مهاجرت به کشور اکوادور

ویزای همراه اکوادور

ویزای همراه اکوادور

ویزای همراه اکوادور برای همراهان فردی که مجوز اقامت موقت را دارد، تعبیه شده است که بعد از صدور مجوز اقامت برای فرد اصلی، صادر می شود. ویزای همراه اکوادور تمامی مزایای مجوز اقامت اولیه را دارد و از این نظر هیچ تفاوتی با مجوز اولیه ندارد. در مقاله زیر همه موارد درباره ویزای همراه اکوادور، از جمله، ضوابط مربوط به این نوع ویزا، واجدین شرایط، مدارک لازم و هزینه های مربوط به این ویزا مورد بررسی قرار گرفته است. با مطالعه آن می توانید اطلاعات مفیدی درباره ویزای همراه اکوادور به دست بیاورید. لازم به ذکر است، این مقاله توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه می شود.

بررسی ویزای همراه اکوادور

یک ویزای همراه اکوادور باید به ویزای اقامت موقت معتبر پیوست شود و می تواند برای همسر، فرزندان، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، برادران، خواهران یا هر خویشاوند خونی شما استفاده شود. ویزای موقت اولیه باید قبل از ثبت درخواست ویزای همراه اکوادور صادر شود. هیچ شرایط خاصی برای ویزای همراه اکوادور وجود ندارد. دارنده ویزای همراه اکوادور همه مزایا و الزامات مشابه دارنده ویزای اولیه را دارد. بهترین انتخاب برای ویزای همراه اکوادور فرزندان یا همسرانی هستند که به تنهایی واجد شرایط نیستند، در حالی که به طور کلی به هر فرد توصیه می شود ویزای خود را دریافت کند، ویزای وابسته یک گزینه پشتیبان عالی است.

مدارک عمومی برای دریافت ویزای موقت اکوادور

مدارک عمومی برای دریافت ویزای موقت اکوادور بدین شرح می باشد:

  • فرم درخواست ویزا
  • پاسپورت با 6 ماه اعتبار
  • بررسی پیشینه
  • بیمه سلامت
  • گواهی مهاجرت
  • 2 قطعه عکس پاسپورتی رنگی
  • کپی رنگی صفحه اصلی پاسپورت
  • کپی رنگی ویزای فعلی

اگر برای ویزای همراه اکوادور درخواست می کنید، باید مدارک زیر را هم ارائه دهید:

  • یک کپی تایید شده از مجوز ازدواج خود
  • گواهی تولد برای فرزندان و سایر بستگان خود

تمام این مدارک باید کمتر از 6 ماه از عمر آنها گذشته باشد تا آپوستیل دریافت کنید، بنابراین ممکن است نیاز به سفارش نسخه های تایید شده جدید داشته باشید.

مدارک عمومی برای دریافت ویزای موقت اکوادور

واجدین شرایط برای ویزای همراه اکوادور

در صورت وجود یک زوج متاهل مهاجر، یک نفر باید واجد شرایط ویزای اقامت موقت باشد (یعنی بازنشستگی، سرمایه گذار، حرفه ای، رنتیستا و سایر) و نفر دوم به عنوان همراه او درخواست می دهد. اگر شخص دوم به تنهایی واجد شرایط دریافت ویزای اقامت موقت نباشد، ویزای همراه اکوادور می تواند برای او بسیار مفید باشد. یعنی شاید شما یک زوج متاهل مسن هستید، اما تنها یکی از شما برای واجد شرایط بودن ویزای بازنشستگی، بیمه اجتماعی دریافت می کند.

شما باید ازدواج خود را با ارسال گواهی ازدواج خود در کشور خود ثابت کنید. اما، شما فقط 6 ماه از تاریخ ارسال گواهینامه فرصت دارید تا درخواست خود را ارسال کنید. بعد از اقامت در اکوادور، باید محضری و ترجمه شود. سناریوی رایج دیگر استفاده از ویزای همراه اکوادور برای افراد زیر سن قانونی است که تحت مراقبت دارنده ویزای اولیه هستند. در این مورد، شما باید یک گواهی تولد از کشور خود ارائه دهید و ظرف 6 ماه برای ویزای همراه اکوادور درخواست دهید. اگر ظرف مدت 6 ماه موفق به ارسال نشدید، باید گواهی تولد آپستیل دیگری ارائه دهید. باز هم بهتر است پس از ورود به اکوادور این را ترجمه و محضری کنید.

هزینه های مربوط به ویزای همراه اکوادور

هزینه های ویزای همراه اکوادور برای افراد تحت تکفل در حال حاضر 200$ (دلار) است، یا نیمی از هزینه های دارنده ویزای اصلی. این هزینه تنها پس از تایید ویزا قابل پرداخت است. علاوه بر اثبات درآمد برای دارنده ویزای اصلی، شما همچنین باید $425 (دلار) درآمد ماهیانه را برای هر فرد همراه نشان دهید. این را می توان با چاپ صورتحساب های بانکی 6 ماه گذشته از بانکداری اینترنتی خود ثابت کرد و نیازی به تایید، محضر یا ترجمه نیست. بدین صورت، دارنده ویزای اولیه باید درآمد اضافی $250 (دلار) در ماه را نشان دهد. بنابراین اگر یک همسر همراه دارید، باید 1525$ (دلار) در ماه نشان دهید. اگر همسر و فرزند دارید، باید $1775 (دلار) در ماه درآمد نشان دهید، و غیره.

روی نمودار زیر هزینه های ویزای همراه اکوادور بررسی شده است:

هزینه های ویزای همراه اکوادور

تفاوت بازه زمانی ویزای همراه اکوادور

اگر همه شما در تلاش برای درخواست ویزای اقامت با هم هستید، به خاطر داشته باشید که ممکن است قبل از اینکه بتوانید برای هر ویزای همراه اکوادور درخواست دهید، نیاز به تایید ویزای دارنده ویزای اولیه داشته باشید. این می تواند به طور قابل توجهی کل زمان پردازش را افزایش دهد زیرا معمولا پردازش هر ویزا 2 تا 3 ماه طول می کشد. بنابراین، شما در مجموع به مدت 6 ماه برای صدور همه ویزاها معطل خواهید شد.

اگر درخواست شما روی روال است و از قبل برنامه ‌ریزی کرده ‌اید، بازه زمانی اضافی نباید بار مهمی باشد، اما مطمئنا در برنامه ‌ریزی ویزای لحظه آخری تاثیرگذار است. جهت اخذ انواع ویزاها به منظور مهاجرت، برای مثال ویزای تحصیلی اسپانیا، می توانید از طریق موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و کسب اطلاعات جامع از مشاورین و کارشناسان مجموعه، برای مهاجرت اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :