مهاجرت تحصیلی چین

هزینه تحصیل در چین

هزینه تحصیل در چین

کشور چین اکنون در حال تسخیر بازارهای جهانی است و در بخش آموزش نیز با رشد سریعی همراه بوده، از این رو اطلاع از هزینه تحصیل در چین اهمیت دارد. دانشگاه های این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی در چین را فراهم کرده تا افرادی که به دلیل سختی زبان چینی از تحصیل در این کشور امتناع می کردند بتوانند در این کشور به زبان انگلیسی تحصیل کنند. چین در طی سال های اخیر سرمایه گذاری زیادی در بخش آموزش و پرورش کرده است. از این رو به دلیل همکاری با دانشگاه های اروپا و ایالات متحده تعداد دانشجویان بین المللی خود را افزایش داده است.

بنابراین چین فرصت خوبی برای متقاضیان تحصیل در سطح کیفی بالا با هزینه ای متناسب به شمار می رود. علاوه بر این، بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان برای دیدار با مردم از سراسر جهان و گسترش دایره ارتباطات خود، تصمیم به تحصیل در چین می گیرند. چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان، تنها یک قدم عقب تر از ایالات متحده، علاوه بر کار، مکان مناسبی برای تحصیل نیز می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کند.

میانگین هزینه تحصیل در چین

به طور متوسط​، دانشجویان بین المللی در چین، حدود 4000$ (دلار) برای هزینه های اقامت و حدود 2000$ (دلار) برای سایر هزینه های زندگی (مانند غذا، حمل و نقل و غیره) در سال صرف می کنند. بنابراین، بودجه ماهیانه زندگی دانشجویی در چین حداقل 500$ (دلار) خواهد بود. با این حال، از آنجا که چین یک کشور بسیار پهناور است. لازم است بدانید که بسته به هر منطقه کشور، زندگی در چین تفاوت های قابل توجهی در رابطه با قیمت ها و هزینه های مختلف زندگی وجود خواهد داشت.

همچنین چین با داشتن بیش از 1000 دانشگاه اعم از دولتی و خصوصی و میلیون ها دانشجو یکی از بزرگترین شبکه های آموزشی را ایجاد کرده است. از این رو باید توجه داشته باشید که هزینه شهریه دانشگاه های چینی بسته به دولتی یا خصوصی بودن، رشته و مقطع تحصیلی همچنین رنکینگ دانشگاه و حتی محل دانشگاه متفاوت می باشد.

میزان شهریه در دانشگاه های چین

میانگین شهریه در دانشگاه های دولتی چین بین 3300$ الی 10000$ (دلار) در سال است. همچنین هزینه کسب مدرک آموزش انگلیسی بین 2200$ الی 4500$ (دلار) در سال در دانشگاه های دولتی چین می باشد. هزینه تحصیل در رشته های پزشکی ، مهندسی و تجارت نیز بین 50000$ الی 24000$ (دلار) در سال در این دانشگاه ها می باشد. هزینه دانشگاه های انگلیسی دولتی چین همراه با پردیس محلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به ترتیب 12000$ الی 13500$ (دلار) در سال می باشد.

همچنین متقاضیان می توانند در بسیاری از دانشگاه های خصوصی آمریکایی و انگلیسی همراه با پردیس محلی در یک شهر چینی به تحصیل بپردازند. میزان شهریه در این دانشگاه های خصوصی از 8000$ (دلار) در سال شروع می شود. از این رو می تواند به حدود 15000$ (دلار) در سال نیز برسد. شرایط تحصیل در چین در مقاله مذکور شرح داده شده است.

هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر چین

در کشور چین می توانید برخی از بهترین موسسات و دانشگاه های جهان را بیابید که به آموزش دانشجویان برتر مشهور هستند. آنها را به سمت مشاغل جذاب و پرسود سوق می دهد. دانشگاه های برتر رتبه بندی شده در چین بهترین برنامه ها را برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می کنند. این برنامه ها مطمئنا در آینده موجب کسب تخصص برای کار در چین و یک زندگی رویایی می شود.

به عنوان مثال، دانشگاه پکینگ چین از موقعیت عالی در لیست رتبه بندی دانشگاه ها برخوردار است. همچنین یکی از بهترین مراکز آموزشی در چین است که از محبوبیت خاصی در این کشور برخوردار می باشد.

در جدول زیر میزان هزینه شهریه چندی از دانشگاه های برتر چین آورده شده است:

نام دانشگاه شهر رتبه شهریه میانگین سالانه به دلار
دانشگاه پکن پکن 22 17000$
دانشگاه سینگوها پکن 16 7500$
دانشگاه فودان شانگهای 40 8000$ الی 11000$
دانشگاه جیائو تونگ شانگهای شانگهای 60 $5000 الی 12000$

تحصیل در دانشگاه های برتر چین

هزینه زندگی تحصیلی در پکن پایتخت چین

شهر پکن به دلیل داشتن دانشگاه های برتر، با تمرکز روی تحقیقات علمی در سطح جهانی، استادان بسیار ماهر و بورسیه های دانشجویی، به مقصدی محبوب برای دانشجویان خارجی برای کسی مدرک تبدیل شده است. علاوه بر مزایای تحصیل در سطح بالای آموزش دانشگاهی در جهان، دانشجویان بین المللی مجذوب پکن نیز می شوند، زیرا می توانند زندگی در شهری با فرهنگ شگفت آور و بی نظیر و شهری که سنت را با نوآوری و فناوری پیشرفته ترکیب کرده را تجربه کنند.

پکن، پایتخت جمهوری خلق چین و یکی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان است. همچنین دومین شهر بزرگ چینی پس از شانگهای، مرکز سیاسی، فرهنگی و آموزشی این کشور می باشد که در ضلع شمالی دشت چین قرار دارد. این شهر که گران ترین شهر چین نیز محسوب می شود. از این رو برای تامین هزینه زندگی در آن به 1000$ الی 1200$ (دلار) در ماه نیاز خواهید داشت. هزینه زندگی در چین به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

هزینه زندگی تحصیلی در شانگهای از شهرهای چین

شهر شانگهای با داشتن دانشگاه های بسیاری، ارائه دهنده برنامه های پیشرفته ای در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است که به زبان انگلیسی یا چینی تدریس می شوند. اگر قصد تحصیل در این شهر دارید که به کارشناسی منتهی شود. از این رو دوره هایی در زمینه ادبیات، حقوق، فلسفه، تاریخ، امنیت اطلاعات، مهندسی، پزشکی و هنر را پیدا خواهید کرد.

اکثرا تمام رشته های تحصیلی مورد نیاز دانشجویان در دانشگاه های شانگهای ارائه می شوند که در این مقطع معمولا 4 سال به طول می انجامد. شهرهای شانگهای و شنژن چین که مشترکا عنوان دومین شهر گران چین را یدک می کشند هزینه ای ماهانه 850$ الی 1200$ (دلار) را در پی خواهد داشت. همچنین در دیگر شهرهای چینی با مبلغی به اندازه $600 الی 1000$ (دلار) در ماه می توانید هزینه های زندگی دانشجویی خود را مدیریت کنید.

هزینه اقامت تحصیلی در چین

اگرچه شهرهای شانگهای و پکن در سراسر جهان به عنوان برخی از گران ترین شهرهای چین برای زندگی شناخته می شوند. اما در برخی نقاط از این شهرها نیز می توانید چندین گزینه مقرون به صرفه برای مسکن و اقامت در این کلان شهرها پیدا کنید به طوری که نرخ آنها از مکان هایی مانند تیانجین، جیانگ سو یا سیچوان پایین تر نیز باشد.

رایج ترین گزینه های اقامت تحصیلی در چین عبارتند از:

  • استفاده از خوابگاه های دانشجویی که هزینه آنها بین 150$ الی 400$ (دلار) در ماه است.
  • اجاره آپارتمان که انتظار می رود بین 300$ الی 1000$ (دلار) در ماه برای یک آپارتمان یک خوابه (بسته به شهر، محل آپارتمان و امکانات موجود) بپردازید.
  • زندگی با یک خانواده چینی در محل تحصیل که هزینه ای حدود 350$ الی 500$ (دلار) ماهیانه در پی دارد.
  • هزینه قبض ها که در حدود 50$ (دلار) در ماه برای آب، گاز و برق تخمین زده شده است.

شرایط اعزام دانشجو به چین به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

هزینه حمل و نقل در طول دوره تحصیل در چین

هزینه حمل و نقل در چین بسیار پایین است. بطوریکه یک دانشجو می تواند با 0.5$ (دلار) از مترو استفاده کند. استفاده از تاکسی هر کیلومتر حدود 0.33$ (دلار) هزینه در پی دارد. به طوریکه 20 دقیقه استفاده از تاکسی در سطح شهر حدود 4$ (دلار) هزینه در بر خواهد داشت. رفت و آمد با اتوبوس نیز با 0.3$ (دلار) در چین امکان پذیر خواهد بود. به طور کلی یک دانشجو در چین حدودا با 15$ (دلار) در ماه می تواند با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی جابجا شود.

در این مقاله تلاش شد تا با ارائه اطلاعات به روز، متقاضیان مهاجرت تحصیلی به چین را در جریان آخرین اطلاعات و ارقام مربوط به هزینه های زندگی تحصیلی در این کشور قرار دهیم. چنانچه اگر قصد تحصیل در کشورهای دیگر را دارید و نیاز به کسب اطلاعات در مورد شرایط و هزینه های آن دارید، می توانند از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :