ویزای مسافرتی ایرلند

ویزای توریستی ایرلند

ویزای توریستی ایرلند

برای سفر گردشگری به ایرلند، بایستی ویزای توریستی ایرلند را اخذ کنید تا امکان ورود و اقامت در مدت زمان معینی را داشته باشید. ایرلند جزیره‌ ای است در غرب بریتانیا، که از 2 کشور ایرلند شمالی و ایرلند جنوبی تشکیل شده است. ایرلند جنوبی یا همان جمهوری ایرلند با داشتن جمعیتی حدود 5 میلیون نفر، سومین جزیره بزرگ اروپا و تنها کشور انگلیسی زبان اتحادیه اروپا می‌ باشد.

زبان‌ های رسمی این کشور، ایرلندی و انگلیسی است و واحد پول آن نیز یورو می‌ باشد. پایتخت این کشور دوبلین و دارای طبیعتی بکر و همچنین میزان بارش فراوان باران در طی سال می ‌باشد که برای گردشگران گزینه ای نیکو خواهد بود. همه‌ ی افراد برای سفر تفریحی به این کشور، نیازمند ویزای توریستی ایرلند می‌باشند که خوشبختانه در این راستا، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به بانک اطلاعاتی قوی خود، کمک شایان توجهی به متقاضیان کرده است.

اخذ ویزا برای گردشگران ایرلند

ورود به این کشور، به شرط داشتن ویزا امکان پذیر است و برای سفر گردشگری و تفریحی، اخذ ویزای توریستی ایرلند الزامی می باشد. این ویزا، که به آن ویزای بازدید نیز گفته می‌شود کوتاه مدت بوده و حداکثر زمان آن 90 روز یا 3 ماه می ‌باشد و می ‌تواند کمتر هم باشد، در واقع افسر مهاجرت تصمیم می گیرد چه مدت اجازه اقامت در این کشور را به شما بدهد، به همین دلیل گفته می ‌شود که ویزا توریستی ایرلند با بیشتر کشورها کمی متفاوت می ‌باشد. اما شاید، قبل از اینکه زمان بازدید شما تمام شود، بتوانید هدیه گاب معروف ایرلندی‌ ها را دریافت کنید. در ضمن افراد بازدید کننده باید در تاریخ ثبت شده بر روی پاسپورت خود یا قبل از آن تاریخ این کشور را ترک کنند.

با ویزا توریستی ایرلند می‌توانید گردشگر باشید، به دیدن خانواده و دوستان خود بروید، در ایرلند ازدواج کنید، برای درمان پزشکی اقدام کنید، یک دوره آموزشی و علمی کوتاه بگذرانید. اما با این ویزا نمی ‌توان مشغول به کار شد و همچنین، نمی‌توان از هیچ خدماتی که برای مردم محسوب می ‌شود استفاده کرد، به عنوان مثال اجازه استفاده از خدمات یک بیمارستان دولتی را نخواهید داشت. پس از دریافت ویزای توریستی ایرلند، با اطلاعاتی که در اختیار شما قرار داده شد، می‌ توانید این سفر هیجان انگیز را آغاز کنید. اما باید در نظر داشته باشید که زمان مناسب برای سفر به این کشور، تابستان است و اگر می‌خواهید جمعیت کمتری را در مکان های دیدنی آن مشاهده کنید، پیشنهاد می شود در فصل بهار یا پاییز به آن‌ جا سفر کنید.

امتیازات اخذ ویزای توریستی ایرلند

ایرلند که نام جزیره ای جنوب غربی اروپا است، یکی از قدرتنمد ترین کشور های اروپا محسوب می شود و شما با دریافت ویزای توریستی ایرلند از امتیازات بسیار خوبی بهره دار خواهید شد. از نام ایرلند به عنوان یکی از ثروتمند ترین کشور ها نیز یاد می شود. ویزای ایرلند یکی از ویزا های قدرتمند دنیا محسوب شده که با داشتن آن می توانید به 167 تا از کشور های دنیا سفر کنید. ایرلند جایگاه سوم لیست قدرتمند و با ارزش ترین ویزای های دنیا قرار گرفته است. پایه ای که جایگاهی مشترک با کشور های ایتالیا، دانمارک، سوئیس، پرتقال، ژاپن، کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا قرار دارد. روند مهاجرت به ایرلند به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

امتیازات اخذ ویزای توریستی ایرلند

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی ایرلند

برای سفر کردن به ایرلند، این کشور بسیار زیبا و قدرتمند، ابتدا باید ویزای این کشور را دریافت کنید. اگر قصد سفر به این کشور به عنوان یک گردشگر را دارید، باید برای اخذ ویزای توریستی ایرلند اقدام کنید. برای دریافت این ویزا، شما باید مدارکی را که هرساله توسط دولت این کشور اعلام می شود، تسلیم سفارت ایرلند در کشور خود کنید.

لیست مدارک مورد نیاز برای تسلیم کردن به سفارت ایرلند، به شرح زیر می باشد:

 • ارائه پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار هنگام خروج از این کشور
 • پر کردن فرم درخواست ویزای توریستی ایرلند که نشان دهنده‌ی هدف از بازدید این کشور را با مدارکی مستند از رزرو هتل و محل اقامت
 • ارائه مدارک لازم مبنی بر بازگشت به کشور محل اقامت خود بعد از اتمام زمان ویزای توریستی ایرلند مانند تعهدات شغلی و خانواده
 • ارائه مدرکی مبنی بر داشتن تمکن مالی در طول زمان اقامت در این کشور
 • ارائه پرینت حساب بانکی 6 ماه گذشته
 • ارائه بیمه مسافرتی
 • 2 قطعه عکس 3*4
 • اگر خانواده یا دوستان شما مجوز اقامت ایرلند را دارند و هزینه سفر شما را متقبل می‌شوند، باید مدارکی ارائه شود که نشان دهنده دارا بودن بودجه‌ کافی میزبان شما برای حمایت از شما در طول این سفر می ‌باشد.
 • افراد زیر 18 سال باید با رضایت سرپرست خود، تقاضای ویزا را ارسال نمایند.

جزییات هزینه زندگی در ایرلند به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شد است.

شرایط تمدید ویزای توریستی ایرلند

همانطور که اشاره شد، ویزای توریستی ایرلند 90 روزه بوده (از نوع c) یعنی امکان اقامت در بازه زمانی بیشتر با این نوع ویزا وجود ندارد، مگر در موارد پیش بینی نشده و اضطرار. در این شرایط می‌توانید برای تمدید ویزای توریستی خود را درخواست دهید. شما می‌توانید قبل از انقضای تاریخ ویزای خود برای تمدید مجوز بازدید کننده درخواست دهید.

در حالت کلی 2 نوع ویزای توریستی ایرلند وجود دارد:

 • تک ورودی، به این معنا که فقط یک بار مجاز هستید وارد این کشور شوید، یعنی پس از خروج حتی اگر روزهایی باقی مانده در ویزا داشته باشد نمی‌توانید مجدداً وارد این کشور شوید.
 • چند ورودی، به این معنا که در مواقع خاص صادر می‌شود مثلاُ اگر در گذشته ویزای ایرلند دریافت کرده بودبد یا بنابر حرفه ‌ی خود نیاز به سفرهای مکرر و کوتاه مدت دارید.

ایرلند کشوری است کوچک از مجموعه کشورهای جزیره ‌ای در جهان با جاذبه‌ های گردشگری فراوان و حیات ‌وحش بی نظیر و آب و هوای معتدل که سالانه گردشگران بسیاری از آن دیدن می‌ کنند و جالب است بدانید که این کشور سرسبز را جزیره زمرد هم می ‌خوانند و تنها کشور در اتحادیه اروپا است که زبان رسمی آن انگلیسی می ‌باشد. برای سفر به این کشور نیاز به اخذ ویزای توریستی ایرلند می‌ باشد که برای این منظور نیازمند کمک موسساتی با تخصص در این حیطه می‌ باشید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تخصص و تجربه و بانک اطلاعاتی قوی خود می ‌تواند در مسیر کشف این کشور به متقاضیان بهترین راهنمایی را برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :