مهاجرت تحصیلی برزیل

مدارس ایرانی برزیل

مدارس ایرانی برزیل

مدارس ایرانی برزیل برای تمامی متقاضیانی که قصد دارند قبل از ورود به دانشگاه های معتبر در برزیل مشغول به تحصیل شوند، در دسترس هستند. برنامه های تحصیلی مختلف در مقاطع اصلی و پایه به دانشجویان ارائه می دهند. برزیل، بزرگترین کشور آمریکای جنوبی و آمریکای لاتین، 8.5 میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد و بیش از 208 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. این امر کشور برزیل را به پنجمین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت و ششمین کشور پرجمعیت جهان تبدیل می کند. برزیل به خاطر فرهنگ درخشان و پر جنب و جوش که متاثر از انواع سنت ها و تاریخ است، شناخته شده است.

در واقع، دانشگاه ها بیش از سه چهارم سیستم آموزش عالی را تشکیل می دهند و دوره ها بسته به محتوا می تواند بین 2 تا 6 سال طول بکشد. سیستم آموزشی کمی با سایر کشورها متفاوت است. دانش آموزان آینده نگر باید قبل از تعهد به آنها در مورد ارزش متناظر مدارک و دیپلم در کشورهای خود تحقیق کنند. علاوه بر این که برزیل یک مقصد عالی برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف به شمار می رود، این کشور همچنین یک مقصد توریستی عالی می باشد و با داشتن جاذبه های گردشگری بی شمار، در سطح جهانی شناخته شده است. در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات بسیار کاملی درباره شرایط تحصیل در مدارس ایرانی برزیل و همچنین شرایط کلی تحصیل در برزیل جمع آوری کرده اند.

دلایل و شرایط تحصیل در برزیل

سیستم آموزش عالی برزیل از جهاتی شبیه به بسیاری از کشورهای دیگر است. دانشجویان می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل کنند و در برنامه های آموزشی مختلف شرکت کنند. هزینه های تحصیل در برزیل مناسب و تعداد رشته هایی که ارائه می شوند بی شمار است. در دانشگاه های بزرگتر، مدارک تحصیلی زیادی به زبان انگلیسی تدریس می شود، اما دانشجویان می توانند زبان پرتغالی را نیز تمرین کنند. اگرچه ممکن است دانشجویان شباهت هایی را در سیستم آموزشی تشخیص دهند، اما تفاوت های قابل توجهی وجود دارد.

مدارک کارشناسی و کاردانی به عنوان مدرک تحصیلات تکمیلی شناخته می شوند و تکمیل آنها بین 4 تا 6 سال طول می کشد. مدرک فناوری به دانشجویان مهارت های کار در زمینه های تخصصی مانند کشاورزی یا گردشگری را می دهد. سپس دانشجویان می توانند یک مدرک lato sensu یا یک مدرک stricto sensu را به عنوان مدارک تحصیلات تکمیلی کسب کنند. مدرک lato sensu نشان می دهد که دانشجو دانش تخصصی در زمینه موضوعی خاص به دست آورده است. دولت کمک های قابل توجهی به آموزش عالی می کند و شهریه ها معقول است و این امر برزیل را برای دانشجویان بین المللی بسیار در دسترس می کند.

معرفی مدارس ایرانی در برزیل

مدرسه جمهوری اسلامی ایران در برازیلیا تنها مدرسه ای می باشد که در لیست مدارس ایرانی برزیل قرار می گیرد و در 2 مقطع دبستان و مقطع متوسطه دوم به دانش آموزان برنامه های تحصیلی بی نظیر ارائه می دهد. به طور کلی، آموزش و پرورش و تحصیل در برزیل توسط دولت فدرال و از طریق وزارت آموزش و پرورش (Ministerio de Educacao) مدیریت و اداره می شود که اصول راهنمای توسعه و هماهنگی برنامه های آموزشی را تعیین می کند.

دولت های محلی مسئول تنظیم برنامه ها و طرح های ایالتی و آموزشی با پیروی از دستورالعمل ها و اصول و استفاده از منابع مالی ارائه شده توسط دولت فدرال هستند. مدرسه جمهوری اسلامی ایران در برازیلیا مدرسه دولتی می باشد که دارای بیش از 600 دانش آموز در 27 کلاس می باشد و به طور متوسط 23 دانش آموز در هر کلاس مشغول به تحصیل هستند.

برخی از امکانات مدارس ایرانی در برزیل عبارتند از:

  • کتابخانه مجهز
  • سرویس مدرسه
  • نمازخانه
  • بوفه
  • سالن مطالعه
  • امکانات ورزشی مانند تنیس روی میز، بدمینتون، فوتبال دستی، هندبال، والیبال و سایر

معرفی مدارس ایرانی در برزیل

شرایط تحصیل در مدارس ایرانی برزیل

در مدارس ایرانی برزیل، آموزش ابتدایی برای کودکان 6 تا 14 ساله اجباری است. به طور کلی در کشور برزیل تحصیل در موسسات دولتی کاملا رایگان است. آموزش های پیش دبستانی و متوسطه اجباری نیستند، اما بدون هیچ هزینه ای در بنیادهای عمومی قابل دسترسی هستند. موسسات خصوصی در تمام سطوح آموزشی موجود هستند و توسط وزارت آموزش و پرورش ارزیابی و تأیید می شوند. آموزش ابتدایی در برزیل برای کودکان 6 تا 14 ساله اجباری است و به مدت 9 سال ادامه دارد.

آموزش ابتدایی به 2 مرحله تقسیم می شود:

  • آموزش بنیادی اول Ensino Fundamental I برای سنین 6 تا 10 سال
  • آموزش بنیادی دوم Ensino Fundamental II برای سنین 11 تا 14 سال

در این مقطع، برنامه درسی اصلی شامل موضوعاتی مانند علوم، هنر، ریاضیات، تاریخ، جغرافیا، پرتغالی و تربیت بدنی است. آخرین سطح تحصیلات پایه تحصیلات متوسطه است و 3 سال طول می کشد. دانش آموزان باید قبل از ثبت نام در Ensino Medio، تحصیلات پایه خود را به پایان رسانده باشند. دانش آموزان 15 تا 18 ساله می توانند در این مقطع مشغول به تحصیل شوند.

برنامه درسی اصلی آموزش متوسطه شامل پرتغالی، زبان های خارجی (بیشتر انگلیسی)، ریاضیات، تاریخ، جغرافیا، فیزیک، شیمی و زیست شناسی است. هموطنان محترمی که به فکر کسب اطلاعات کامل از شرایط مهاجرت به برزیل هستند و یا تحصیل در سایر مدارس ایرانی از جمله مدارس ایرانی مجارستان می باشند، با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :