در سال است.

برخی از معروف ترین مکان های دیدنی وین در لیست زیر آورده شده است:

معروف ترین مکان های دیدنی وین

زندگی مردم ساکن پایتخت اتریش

قبل و در طول جنگ جهانی دوم تعدادی از شهروندان وین، به ویژه بیش از 100000 یهودی، برای فرار از دست نازی ها به غرب مهاجرت کردند. پس از جنگ، با ادغام بخشی از وین بزرگ با استان اتریش سفلی، جمعیت وین کاهش یافت. جمعیت وین شامل تعداد زیادی از سالمندان است که اکثر آنها به تنهایی در محله های قدیمی زندگی می کنند. با این حال، مانند اکثر شهرهای بزرگ، جمعیت این شهر در حال تغییر و جابجایی به سمت بیرون و پیرامون است. هرچند جمعیت وین با حدود 1.9 میلیون نفر، مانند بسیاری دیگر از پایتخت ها زیاد نیست، اما مسکن های جدید ساخته شده در حاشیه به کاهش مشکلات ناشی از درصد بالای ساختمان های مسکونی در شهر کمک می کند.

جالب است بدانید وین، از نظر 39 مولفه اصلی مثل کیفیت زندگی و مسائل رفاهی، جزء برترین شهرهای دنیا و به عنوان بهترین مکان جهان برای زندگی شناخته شده است. دلیل این امر، ثبات موجود در شهر، قوانین و مقررات، مسائل بهداشتی پیشرفته، کیفیت آموزش، پایین بودن میزان جرم و جنایت و امکانات سکونت و تفریح است. امکانات زیادی، در جذابیت این شهر برای زندگی تاثیر دارند. بدین ترتیب جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به اتریش پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده می باشد.

مهاجرانی که به اتریش سفر می کنند، روزهایی را برای گردش و تفریح در وین اختصاص می دهند. چرا که در این شهر با خستگی و کسلی روبرو نخواهند شد. مردم وین، مردمی طالب آرامش و موافق طبیعت گردی هستند. اگرچه ممکن است در نگاه افرادی همچون مهاجران ایرانی، وینی ها کمی رسمی و خشک به نظر برسند، اما این افراد در دوستی های صمیمی نیز روابط رسمی دارند و به مرور با سبک زندگی آنها می توان آشنا شد.

زندگی مردم ساکن پایتخت اتریش

اقتصاد وین پایتخت اتریش

اگرچه تجارت و صنعت پایه اقتصاد وین را تشکیل می دهند، دولت و ادارات دولتی نیز در همه سطوح، در پایتخت اتریش کارفرمای اصلی هستند. از نظر پیدایش مشاغل و توسعه اقتصادی، تئاترهای تحت مالکیت فدرال به تنهایی چندین هزار نفر را استخدام می کنند. یکی از فعالیت های اقتصادی مهم در پایتخت اتریش، گردشگری است. سالانه حدود 2 میلیون مسافر از تمامی نقاط دنیا از این شهر بازدید می کنند. وین تقریبا یک چهارم مشاغل کشور اتریش را فراهم می کند و تقریباً یک سوم تولید ناخالص ملی در این شهر است.

یکی از دلایل اصلی برای استخدام نیروی کار خارجی در شهر وین، کاهش مداوم تعداد کارگران (به دلیل افزایش سن) و نیاز به نیروهای بامهارت بالا در مشاغل خاص است. در وین افرادی که مهارت های تخصصی داشته باشند، به راحتی می توانند مشغول به کار شوند. اما افراد خارجی تحت شرایط خاصی اجازه کار در اتریش دارند. به طور مثال تعداد ساعات مجاز برای کار کردن در وین، برای شهروند عادی این شهر و افراد مهاجر تفاوت دارد. هزینه های زندگی در وین، نسبت به متوسط حقوق دریافتی ماهانه، بسیار مناسب است و با داشتن شغلی مناسب به راحتی می توان با مسائل اقتصادی کنار آمد.

نمودار هزینه زندگی در اتریش در شهر وین به € (یورو) به طور متوسط در نمودار زیر نشان داده شده است:

هزینه زندگی در اتریش در شهر وین به یورو

پایتخت اتریش بخاطر فرهنگ غنی و آمیخته با هنر، در بین دیگر پایتخت های قاره اروپا شهرت خاصی دارد. امنیت بالای زندگی، زیبایی ظاهری شهر، فراوانی امکانات تفریحی و گردشگری و سادگی گشت و گذار در این شهر، همگی باعث شده است که نام وین و اتریش در بین لیست مقاصد مهاجرتی یا گردشگری مردمان دیگر کشورها قرار بگیرد. چنانچه در مورد پایتخت اتریش نیاز به اطلاعات تکمیلی دارید، می توانید با مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :