مهاجرت تحصیلی سوئیس

هزینه تحصیل در سوئیس

هزینه تحصیل در سوئیس

در سراسر جهان معروف است که هزینه زندگی در سوئیس گران است اما در مورد تحصیلات و هزینه تحصیل در سوئیس به مراتب کمتر از بسیاری از کشورها است. به دلیل سرانه مالی بالا برای آموزش سوئیسی ها، هزینه های تحصیل کم می باشد. با این کار، آنها حمایت خود را در دادن حق برابر به همه (از جمله دانشجویان بین المللی) برای ادامه تحصیلات عالی نشان می دهند. در کل 12 دانشگاه دولتی و تعداد کمی موسسات آموزش عالی خصوصی در این کشور وجود دارد.

8 دانشگاه از این دانشگاه ها در بالاترین رتبه بندی دانشگاه های جهان قرار دارند که بالاترین آنها مربوط به ETH زوریخ است که در رتبه 10 قرار دارد. 4 دانشگاه از این دانشگاه ها نیز در لیست 100 دانشگاه برتر قرار دارند. دولت سوئیس آموزش را در کسب موفقیت، تولید ثروت و قدرت سیاسی کشور مهم ارزیابی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با متخصصین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمائید.

از صفر تا صد هزینه تحصیل در سوئیس

به غیر از شهریه های قابل پرداخت در هر ترم، هزینه های دیگری نیز وجود دارد که باید هنگام پذیرش پرداخت شود. هزینه ثبت نام، هزینه امتحان، هزینه ترم، هزینه های اجتماعی و فرهنگی، ورزش دانشگاهی، استفاده از کتابخانه، هزینه انجمن دانشجویان و غیره از جمله این هزینه ها است که برخی از آنها در شهریه گنجانده می شوند. هزینه تحصیل بیشتر به این بستگی دارد که متقاضی قصد تحصیل در یک دانشگاه دولتی را دارد یا خصوصی.

در دانشگاه های دولتی سوئیس شهریه نسبتا کم است. مشهورترین دانشگاه ها مانند ETH، EPFL یا دانشگاه های بازل، برن یا لوزان، همه زیر 1200$ (دلار) در سال هزینه دریافت می کنند. دیگر هزینه های تحصیل هم به رشته مرتبط است. از این رو هزینه متوسط دانشگاه های خصوصی برای دریافت مدرک کارشناسی چیزی در حدود 20000$ (دلار) است. اما دانشگاه هایی نیز هستند که برای این دوره فقط 6000$ (دلار) هزینه می گیرند.

موسسات مقرون به صرفه به لحاظ هزینه تحصیل در سوئیس

از جمله مقرون به صرفه ترین دانشگاه های سوئیس، دانشگاه هایی با بودجه عمومی مانند Université de Genève و دانشگاه لوزان است که کمترین شهریه (حدود 600$ (دلار)) را دریافت می کنند. به علاوه این قیمت برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا نیز به همین میزان است. همچنین این هزینه ای است که دانشگاه علمی کاربردی و هنرهای سوئیس غربی (HES-SO) از متقاضیان اخذ می کند. علاوه بر این، 2 دانشگاه که دارای رتبه های برتر آموزش عالی سوئیس هستند. یعنی موسسه فناوری فدرال لوزان (EPFL) و زوریخ (ETHZ) نیز بسیار مقرون به صرفه هستند. دولت متعهد نسبت به آموزش و پرورش همان چیزی است که آموزش سوئیس را به فرصتی عالی تبدیل می کند.

موسسات مقرون به صرفه به لحاظ هزینه تحصیل در سوئیس

هزینه های زندگی دانشجویی در سوئیس

سوییس یکی از بالاترین کیفیت های زندگی در جهان را دارا است. بنابراین کاملا منطقی است که هزینه های زندگی در این کشور نیز بالا باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند باید هزینه های مربوط به شهریه، مسکن، حمل و نقل، غذا، مایحتاج و فعالیت های اوقات فراغت را در بودجه خود در نظر بگیرند. هزینه زندگی در سوئیس به شهر محل زندگی بستگی دارد. از این رو گران ترین آنها زوریخ و ژنو و ارزان ترین بازل است. بودجه ماهانه در این شهرها بین 1500$ الی 2000$ (دلار) است.

جدول زیر نشان دهنده متوسط هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای سوئیس است:

نام شهر هزینه به دلار
ژنو 1750$ الی 2650$
زوریخ 1750$ الی 2450$
برن حدود 1700$
بازل 1500$ الی 2100$

پوشش هزینه تحصیل در سوئیس توسط بورس های تحصیلی

علاوه بر امکان کار نیمه وقت در کنار تحصیل در دوران دانشجویی، برخی از بورس های تحصیلی با بودجه ای کاملاً دولتی و نیز خصوصی وجود دارند که امکان تحصیل رایگان در سوئیس را برای افراد فراهم می کنند. این بورسیه ها نه تنها از شهریه چشم پوشی می کنند، بلکه به جبران هزینه های دیگر نیز کمک می کنند. دانشجویان بین المللی می توانند بورسیه های پیشنهادی دولت سوئیس را براساس مشارکت ایجاد شده با چندین کشور دریافت کنند.

بیشتر این بورسیه ها به داوطلبان تحصیلات تکمیلی و محققان اعطاء می شود. سایر فرصت های بودجه توسط دانشگاه های خصوصی و سایر سازمان ها ارائه می شود. متقاضیان محترم می توانند در خصوص کسب اطلاعات در باب تحصیل، اعزام دانشجو و اخذ ویزای اقامت در سوئیس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از موسسات برجسته معتبر و حقوق بین الملل تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :