مهاجرت تحصیلی یونان

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل از رایج ترین شیوه های مهاجرت به یونان است که به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب از سراسر جهان دانشجو می پذیرد. بدین ترتیب برای اخذ ویزای یونان اگر شما شهروند کشور ثالث باشید بایستی هنگام ارائه درخواست خود شخصا در کنسولگری یا سفارت یونان حضور داشته باشید. همچنین ممکن است از شما برای مصاحبه دعوت شود. تمام اسناد باید به زبان انگلیسی یا یونانی باشند. در این کشور به دلیل وجود متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی دوره و رشته هایی اعم از کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی ارائه می شود. کشور یونان دانشگاه های معتبر و شناخته شده ای در سطح جهانی دارد.

مدارس بین المللی یونان از نظر کیفیت تحصیلات بسیار بالایی را حفظ می کنند. تدابیر و برنامه های متنوع و چند زبانه سعی می کنند تمام دانش و عمل مورد نیاز دانشجویان را در طیف گسترده ای از زمینه ها فراهم می کند که به نوبه خود کیفیت آموزش و موفقیت کلی فارغ التحصیلان این موسسات را افزایش می دهد. مدارس بین المللی در یونان جزء مدارس خصوصی هستند. این هزینه ها ممکن است بسته به مدرسه انتخابی یا سن یا درجه دانش آموز متفاوت باشد. به طور میانگین قیمت شهریه سالانه در یکی از این مدارس بین المللی از 7000€ الی 13000€ (یورو) تخمین زده می شود. جهت کسب اطلاعات دقیق با بخش مشاوره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

مدارس و مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

تحصیل در یونان از 6 تا 15 سالگی اجباری است. سیستم مدرسه از یک مدرسه ابتدایی 6 ساله ( Dimotiko ) و یک مدرسه متوسطه 3 ساله ( Gymnasio ) تشکیل شده است. پس از آن یک مدرسه متوسطه متوسطه غیر اجباری است که اکثر شهروندان آن را می گذرانند تا به یک دانشگاه خوب و تحصیلات عالیه دست یابند. اگر فرزند شما قصد تحصیل در یونان را دارد و یا اگر شما به همراه خانواده خود به این کشور مهاجرت کرده اید می توانید فرزند خود را در این مدارس دولتی رایگان و یا خصوصی با شهریه های متفاوت ثبت کنیم. سیستم آموزشی یونان توسط وزارت آموزش، تحقیقات و امور دینی اداره می شود. سیستم آموزشی یونان بر یادگیری ریشه ای تأکید دارد.

مهاجران ساکن قانونی در یونان حق دارند فرزندان خود را بدون هیچ هزینه ای به یک مدرسه دولتی محلی بفرستند. اکثر مهاجران تصمیم دارند فرزندان خود را به مدرسه خصوصی یا بین المللی بفرستند زیرا تجهیزات و امکانات این موسسات برای تأمین نیازهای منحصر به فرد دانشجویان خارج از کشور مجهزتر هستند. یکی از مزایای بزرگ حضور در یک مدرسه دولتی در یونان این است که این فرصت را به کودکان مهاجر می دهد تا از نزدیک با دانش آموزان محلی یونانی آشنا شوند. جهت اطلاع از شرایط اخذ ویزای تحصیلی یونان، مقاله لینک شده را مطالعه بفرمائید.

مدارس و مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

بررسی مدارس بین المللی در آتن یونان

کشور اروپایی یونان همچنین مدارس بین المللی خوب بسیاری دارد. 13 مدرسه در یونان دارای مدرک کارشناسی بین المللی هستند که تحصیل در دانشگاه های خارج از یونان را پس از فارغ التحصیلی آسان می کنند. بیشتر مدارس بین المللی در آتن واقع شده اند، اما تعداد کمی از آنها در سالونیک وجود دارند. در این موسسات بین المللی آموزش ها به چندین زبان آموزشی از جمله انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و ژاپنی ارائه می شود. این محیط و فضای بین المللی تاثیر بسیاری در نوجوانان خواهد داشت و موجب می شود تا با زبان و فرهنگ ملل دیگر به راحتی آشنا شوند. این موضوع موجب بهبود مهارت های کلامی ارتباطی و زبانی اشخاص می شود.

مهم ترین مدارس بین المللی عبارتند از:

 • مدرسه بین المللی آتن
 • مدرسه بریتانیایی سنت کاترین
 • مدرسه کمپیون
 • مدرسه جامعه آمریكا در آتن
 • مدرسه دوکاس

آتن پایتخت کشور یونان است که این شهر یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای یونان و جذاب ترین مقاصد برای گردشگران در اروپا معرفی شده است. مکان های باستانی دیدنی این شهر بسیار مشهور هستند. شهر آتن تقریبا نزدیک به 4 میلیون نفر جمعیت دارد. شهر آتن تقریبا نیمی از مشاغل صنایع دستی و صنایع در یونان را به خود اختصاص داده است. متوسط ​​حقوق در این شهر بیشتر از سایر نقاط یونان است. به همین دلیل فرصت های شغلی زیادی وجود دارد و از هر ملت و کشوری در این شهر وجود دارد. همچنین در این خصوص پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله هزینه تحصیل در یونان می باشد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

مهم ترین قدم برای مهاجرت به یونان از طریق تحصیل اخذ ویزای دانشجویی یا تحصیلی و آماده سازی مدارک مربوط به ویزا و درخواست به دانشگاه یونانی است. بدین ترتیب در هر زبانی که بخواهید که شرکت کنید بایستی مدارک زبانی مورد نیاز را اخذ کرده باشید. براساس هر دانشگاه و هر دوره ای شرایط متفاوت خواهد بود. همچنین شما بایستی نمرات، سوابق و معدل معقولی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه ها را کسب کرده باشید. اگر مورد ویژه ای در خصوص شما وجود دارد مانند تحصیل در دانشگاه معتبر یا جایزه بین المللی تحقیقاتی و یا دستاورد جدید می توانید در رزومه خود ذکر کنید.

برخی از مهم ترین مدارک تحصیل در دانشگاه های یونان عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواست به زبان انگلیسی یا یونانی
 • عکس
 • گذرنامه
 • ارائه گواهی پزشکی
 • اثبات تمکن مالی
 • بیمه درمانی

برای اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در یونان با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :