مهاجرت تحصیلی سوئد

مدارس ایرانی سوئد

مدارس ایرانی سوئد

متقاضیانی که به فکر تحصیل و یادگیری به روش های جدید و با کیفیت ‌می باشند می توانند آموزش در مدارس ایرانی سوئد را انتخاب نمایند. کشور سوئد در عین حال هزینه‌ های زندگی را با بودجه مناسب حفظ می‌ کند، ممکن است سوئد مقصد مناسبی برای تحصیل در خارج از کشور باشد. این کشور به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا با ارائه محیطی خوشایند، دوستانه و حمایت کننده (چه در دانشگاه و چه در خارج از دانشگاه) احساس کنند که در خانه خود هستند. سوئد به عنوان یکی از کشورهایی با بالاترین کیفیت زندگی در جهان، سالانه هزاران دانشجوی بین المللی جدید را جذب می کند. سوئد کشوری پایدار با فرهنگ فوق العاده و فضای باز عالی است.

حتی هزینه تحصیل نیز نسبت به بسیاری از مراکز دانشجویی بین المللی دیگر نسبتا پایین تر است. تحصیل در سوئد به معنای بخشی از محیطی است که برای کمک به دانش‌آموزان در یافتن راه ‌حل ‌هایی که در دنیای واقعی کار می‌کنند ارزش دارد. دانشجویان جاه‌ طلب سوئد را گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل می ‌دانند، زیرا با توجه به اینکه این کشور با تاکید بر مطالعات تمرین محور که خلاقیت و نوآوری را افزایش می‌ دهد، به آماده ‌سازی دانشجویان برای بازار کار اهمیت زیادی می ‌دهد. قدیمی ‌ترین دانشگاه‌ های سوئد دانشگاه اوپسالا در سال 1477 و دانشگاه لوند که در سال 1666 تأسیس شد، هستند. در این مقاله، اطلاعات بسیار مفید و کاملی درباره شرایط تحصیل در مدارس ایرانی سوئد توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جمع آوری شده است تا هموطنان از آنها بهره مند گردند.

شرایط ادامه تحصیل در سوئد

سیستم آموزش عالی سوئد دارای بیش از 30 دانشگاه دولتی و کالج دانشگاهی دولتی و چندین موسسه آموزش عالی مستقل می باشد. این دانشگاه ها برنامه های تحصیلی مطابق با استاندارد اروپایی ارائه می دهند. اکثر دوره ها نیاز به تحصیل تمام وقت دارند. بخش آموزش عالی در سوئد دارای روش های تدریس عالی و منحصر به فرد از جمله کلاس های درس تعاملی و تاکید زیادی بر تفکر انتقادی است.

دانشگاه ‌های سوئد برنامه ‌های تحصیلی را در تمام سطوح تحصیلی و هزاران دوره آموزشی به زبان انگلیسی ارائه می‌ دهند. در حالی که به طور مداوم در بین دانشگاه‌ های برتر در فهرست‌ های جهانی رتبه‌ بندی می ‌شوند. دانشجویان بین المللی برای ورود به دانشگاه های سوئد معمولا زودتر آماده می شوند تا شرایط خاص تحصیل در خارج از کشور را برآورده کنند.

پس از انتخاب رشته تحصیلی در یکی از دانشگاه های سوئد، 2 مورد از مهم ترین شرایط تحصیل در سوئد برای دانشجویان بین المللی عبارتند از:

  • تامین بودجه تحصیل در سوئد
  • اخذ پذیرش دانشگاه مورد نظر در سوئد
  • اخذ ویزای تحصیلی سوئد

بر خلاف متقاضیان کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا و EEA، برای تحصیل در سوئد، دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و EEA نیازی به دریافت ویزا ندارند. تأمین بودجه کافی از طریق بورسیه تحصیلی یا خود تأمین مالی برای هر 2 طرف الزامی است. با این حال، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید ثبات مالی خود را در طول فرآیند درخواست ویزا ثابت کنند.

معرفی و آشنایی با مدارس ایرانی سوئد

برای ادامه تحصیل در مدارس ایرانی سوئد متقاضیان ایرانی می توانند وارد مدرسه مولوی استکهلم شوند و آموزش های لازم در مقطع تحصیلی مورد نیاز را دریافت کنند. در مدرسه مولوی استکهلم، دانش آموزان می توانند در 2 مقطع دبستان و متوسطه دوم مشغول به تحصیل شوند و آموزش های پایه و تخصصی دریافت کنند. در این مدرسه، دروس توسط اساتید مجرب به بیش از 550 دانش آموز ارائه می شوند.

در هر کلاس به طور متوسط 18 دانش آموز حضور دارند. مدرسه مولوی استکهلم یک مدرسه دولتی و همچنین مختلط می باشد. متقاضیان قبل از انجام هر کاری، با این مدرسه تماس حاصل فرمایند تا از برنامه و مقطع آموزشی که قصد دارند در آن شرکت کنند، اطمینان کامل کسب کنند. این امر موجب آمادگی بیشتر دانش آموزان برای ثبت نام در مدرسه مولوی استکهلم نیز می شود.

2 مقطع اصلی تحصیل در مدارس ایرانی سوئد (مدرسه مولوی استکهلم) عبارتند از:

مقطع تحصیلات سن سال های تحصیل
دبستان پایه 7 تا 16 سالگی 9
متوسطه دوم دبیرستان 16 تا 19 سالگی 3

پس از اتمام دوره ابتدایی، دانش آموزان این اختیار را دارند که انتخاب کنند که آیا می خواهند به دبیرستان بروند یا نه. تقریبا 100% از دانش آموزان سوئدی ادامه تحصیل در دبیرستان را انتخاب می کنند. در آنجا آنها می توانند بین نزدیک به 20 برنامه مختلف برای دوره تحصیلی خود یکی را انتخاب کنند. تحصیل در سوئد و ورود به دانشگاه های این کشور بعد از اتمام دوره متوسطه دوم امکان پذیر می باشد.

معرفی و آشنایی با مدارس ایرانی سوئد

شرایط تحصیل در مدارس ایرانی سوئد

تاریخ شروع و پایان رسمی تحصیلی ممکن است بر اساس شهرداری و مدرسه کمی نوسان داشته باشد. اما به طور متوسط، مدرسه در سوئد از اواسط تا اواخر آگوست شروع می شود و اوایل تا اواسط ژوئن به پایان می رسد. سال تحصیلی به 2 ترم تقسیم می شود و یک وقفه طولانی در ماه دسامبر از اواسط ماه تا اوایل ژانویه وجود دارد. در سن 7 سالگی دانش آموزان در مدارس ایرانی سوئد برای یک دوره 9 ساله اجباری در مقطع ابتدایی ثبت نام می کنند، جایی که انتخاب برنامه درسی در 6 سال اول از طریق کنترل شدید دولتی محدود می شود. بعد از آن، تحصیل متوسطه در سوئد به مدت 3 سال اجباری نیست.

اگرچه تقریبا تمامی دانش آموزان در این دوره تحصیلی شرکت می کنند. بعد از اتمام دوره متوسطه دوم یا دبیرستان، دانش آموزان واجد شرایط می توانند وارد دانشگاه مورد نظر خود شوند. متقاضیانی که مایل به مهاجرت به سوئد و تحصیل در مدارس و دانشگاه های برتر این کشور هستند می تواند با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :