مهاجرت تحصیلی چین

مزایا و معایب تحصیل در چین

مزایا و معایب تحصیل در چین

آگاهی درباره مزایا و معایب تحصیل در چین از این نکته ناشی می شود که این کشور در سال های اخیر به لحاظ سطح آموزش پیشرفت زیادی داشته است. تجربیات و نقل قول های دانش آموزان نشان می دهد که چین در بین دانش آموزان و دانش جویان بین المللی محبوب تر شده و آنان تحصیل در این کشور را به تحصیل در کشورهای غربی ترجیح می دهند.

مجموعه ای از مزایا و معایب سیستم آموزشی و البته امکانات رفاهی، فرهنگی و زیر ساختی در چین، به ویژه در مقایسه با سیستم های آموزشی غربی، به متقاضیان کمک می کند تا هنگام تفکر، تصمیم گیری و درخواست تحصیل در مدارس یا دانشگاه های برتر چین، آمادگی و آشنایی بیشتری داشته باشند.

درباره مزایا و معایب تحصیل در چین

سیستم آموزش از مهمترین موارد در خصوص هر کشوری است. این موضوع تعیین کننده تربیت شهروندان جوان آن کشور برای حرفه های آینده آنها است و به این سوال که آیا آنها را به مقصد نهایی که همانا موفقیت است می رساند یا خیر. سیستم های آموزشی بر اساس عوامل مختلفی از قبیل فرهنگ، شرایط اقتصادی، ساختار خانواده و موارد دیگر از کشوری به کشور دیگر متفاوت اند. با فرض اینکه کشور هدف چین باشد به بررسی برخی جوانب مثبت و منفی تحصیل در آن پرداخته خواهد شد. این کشور در سال های اخیر در چشم اندازهای اقتصادی و فناوری جهان بسیار مهم گردیده است. سیستم آموزشی آن نیز به طور منظم دانش آموزان را از سراسر جهان جذب می کند.

مهمترین مزایا و معایب تحصیل در چین

براساس آمارهای به دست آمده در سال های اخیر مزایای تحصیل در چین بیشتر معطوف به موضوعات زیر هستند:

تحصیل در چین به طور کلی نسبت به بسیاری دیگر از کشورهای جهان مانند ایالات متحده آمریکا، انگلیس، استرالیا و کانادا هزینه کمتری دارد. برای دانشجویان خارجی که به دنبال تحصیلات عالیه هستند، این موضوع می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. زیرا بودجه مورد نیاز برای تحصیل در چین بسیار کمتر است. هزینه کتاب هایی که برای مطالعه و تمرینات مورد نیاز می باشد در چین در مقایسه با سایر کشورها بسیار کمتر است.

معلمان مقاطع تحصیلی پایین تر مانند دبستان و دبیرستان از احترام بسیار بالایی در سیستم آموزشی چین برخوردارند. این خود یک نکته عالی در مورد سیستم آموزشی چین است. این موضوع ریشه در فرهنگ باستانی چین دارد، دانش آموزان به معلمان خود بسیار احترام می گذارند و با دقت به آنها گوش می دهند. ارتباط آنها به حدی نزدیک است که بسیاری از افراد حتی سال ها پس از یادگیری از آنها با معلمان ابتدایی خود پیوندهای طولانی مدت برقرار می کنند.

مهمترین مزایا و معایب تحصیل در چین

معایب تحصیل در چین

تحصیل در چین معایبی هم دارد که موارد زیر از جمله مهمترین آنها هستند:

زبان رسمی چین تقریبا توسط 20% از جمعیت جهان صحبت می شود. چینی زبانان نه تنها در چین، بلکه جوامع چینی در خارج از کشور نیز در سراسر جهان زندگی می کنند. زبان چینی دارای سیستم نوشتاری ایدئوگرافیک منحصر به فردی است که قابلیت درک بصری را فراهم می کند. ساختار دستوری زبان چینی نه تنها منطقی، بلکه عملی نیز هست که به شیوه خاص تفکر چینی مربوط می شود. در بیشتر موارد، دانش آموزان در مقاطع ابتدایی چینی فقط یک معلم دارند که سال ها در کنار دانش آموزان می ماند، که این خود یک چالش در مورد سیستم آموزشی چین است.

در چین به اندازه کافی به خلاقیت اهمیت داده نمی شود. به دانشجویان تکالیف زیادی داده می شود، بنابراین آنها نمی توانند به غیر از یادگیری متون و انجام مسائل ریاضی، روی چیز دیگری تمرکز کنند. به همین دلیل دانشجویان چینی غالبا در مباحث منطقی مانند ریاضیات و علوم بسیار عالی عمل می کنند. آنها همچنین تمرکز زیادی بر کار سخت و مداوم دارند. جهت اطلاع از شرایط و هزینه زندگی در چین پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

مهمترین ضعف سیستم آموزشی چین

برای کسانی که به منظور تحصیل از یک کشور دیگر به چین می روند، تکیه زیاد روی امتحانات به عنوان یک مبنا یک چالش بزرگ به نظر می رسد. برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های چین دانشجویان اغلب ملزم به گذراندن یک آزمون ورودی هستند. همچنین، از دانش آموزان انتظار می رود هر آنچه را که در مدرسه به آنها آموخته اند یاد گرفته و در امتحانات قبول شوند. مفهوم پروژه های گروهی و سایر کارهای مشترک در چین چندان وجود ندارد. دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه های چین هستند، در صورتی که با سوالاتی روبرو شوند، می توانند پاسخ تمامی سوالات خود را از کارشناسان و مشاورین با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :