ویزای مسافرتی ترکیه

صنعت توریسم در ترکیه

صنعت توریسم در ترکیه

ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی کشوری توریست پذیر است که در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات کاملی درباره صنعت توریسم ترکیه ارائه دهیم. ترکیه کشوری اوراسیایی با 82 میلیون نفر جمعیت به مساحت 783356 کیلومتر مربع می باشد که 7200 کیلومتر آن مربوط به خط ساحلی این کشور می شود. کشور ترکیه به دلیل اماکن تاریخی، غذاهای لذیذ، آب و هوای دلچسب و همینطور ارزانی این کشور نسبت به دیگر کشورهای توریستی جهان بسیار پر بازدید می باشد. آتاتورک را پدر پیشرفت کشور ترکیه می نامند که بییشتر امکان تاریخی این کشور نیز به جا مانده از همان دوره است.

ترک ها مردمانی بسیار خون گرم و مهمان نواز هستند که بسیار به عقاید و آداب خود پایبندند که همین آداب و رسوم نیز دلیلی بر پر بازدید شدن این کشور شده است. از دیگر دلایل سفر به این کشور می توان به ارزان بودن لیر نسبت به دلار و یورو اشاره کرد. جهت اطلاع از کیفیت زندگی در ترکیه حتما از مشاوره های کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره گیرید.

درآمد حاصل از صنعت توریسم ترکیه

ترکیه ششمین کشور توریستی جهان است که 12% از اقتصاد این کشور وابسته به صنعت توریسم می باشد. این موضوع باعث ایحاد شغل برای 2.5 میلیون نفر در این کشور شده است. ترکیه در سال 2014 توانست 43 میلیون توریست را به سمت خود جذب کند. اما به دلیل مشکلات داخلی این کشور این در سال 2016 این تعداد به 25 میلیون نفر کاهش یافت. سپس با برنامه ریزی های دولت دوباره صنعت توریسم در ترکیه رشد نمود و جایگاه خودش را به دست آورد.

جدول زیر نشانگر مشخصات کلی ترکیه می باشد:

پارامترشرح
جمعیت82 میلیون
مساحت783356 کیلومتر مربع
زبانترکی
آب و هوامعتدل و مرطوب
پایتختآنکارا
ارزلیر

نقش استانبول در صنعت توریسم ترکیه

می توان گفت استانبول توریستی ترین شهر کشور ترکیه می باشد که قدمت تشکیل آن تقریبا به 2500 سال پیش باز می گردد. در جهان باستان به اسم قسطنطنیه شناخته می شد. استانبول با جمعیتی بیش از 14 میلیون نفر هفتمین شهر پر جمعیت اروپا محسوب می شود. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به ترکیه مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

استانبول دارای تعداد زیادی از جاذبه‌های توریستی عمده می‌باشد. این هم به دلیل پایتختی این شهر در دوره های امپراتوری روم شرقی و امپراتوری عثمانی در تاریخچه ترکیه بوده است. از جمله این آثار می توان به مسجد ایا صوفیه، مسجد سلطان احمد، کاخ توپ قاپی، مخزن باسیلیکا، بازار بزرگ، کاخ دولما باغچه و هتل پرایلاس اشاره کرد.

از جمله این مراکز خرید می توان به نام های زیر اشاره کرد:

  • متروسیتی
  • آک مرکز
  • جواهرمال

نقش استانبول در صنعت توریسم ترکیه

تاثیر کرونا در صنعت توریسم ترکیه

هدف گذاری دولت ترکیه برای سال 2022 درآمدی بالغ بر 41 میلیارد $ (دلار) بود که شیوع کرونا با توجه به نزدیکی عید برای ایرانیان و همینطور بعضی عوامل دیگر ضربه محکمی بر پیکره اقتصاد این کشور به جا گذاشت. جهت اطلاع از شرایط کار در کشور ترکیه مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

در این راستا نیز کشور ترکیه دست به اقدامتی زد که در زیر به آن می پردازیم:

  • نصب دوربین‌های حرارتی و بررسی دمای بدن برای مسافران
  • در این مدت فقط 60% از ظرفیت هتل ها مورد استفاده قرار گرفت.
  • تست دمای بدن از مسافران در هتل ها و رستوران ها
  • ضد عفونی کردن و تهویه کامل اتاق هوا توسط هتل ها پس از تحویل اتاق توسط مسافران
  • خالی ماندن اتاق تا 12 ساعت پس از تحویل کلید توسط مسافران به هتل
  • طبق پروتکل های بهداشتی مسافران از توقف و ازدحام جمعیت در فضا‌هایی مانند لابی باید خودداری کنند.

هزینه های سفر توریستی به ترکیه

یکی از مهمترین قسمت سفر به یک شهر هزینه های آن است که در این قسمت به آن می پردازیم. در مجموع هزینه زندگی در ترکیه به نسبت سایر کشورهای هم سطح پایین تر می باشد. هزینه بلیط هواپیما از تهران به ترکیه چیزی در حدود 320TRY (لیر) می باشد.

هتل ها نیز طبق قیمت هر شب آن ها ذکر شده است:

نوع هتلهزینه به لیر
هتل های 2 ستاره100TRY الی 400TRY
هتل های 3 ستاره120TRY الی 500TRY
هتل های 4 ستاره200TRY الی 1300TRY
هتل های 5 ستاره230TRY الی 2500TRY

هزینه های رستوران نیز با توجه به رستوران برای هر وعده از 20TRY الی 120TRY (لیر) و برای ورودی اماکن تاریخی و دیدنی با توجه به مکان از 35TRY الی 99TRY (لیر) می باشد. برای هزینه حمل و نقل درون شهری توسط تاکسی حداقل مبلغ 8TRY (لیر) را باید در نظر گرفت.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعاتی جامع و مفیدی را از صنعت توریسم ترکیه 2022 به شما عزیزان داده باشیم. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص مهاجرت به ترکیه و هرگونه اطلاعات در مورد این کشور می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :