مهاجرت سرمایه گذاری در آمریکا

نوآفرینی در آمریکا

وقتی صحبت از آمریکا می شود، کشوری با اقتصاد پویا به یاد همگان خطور می کند و نوآفرینی در آمریکا از واقعیت های برجسته آن محسوب می شود. با نگاهی جزئی به اکثر نوشته های دنیا پیرامون حوزه اقتصاد و تجارت نشان می دهد که آمریکا جزو برترین اقتصادهای جهان در ادوار مختلف بوده است. از سوی دیگر بسیاری از اشخاص الهام بخش موفقیت اقتصادی در این سرزمین رشد کرده اند و بسیاری از ابداعات تکنولوژیکی بشر طی دهه های اخیر از سرزمین آمریکا بوده است. اگر فرانسه مهد اندیشه و تفکرات فلسفی قرون جدید شناخته می شود، آمریکا به عنوان مهد و مظهر رشد روحیات نوآفرین و سرزمین تحقق رویاهای اقتصادی قلمداد می شود. علاقه مندان ورود به عرصه نوآفرینی در آمریکا می توانند از طریق تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شرایط ورود به این کشور آشنا شوند.

روحیه نوآفرینی در آمریکا

روحیه نوآفرینی در ایالات متحده زنده است. یک مطالعه اخیر نشان می دهد که جمعیت ایالات متحده در مقایسه با سایر کشورها کاملا نوآفرین هستند. بیش از 70% آمریکایی ها نوآفرین بودن را به کار برای شخص دیگری ترجیح می دهند. این در مقایسه با 46% از بزرگسالان در اروپای غربی و 58% از بزرگسالان در کانادا است. می توان استدلال کرد که تمایل افراد برای ایجاد مشاغل جدید، توسعه فناوری های جدید و سرمایه گذاری به سوی ناشناخته ها، ایالات متحده را از مجموعه کوچکی از مستعمرات به یکی از بزرگترین قدرت های اقتصادی در جهان سوق داده است. علت این توجه زیاد به نوآفرینی این است که در آمربکا نوآفرینی یعنی رشد.

انواع سیاست ها در حمایت از نوآفرینی در آمریکا

بسیاری از سیاست ها در ارتباط با نوآفرینی در آمریکا وجود دارد که هر کدام در یکی از 2 دسته قرار می گیرند:

  • سیاست های فعال
  • سیاست های منفعل

سیاست های فعال شامل معافیت های مالیاتی هدفمند و هدفمندی یارانه ها است. در نتیجه، این سیاست ها غالبا اشکال خاصی از مشاغل یا نوآفرینان را هدف قرار می دهند. با این حال، سیاست‌ های منفعل شامل قوانین و مقرراتی است که برای کاهش هزینه‌ های انجام کسب‌ و کار و ایجاد فضای کسب‌ و کار که نوآفرینی را تشویق می ‌کند، طراحی شده ‌اند. اما در کل 4 سیاست بر نوآفرینی در آمریکا موثر است که یکی از آنها سیاست مالیاتی، مقررات است. در مورد سیاست مالیاتی باید گفت که برای داشتن یک دولت کارآمد به حداقل سطح مالیات نیاز است.

توجه به موضوع مالیات در بحث نوآفرینی در آمریکا به این جهت است که مالیات بر هر فعالیتی هزینه فعالیت را افزایش می دهد و در نتیجه فعالیت را منصرف می کند. از سوی دیگر نوآفرینی فعالیتی است که برای موفقیت نیاز به سرمایه گذاری، مصرف و درآمدزایی دارد. مالیات بر فروش مصرف شخصی را کاهش می دهد، مالیات بر درآمد شخصی بیشتر انگیزه کار را کاهش می دهد، مالیات بر درآمد شرکت انگیزه شروع یا گسترش یک تجارت را کاهش می دهد و مالیات بر عایدی سرمایه انگیزه سرمایه گذاری را کاهش می دهد. شرایط دریافت اقامت آمریکا و کسب اطلاعات بیشتر مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

در این زمینه حدود 10 ایالت سیاست های مالیاتی فعال تری دارند:

  • اعتبارات مالیاتی هدفمند برای مکان کسب و کار
  • تحقیق و توسعه
  • سرمایه مورد نیاز

مقررات حامی نوآفرینی در آمریکا

مقررات بازار کار و کسب و کار می تواند برای نوآفرینان پرهزینه باشد. با این حال، در مقایسه با کشورهای اروپایی، مقررات در ایالات متحده بسیار کمتر محدود کننده است. برای مثال، بسیاری از کشورهای اروپایی محدودیت ‌هایی را برای ساعاتی که یک کسب ‌و کار ممکن است باز باشد یا تا آخر شب باز است، اعمال می ‌کنند. علاوه بر این، قوانینی وجود دارد که حداکثر مدت کار 35 ساعت در هفته را تنظیم می کند. علاوه بر این چندین حوزه وجود دارد که در آن ایالت ها هزینه های مقررات را برای نوآفرینان آمریکایی کاهش داده اند و 5 ایالت بار نظارتی را به امید تقویت نوآفرینی کاهش داده ‌اند. ایالت ها همچنین هزینه انجام تجارت را از طریق اصلاحات نظارتی کاهش داده اند، مانند اصلاح جرم، مقررات زدایی خدمات و تعدیل غرامت کارگران. موضوع دیگر کاهش هزینه های راه انداز کسب و کارهای نوآفرین است.

طبق گزارش بانک جهانی، هزینه های راه اندازی در ایالات متحده و کشورهای اروپایی کاملا متفاوت است. به عنوان مثال، در دانمارک هیچ هزینه ای پرداخت نمی شود. در کشورهای دیگر، هزینه ها از 210$ (دلار) در ایالات متحده تا 4565$ (دلار) در ایتالیا و 8115$ (دلار) در یونان متغیر است. سرمایه مورد نیاز، به عنوان درصدی از درآمد سرانه، از هیچ کدام در ایالات متحده و بریتانیا تا 145.3% در یونان متفاوت است. میانگین مدت تشکیل نهاد تجاری از 4 روز در دانمارک و ایالات متحده تا 115 روز در اسپانیا متغیر است. با توجه به این هزینه های بزرگ راه اندازی در برخی کشورها، نباید از سطح نوآفرینی در ایالات متحده تعجب کرد. موضوع دیگر قوانین تسهیل کننده دسترسی افراد نوآفرین به بازار سرمایه آمریکا است.

معرفی اشخاص نوآفرین آمریکا

اپرا وینفری یکی از شگفت ‌انگیزترین داستان‌ های مدرن تمام دوران را دارد. همانطور که احتمالا به خوبی می دانید، اپرا ثروتمندترین آمریکایی آفریقایی تبار قرن بیست و یکم است و با ثروت خالص بیش از 3 میلیارد $ (دلار)، او را مسلما تأثیرگذارترین زن در جهان می دانند. اپرا وینفری به عنوان یک مجری نوآفرین شناخته می شود که توانست به ایستگاه ‌های رادیویی بزرگ‌ تر برسد و در نهایت در تلویزیون نیز ظاهر شود. شخص دیگر والت دیزنی است کار خود را به عنوان یک پسر مزرعه دار شروع کرد که تصاویر کارتونی از اسب های همسایه خود می کشید و بعدها با شرکت انیمیشن سازی خود بسیار موفق بود و حالا یکی از بزرگ ‌ترین غول‌ های سرگرمی تاریخ و یک ستاره نوآفرین است. جان پل دی جوریا شخصیت دیگری است که امروزه به خاطر محصول موی پل میچل شهرت دارد.

مادام سی جی واکر از دیگر الهام بخش های عرصه نوآفرینی در آمریکا است. او خط تولید محصولات زیبایی و موی خود را به طور خاص برای زنان سیاه پوست طراحی کرد. اما در این میان استیو جابز از سرآمدانی است که نمی توان از اسمش غافل شد. استیو به همراه زنیاک، شرکت کامپیوتری اپل را تشکیل داد. جابز که اغلب با عنوان “پدربزرگ انقلاب دیجیتال” شناخته می شود، صنعت لوازم الکترونیکی مصرفی را برای همیشه تغییر داد.

در جدول زیر نام سایر نوآفرین های برتر آمریکا اشاره شده است:

نام نوآفرین صنعت نوآفرینی
اندرو کارنگی صنعت فولاد
هانس کریستین اندرسون داستان و انیمیشن
بیل گیتس نرم افزار و کامپیوتر

علاقه مدان به مهاجرت به کشور آمریکا و اخذ گرین کارت آمریکا جهت ورود به این کشور می توانند از طریق تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :