مهاجرت تحصیلی کانادا

مدارس ایرانی کانادا

مدارس ایرانی کانادا

تحصیل در مدارس ایرانی کانادا به دلیل ایمنی و تحمل فرهنگی، انتخابی رو به افزایش برای دانش آموزان و متقاضیان ایرانی می باشد. به دلیل افزایش متقاضیان تحصیل در مدارس ایرانی کانادا و مهاجرت تحصیلی به این کشور، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کاملی در این نوشتار درباره شرایط تحصیل در کانادا و ورود به مدارس ایرانی کانادا جمع آوری کرده اند. با تحصیل در کانادا، دانشجویان بین المللی استاندارد بالایی از آموزش را در کانادا مطابق با کشورهای دیگر مانند انگلستان و کانادا دریافت خواهند کرد. زبان فرانسوی و زبان انگلیسی زبان های ملی کانادا هستند و اهمیت یکسانی دارند.

دانشجویانی که به دنبال شرکت در یک برنامه تحصیلی کارشناسی هستند، باید توجه داشته باشند که میانگین زمان مورد نیاز برای تکمیل آن حدود 3 سال است، اما در برخی موارد می تواند 4 سال باشد. تحصیل در مقاطع دیگر در کانادا نیز دارای شرایط خاص می باشد که در ادامه بررسی خواهند شد. اما به طور کلی، برخی از محبوب ترین مکان ها برای تحصیل در کانادا، مدارس بازرگانی، دانشگاه های پزشکی و دانشگاه های مهندسی هستند. دانشجویان چه به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی، BSc MBA یا دکترا باشید، کانادا و دانشگاه های این کشور ارائه دهنده طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی در رشته های آموزشی مختلف می باشند.

شرایط تحصیل در کانادا

کانادا به سرعت در حال رشد است تا به بهترین مقصد برای تحصیل تبدیل شود. نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان مقرون به صرفه تر است، فرصت های شغلی شگفت انگیزی را به فارغ التحصیلان ارائه می دهد و بسیار دانشجو پسند است. دانشگاه های کانادا درجه یک هستند و در بین برخی از بهترین موسسات جهان قرار دارند. در نهایت، این کشور وعده کیفیت زندگی خوب را می دهد.

علاوه بر این، دانشجویان می توانند در کانادا به صورت رایگان یا با بودجه بسیار کم تحصیل کنند. کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی است و خود را به ‌عنوان فراگیر و از نظر فرهنگی متنوع عرضه می‌کند. استانداردهای سطح بالای آموزشی و کیفیت آموزش آن را به یکی از بهترین مکان ‌های تحصیل در جهان برای دانشجویان بین ‌المللی تبدیل کرده است.

برجسته ترین دلایل تحصیل در کانادا عبارتند از:

  • بهره مند شدن از آموزش در سطح جهانی
  • فرصتی برای یادگیری با بهترین و درخشان ترین ها
  • هزینه تحصیل و زندگی مقرون به صرفه
  • کسب درآمد در زمان تحصیل
  • محیطی متنوع و جهانی
  • حمایت جامعه برای اکثر ملیت ها
  • فرصت های مهاجرت
  • کشور امن با کیفیت زندگی بالا
  • تنوع فرهنگی

کانادا سومین مقصد پیشرو در جهان برای دانشجویان بین المللی برای دریافت مدرک تحصیلی عالی است. با پذیرش بیش از 393000 دانشجوی بین المللی در آموزش عالی سیستم آموزشی کانادا ثابت کرده است که از بالاترین کیفیت برخوردار است. از مزایای تحصیل در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین المللی نیز می توان به مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی، همراه با محبوبیت دانشگاه های کانادا در سراسر جهان اشاره کرد.

آشنایی با مدارس ایرانی کانادا

کانادا یکی از کشورهای مورد علاقه دانش آموزان ایرانی به عنوان مقصد تحصیل در خارج از کشور است. این مکان دارای تعداد زیادی دانشگاه و مدارس با رتبه برتر با شهریه مقرون به صرفه نیز می باشد. مدارس ایرانی کانادا مقصد دانش آموزان زیادی می باشد که به این کشور مهاجرت می کنند و این باعث جذابیت بیشتر کانادا می شود. قبل از مهاجرت برای تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف در مدارس ایرانی کانادا، دانش آموزان حتما باید با این مدارس آشنایی داشته باشند.

در نمودار زیر به مدارس ایرانی کانادا اشاره شده است:

نام مدرسهمقطع تحصیلینوع مدرسه
مدرسه فردوسی مونترالدبستان، متوسطه اول و متوسطه دومدولتی
مدرسه فارسی تورنتودبستان، متوسطه اول و متوسطه دومخصوصی
مدرسه البرز تورنتودبستان، متوسطه اول و متوسطه دومخصوصی
مدرسه سینا تورنتودبستان، متوسطه اول و متوسطه دومخصوصی

برنامه ‌های بسیار کاربردی با یادگیری عملی و برخی از مقرون ‌به ‌صرفه ‌ترین هزینه‌ های تحصیل در میان کشورهای انگلیسی‌ زبان، جمعیت دانشجویان بین ‌المللی خود را در دهه گذشته 3 برابر کرده است، که می تواند آینده دانشجویان بی شماری را تضمین کند. طبق مطالعه ای که توسط دفتر آموزش بین المللی کانادا انجام شد، اکثریت (60%) دانشجویان و دانش آموزان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند، ادعا کردند که قصد دارند پس از فارغ التحصیلی برای اقامت کانادا درخواست دهند.

آشنایی با مدارس ایرانی کانادا

شرایط تحصیل در مدارس ایرانی کانادا

تحصیلات ابتدایی در مدارس ایرانی کانادا برای کودکان اجباری است. دانش آموزان 6 تا 12 ساله در این مقطع مشغول به تحصیل می شوند. برنامه درسی پیش دبستانی موضوعاتی مانند خواندن، ریاضی، زبان انگلیسی، تاریخ، علوم، موسیقی، مطالعات اجتماعی، تربیت بدنی و هنر را پوشش می دهد. تحصیلات متوسطه در کانادا دارای 2 سطح اول و دوم می باشد. دوره متوسطه اول پس از اتمام دوره ابتدایی دنبال می شود. این یک مرحله 3 ساله از آموزش است که شامل کلاس های 7، 8 و 9 است.

بعد از این دوره دانش آموزان وارد مقطع دبیرستان یا متوسطه دوم می شوند. با اتمام این دوره، دانش آموزان می توانند وارد دانشگاه مورد نظر خود در کانادا یا سایر کشورهای دنیا شوند. مهاجرت به کانادا از روش های مختلف امکان پذیر می باشد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه خدمات و راهنمایی های کامل در تمامی زمینه ها و امور مهاجرت به کانادا و سایر کشورهای دنیا به هموطنان عزیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :