مهاجرت کاری سوئد

مهاجرت به سوئد از طریق کار

مهاجرت به سوئد از طریق کار

مهاجرت به سوئد از طریق کار یکی از روش های مهاجرتی است که از نظر قوانین برابری بین قوم های مختلف یکی از برترین مکان ها برای کار و زندگی است. سوئد همچنین دارای صنعتی پیشرفته و بازاری پویاست و زندگی در سوئد به دلیل خدمات و رفاه اجتماعی بسیار ارزشمند است. در حالی که در کشور سوئد همچنین به کودکان اهمیت بسیاری داده می شود. افرادی که صاحب فرزند می شوند از مزایای مرخصی های بسیار برای رسیدگی به فرزند خود برخوردار می شوند.

متقاضیان در هر صورت برای مهاجرت کاری به سوئد نیازمند دریافت ویزای کار سوئد هستند. برای دریافت ویزای کار سوئد، متقاضیان عزیز می توانید برای اخذ مشاوره و وکیل تخصصی به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه نمایند و با کم ترین هزینه ممکن به سوئد مهاجرت کنید.

درباره کار در سوئد

سوئد یکی از کشورهای پیشرفته اروپا و منطقه اسکاندیناوی است. زندگی در این کشور و شهرهای سوئد دارای کیفیت بالایی است. چرا که دولت این کشور خدمات اجتماعی بسیار زیادی را به شهروندان خود ارائه می کند. شهروندان این کشور از مزایایی همچون خدمات بهداشتی و عمومی رایگان بهره مند می شوند. سوئد همچنین یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای اروپا است.

قوانین حاکم در سوئد از تمامی اقشار و اقوام و نژادهای مختلف به صورت برابر حمایت می کند. مهاجرینی که ممکن است در کشورهای دیگر اروپایی دچار مشکل شوند در سوئد نخواهند شد و زندگی با آرامشی را تجربه خواهند کرد. علاوه بر این مردم سوئد بسیار با سواد هستند. اکثر آنها به زبان انگلیسی تسلط دارند و مهاجرین برای ارتباط با مردم از نظر زبان کم تر دچار مشکل می شوند.

مهاجرت به سوئد از طریق کار و مزایای آن

به صورت کلی کار در سوئد و مهاجرت از طریق کار دارای مزایای بسیاری است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کشور سوئد در راستای حمایت از اقشار و اقوام مختلف و همچنین جنسیت ها و عقیده های متفاوت قانونی وضع کرده است. عدم رعایت آن مصادف با جریمه های سنگین است. لذا افراد و کارگران خارجی در سوئد همانند دیگر کارگران سوئدی قلمداد می شوند. از نظر رفتاری، کاری، حقوق و غیره دچار تبعیض نمی شوند.

  • حقوق بالای کارگران در سوئد:

به صورت کلی قوانین سوئد از حقوق کارگران به شدت دفاع می کند. قوانین به طوری وضع شده است که حق هیچ کارگری در سوئد ضایع نشود. کشور سوئد دارای اتحادیه های کارگری بسیار قوی می باشد.

  • کار در کشوری با اهداف نوین:

سوئد کشوری است که نوآوری و ایده های خلاقانه در آن بسیار ارزشمند است. شرکت های سوئدی و خارجی در این کشور به دنبال نوآوری و طرح ایده های خلاقانه هستند.

  • رفاه اجتماعی بالا در سوئد:

به طور کلی قوانین حاکم در سوئد در راستای افزایش رفاه اجتماعی شهروندان و کارگران این کشور است. بدین ترتیب کارگران در سوئد از مزایای مرخصی های زیاد، بیمه بازنشستگی و بسیاری دیگر سوئد می برند.

مهاجرت به سوئد از طریق کار و مزایای آن

شرایط مهاجرت به سوئد از طریق کار

به طور کلی برای کار در کشور سوئد متقاضیان بایستی یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما در سوئد دریافت کنند. توجه داشته باشید که فرقی ندارد کارفرما از سوی یک شرکت خارجی در سوئد باشد یا یک شرکت داخلی باشد. البته چنانچه شرکت واقع در سوئد کم تر از یک سال شروع به کار کرده باشد ممکن است با موانعی سخت تر برای استخدام نیروی خارجی روبرو شوند.

در هر حال کارفرمای سوئدی نیازمند است که در ابتدا آفر خود را به مدت 10 روز در بخش های مختلف سوئد و اتحادیه اروپا اگهی کند. سپس چنانچه نیروی کار سوئدی و یا اتحادیه اروپا یافت نشد. توجه داشته باشید که پیشنهاد کاری ارائه شده از سوی کارفرما طبق قوانین بایستی بیشتر از 13000SEK (کرون) باشد. همچنین توجه داشته باشید که کارفرما برای اقدامات به اخذ مجوز و درخواست ویزای کاری نیاز به اطلاعات شخصی شما دارد که در غالب ایمیل بایستی ارسال گردد. جهت اطلاع از شرایط و هزینه زندگی در سوئد می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

مراحل مهاجرت به سوئد از طریق کار

برای مهاجرت به سوئد و درخواست مهاجرت به سوئد از طریق کار هم می توانید به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین موارد را دنبال کنید. البته اکثر کارها به صورت مجازی و از طریق سایت اداره مهاجرت سوئد انجام می گیرد. دارای مراحل مختلفی است که این مراحل بایستی به دقت انجام شود. بهتر است از حضور یک مشاوره حرفه ای در طول این مسیر استفاده کنید.

به صورت کلی مراحل مهاجرت به سوئد از طریق کار به شرح زیر است:

  • مرحله اول کاریابی در سوئد و استفاده از سایت ها و آژانس های کاریابی برای یافتن شغل مورد نظر
  • مرحله دوم ارسال رزومه کاری و مدارک خواسته شده از سوی کارفرمایان
  • مرحله سوم دریافت جاب آفر از سوی کارفرما و دریافت فرم های لازم برای درخواست ویزای کاری سوئد
  • مرحله چهارم جمع آوری مدارک تکمیلی به همراه کپی و اسکن
  • مرحله پنجم پرداخت هزینه 2000SEK (کرون) برای هر متقاضی
  • مرحله ششم مراجعه به سفارت برای انگشت نگاری، امضا و درخواست ویزای بلند مدت کاری
  • مرحله هفتم اخذ ویزای کار و مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد از طریق کار و معایب آن

به طور کلی برای مهاجرت به سوئد از طریق کار ممکن است با مواردی روبرو شوید که برای شما به عنوان یک مانع تلقی گردد و یا رفع آن برای شما مشکل باشد. یکی از موارد زبان است لذا برای کار در سوئد حتما بایستی به زبان انگلیسی مسلط باشید و همچنین تسلط بر زبان سوئدی بسیار کمک کننده است. علاوه بر این یکی دیگر از موارد مهم مالیات است. به طور کلی مالیات در سوئد بالا است. افراد خارجی که برای بیش از یک سال به کشور سوئد می آیند بایستی حدود 30% مالیات پرداخت کنند.

همچنین یکی دیگر از مواردی که مشکل آفرین است بحث اقامت در سوئد می باشد. به طور کلی اجاره خانه در سوئد کاری بسیار دشوار است. شما می توانید در قرار داد کاری نیز بحث اقامت در سوئد را نیز مطرح کنید و با داشتن محلی برای اقامت برای ویزای کاری سوئد، کار برای شما آسان تر خواهد شد. برای دریافت وکیل و مشاوره در خصوص مهاجرت به سوئد می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و یا تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :