شرایط اتریش

هزینه زندگی در اتریش

هزینه زندگی در اتریش

هزینه زندگی در اتریش همواره یکی از مواردی است که ذهن مهاجرین را مشغول می کند، زیرا این کشور جزء 20 کشور گران دنیا در سال 2022 معرفی شده است. کشور اتریش به دلیل امنیت، رفاه زندگی، نرخ بیکاری پایین و کیفیت زندگی در شهرهای آن به خصوص شهر وین یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت است. البته هزینه زندگی در شهرهای مهم اتریش نسبت به کشورهای همسایه مانند سوئیس ارزان تر می باشد.

به صورت کلی هزینه زندگی در اتریش نسبت به شهرهای آن مختلف می باشد و شهر وین (Vienna) و اینسبروک (Innsbruck) گران ترین شهرهای اتریش و شهرهای کلاگن فورت (Klagenfurt) و گراتس (Graz) شهرهای ارزان تری می باشند. در ادامه این نوشتار با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا هزینه زندگی در اتریش را به تفصیل بررسی کنیم.

درباره کشور اتریش

اتریش کشوری در قلب اروپا در میان رشته کوه های آلپ است. این کشور با کشورهایی نظیر سوئیس، آلمان، مجارستان و ایتالیا مرز مشترک دارد. زبان اکثر مردم این کشور آلمانی و دین اغلب مردم این کشور مسیحیت است. اتریش کشوری کوهستانی با آب و هوای معتدل و کوهستانی ست. پایتخت این کشور وین یکی از برترین شهرهای جهان برای زندگی می باشد. کیفیت زندگی در این شهر بسیار بالاست.

به طور کلی اتریش یکی از امن ترین کشورهای جهان شناخته می شود. یکی از کشورهای محبوب برای زندگی مهاجرین است. این کشور حدود 9 میلیون نفر جمعیت دارد. همچنین ساختار سیاسی آن دموکراتیک است. 3 قوه قضایی، اجرایی و قانون گذار بر سیاست این کشور حکمرانی می کنند. اتریش همچنین یکی از کشورهای گران جهان محسوب می شود. مردم اتریش همچنین بسیار با سواد هستند. این کشور دارای دانشگاه های معتبر می باشد.

بررسی هزینه زندگی در اتریش

علاوه بر قرار گرفتن در مرکز اروپا، اتریش نیز از نظر قیمت در رده متوسط قرار دارد. از زمان پیوستن به اتحادیه اروپا، هزینه های اساسی و مواد غذایی در اتریش مطابق با سایر کشورهای اتحادیه اروپا افزایش یافته است. در حال حاضر طبق بررسی های صورت گرفته اتریش 18مین کشور گران دنیا است. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به اتریش ابتدا مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

از این رو هزینه اقامت در اتریش از هزینه اقامت در کشور مانند آمریکا بیشتر می باشد. همچنین هزینه مسکن در اتریش از کشوری مانند فرانسه 30% ارزان تر و از کشور همسایه آلمان 10% گران تر می باشد. به طور کلی برآورد شده است که هر نفر برای زندگی در اتریش حدود 1000€ الی 1500€ (یورو) نیاز خواهد داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر جدول زیر را بررسی بفرمائید:

لیست اقلام خوراکی هزینه به یورو
یک لیتر شیر 1.10€
یک قرص نان 1.93€
یک کیلوگرم برنج 1.78€
یک کیلوگرم سیب 2.29€
یک کیلوگرم سیب زمینی 1.35€
یک کیلوگرم گوجه 2.31€
یک کیلوگرم پیاز 1.40€
یک شانه تخم مرغ 2.77€
یک کیلوگرم گوشت مرغ 10.42€

بررسی هزینه زندگی در اتریش

هزینه زندگی در وین اتریش

وین پایتخت کشور اتریش در قسمت شرق این کشور در همسایگی با کشور اسلواکی و مجارستان قرار دارد. این شهر در سال 2022 به عنوان برترین شهر دنیا جهت زندگی معرفی شده است. این نشان از کیفیت و رفاه زندگی در وین خبر می دهد. مسلما هزینه زندگی در این شهر نسبت به اکثر شهرهای اتریش گران تر است. به صورت کلی برآورد شده که هزینه زندگی در شهر وین برای یک نفر در ماه حدود 1661€ (یورو) و برای یک خانواده 4 نفره حدود 3300€ (یورو) در ماه هزینه در بر دارد.

همچنین هزینه های خورد و خوراک، اجاره خانه و دیگر هزینه های مهم در وین در لیست زیر آمده است:

  • هزینه یک لیتر شیر در وین حدود 1.07€ (یورو)
  • هزینه یک شانه تخم مرغ در وین حدود 2.56€ (یورو)
  • هزینه یک کیلوگرم برنج در وین حدود 1.37€ (یورو)
  • هزینه یک کیلوگرم سیب زمینی در وین حدود 1.29€ (یورو)
  • هزینه یک کیلوگرم گوجه در وین حدود 2.35€ (یورو)
  • هزینه یک کیلوگرم گوشت مرغ در وین حدود 9.27€ (یورو)

هزینه زندگی در اینسبروک اتریش

یکی دیگر از شهرهای گران اتریش شهر اینسبروک اتریش است که در قسمت غربی این کشور و در همسایگی با کشور سوئیس قرار دارد. این شهر به دلیل رشته کوه های آلپ میزبان ورزش های زمستانی و اسکی است. بر اساس آمارهای اعلام شده هزینه زندگی در شهر اینسبروک اتریش برای یک نفر در ماه حدود 1755€ (یورو) و برای یک خانواده 4 نفره حدود 3526€ (یورو) می باشد. به صورت کلی هزینه زندگی در این شهر از شهر وین اتریش گران تر است.

هزینه های مواد غذایی، کرایه خانه و دیگر هزینه های مهم در اینسبروک در لیست زیر آمده اند:

  • هزینه یک لیتر شیر در اینسبروک حدود 1.12€ (یورو)
  • هزینه یک شانه تخم مرغ در اینسبروک حدود 3.06€ (یورو)
  • هزینه یک کیلوگرم برنج در اینسبروک حدود 2.22€ (یورو)
  • هزینه یک کیلوگرم گوجه در اینسبروک حدود 2.26€ (یورو)

در خصوص مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی ابتدا مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

هزینه زندگی در گراتس اتریش

یکی دیگر از شهرهای مهم اتریش شهر گراتس است که در قسمت جنوب شرق این کشور واقع شده و در همسایگی با کشور اسلونی قرار دارد. شهر گراتس یکی از شهرهای تحصیلی است. از این رو بسیاری برای مهاجرت تحصیلی به اتریش به این شهر می آیند. به طور میانگین هزینه زندگی در شهر گراتس اتریش حدود 7% ارزان تر از شهر آمستردام هلند است. بر اساس آمارها هزینه زندگی برای یک فرد در شهر گراتس حدود 1488€ (یورو) در ماه و برای یک خانواده 4 نفره حدود 3092€ (یورو) در ماه هزینه در پی دارد.

جزئیات هزینه زندگی در شهر گراتس را در جدول زیر مشاهده می کنید:

شرح هزینه به یورو
یک لیتر شیر 1.16€
یک شانه تخم مرغ 3.14€
 یک کیلوگرم برنج 1.98€
یک کیلوگرم سیب زمینی 1.66€
یک کیلوگرم گوجه 2.43€
یک کیلوگرم گوشت مرغ 12.54€
اجاره آپارتمان یک تخته در مرکز شهر 531.11€
اجاره آپارتمان 3 تخته در مرکز شهر 1030€
حمل و نقل ماهیانه 50€

در این مقاله سعی شد هزینه زندگی در اتریش به صورت کلی و در برخی از شهرهای مهم این کشور بررسی شود. همانطور که مشاهده کردید هزینه زندگی در این کشور با توجه به کیفیت زندگی در این کشور متناسب است و حدودا ارزان تر از کشور سوئیس است. جهت بررسی شرایط خود برای مهاجرت به اتریش می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار کنید و از تجربه و دانش وکیلان و متخصصین این مجموعه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :