مهاجرت به کشور اتریش

پاسپورت اتریش

پاسپورت اتریش

اکثر مهاجران برای مهاجرت به اتریش نیاز به اخذ پاسپورت این کشور دارند، از همین رو این مقاله به موضوع پاسپورت اتریش می پردازد. پاسپورت اتریش در میان پاسپورت های دنیا حائز ارزش بالایی است و علاقه مندان به مهاجرت، با دریافت پاسپورت اتریش امکان تحصیل، کار و سفر را به سراسر اتحادیه اروپا دارند. علاوه بر این با داشتن پاسپورت اتریش، امکان سفر بدون ویزا به 85 کشور جهان وجود دارد. در کنار این مزیت ها، دانستن این نکته نیز لازم است که اتریش شهروند دو تابعیتی را نمی پذیرد و از همین رو یکی از پیش شرط های اخذ پاسپورت، رها کردن تابعیت قبلی است و صرفا تحت شرایط خاصی امکان 2 تابعیتی بودن وجود دارد. متقاضیان مهاجرت برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند از راهنمایی های مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوند.

شرایط دریافت پاسپورت اتریش

داشتن پاسپورت اتریشی دارای مزایای مختلفی است، چنانکه رتبه بالای پاسپورت این کشور، علاوه بر اماکن پذیر کردن سفر بدون ویزا به کشورهای مختلف، بسترهای گرفتن ویزای هنگام ورود و یا ویزای دیجیتالی را برای کشورهای پذیرنده شهروندان اتریش فراهم می کند. اما اگر با پاسپورت اتریشی خواهان دریافت تابعیت شوید، این روند زمان بری است و یا باید حداقل 10 سال سکونت در اتریش را تجربه کنید و یا حداقل 5 سال از ازدواج تان با یک تبعه اتریش بگذرد.

حال باید اذعان داشت که دریافت اخذ ویزای اتریش شرایط مختص به خود را دارد که عبارتند از:

  • پرداخت مالیات به دولت
  • سابقه اشتغال به کار، حداقل 3 سال
  • ارائه شناسنامه
  • ارائه رزومه کامل و جامع
  • شرکت در آزمون شهروندی ای که کشور اتریش برگزار می کند.

در تصویر زیر برخی از مدارک مورد نیاز برای تسهیل فرآیند دریافت پاسپورت اتریش ارائه شده است تا متقاضیان به طور کامل با روند مدارک مورد نیاز آشنا شوند:

مدارک مورد نیاز برای تسهیل فرآیند دریافت پاسپورت اتریش

راه های مختلف دریافت پاسپورت اتریش

یکی از راه های اخذ پاسپورت در اتریش، تولد به دو شیوه تولد خاک یا تولد بر اساس نسبت خونی است. بر مبنای این روش، کشور اتریش به فرزندانی که یکی از والدین آنان تبعه اتریش است، تابعیت را منتقل می کند. علاوه بر این، در برخی موارد استثنایی به اشخاص مجهول الهویه و کسانی که مشخص نیست فرزند چه پدر و مادری هستند، تابعیت اعطاء می شود. تحصیل یکی از راه های دیگر اخذ پاسپورت اتریشی است. بر این مبنا دانشجویان بین المللی امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های اتریش را دارند و از سوی دیگر پس از فارغ التحصیلی، افراد امکان کسب مجوز کار را در فرصتی یک ساله برای جست و جوی کار دارند. برای اخذ پذیرش در اتریش بر مبنای تحصیل، 8 تا 16 هفته زمان لازم است. متقاضیان باید به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشند و مدارک معینی را کسب کنند.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری یکی دیگر از راه های پر استفاده توسط مهاجران برای اخذ پاسپورت اتریشی است. طبق این اصل، متقاضی مهاجرت به سرمایه گذاری فعال در اقتصاد متعهد می شود، از همین رو سرمایه گذاری های غیر فعال مثل سرمایه گذاری در اوراق قرضه یا املاک و مستغلات، شرایط اخذ پاسپورت را فراهم نمی کند. نکته دیگر در این زمینه این است که اعطاء شهروندی بر اساس سهم سرمایه شامل رویه های مختلفی است و نیاز به تایید دولت در سطوح مختلف دارد. بنابراین ضروری است که تاییدیه های رسمی از وزارتخانه های کلیدی قبل از سرمایه گذاری و شروع روند درخواست رسمی اخذ شود.

فرآیند اخذ پاسپورت اتریش

از نظر بازه زمانی، متوسط ​زمان لازم ​برای درخواست پاسپورت اتریش 24 تا 36 ماه است. متقاضیان موفق با تصمیم دولت اتریش تابعیت کامل جمهوری اتریش را دریافت می کنند و بلافاصله پس از آن می توانند برای پاسپورت اقدام کنند. گذرنامه در عرض چند روز صادر می شود. اعطاء شهروندی تنها به صلاحدید دولت جمهوری اتریش است. البته دریافت پاسپورت به نوع ویزایی نیز که می خواهید دریافت کنید، بستگی دارد. به عنوان مثال اگر قصد دارید برای یک سفر اقامت کوتاه مدت (حداکثر 90 روز) به اتریش سفر کنید، باید برای ویزای کوتاه مدت شنگن اتریش که به عنوان ویزای نوع C نیز شناخته می شود، درخواست دهید. علاوه بر این، بسته به هدف خود از ورود به اتریش، می توان برای انواعی از ویزاها اقدام نمود.

به عنوان مثال، ویزای فرودگاهی اتریش برای کسانی صادر می شود که باید از یکی از فرودگاه های اتریش عبور کنند تا به کشور مقصد سفر خود در خارج از منطقه شنگن برسند. ویزای توریستی اتریش برای کسانی صادر می شود که مایل به سفر به اتریش برای تعطیلات یا گشت و گذار هستند. ویزای بازدیدکننده اتریش برای مسافرانی صادر می شود که می خواهند با دوستان یا اعضای خانواده مقیم اتریش دیدار کنند. ویزای تجاری اتریش به افراد تجاری ای اختصاص دارد که نیاز به شرکت در فعالیت های تجاری در اتریش دارند. ویزای اتریش برای بازدید رسمی برای هیئت های رسمی سفر کننده است. ویزای اتریش برای خدمه فرهنگی شامل کسانی است که در حوزه ورزشی و فیلم و برای افراد مایل به شرکت در فعالیت درون اتریش صادر می شود.

فرآیند اخذ پاسپورت اتریش

مزایای داشتن پاسپورت اتریش

برای اشاره به مزایای پاسپورت اتریش در اینجا به برخی اطلاعات عمومی اتریش ارجاع می شود تا بدانید با داشتن پاسپورت اتریش، شما از امکان زندگی در یک کشور با کیفیت زندگی بالا و ایمنی و امنیت زیاد در حوزه زندگی برخوردار می شوید. از سوی دیگر پاسپورت اتریش امکان قرار گرفتن شما را در یک نقش شغلی مفید فراهم می آورد و شما با داشتن شغل مناسب امکان دریافت درآمد مالی مناسب و تجربه رفاهی مطلوبی را دارید. اما یکی از مزایای مهم پاسپورت اتریش برای مهاجران، تحرک بالای سفر و جابجایی ای است که پاسپورت اتریش برای دارندگانش فراهم می کند. چنانکه شما امکان سفر و اقامت در غالب کشورهای دنیا را دارید و در مدت زمان کوتاه تری می توانید شرایط سفر خود به کشورهای دیگر را فراهم آورید.

در جدول زیر بخشی از کشورهایی که پاسپورت اتریش امکان سفر و اقامت در آن را ایجاد می کند، با اشاره به مدت زمان سفر بیان شده است:

ردیفنام کشور مقصدمدت زمان
1کانادا و ژاپن6 ماه بی نیاز به ویزا
2پرو183 روز بی نیاز به ویزا
3پاناما و مکزیک181 روز بی نیاز به ویزا
4ترکیه، آنتیگوا و باربودا، آرژانتین، ال سالوادور، باهاماس، باربادوس، سنگال، گویانا، هندوراس، هنگ کنگ، کنیا، کویت،اروگوئه مالزی، مراکش، نامیبیا، نیوزلند120 روز بی نیاز به ویزا
5اوکراین، آلبانی، بنگلادش، بولیویا، بوسنی و هرزه گویین، بوتسوانا، تایوان، برزیل، برونی، پیلی، کلمبیا، کاستا ریکا، گواتمالا، نیکاراگوئه، زامیبیا، مولداوی، پاراگوئه، صربستان، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، تایوان، ونزوئلا90 روز بی نیاز به ویزا

حال علی رغم اطلاعات فوق که می تواند در زمینه کسب پاسپورت اتریش سودمند باشد، برای ارائه خدمات کارشناسی و تخصصی، مشاوران و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه خدمات مورد نیاز متقاضیان علاقه مند به مهاجرت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :